هدر موبایل
1388/10/09 12:17:00
سرویس اقتصادی
مصباحی مقدم خبر داد

رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه هدفمند کردن یارانه‌‌ها

**رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی از موافقت این کمیسیون با تشکیل سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها خبر داد.

به گزارش خانه ملت، "غلامرضا مصباحی مقدم" روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: در جلسه دیروز کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی، ماده 15 لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود اصلاح و نظر شورا در این زمینه تامین شد.

 وی با اعلام موافقت اعضاء کمیسیون با تشکیل سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها خاطرنشان ساخت: براساس تصویب کمیسیون سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها ماهیتش به صورت شرکت خواهد بود و مجموعه درآمدهایی که از هدفمند سازی یارانه‌ها به دست می‌آید پس از کسر سهم دولت به این سازمان واریز و در مواد 7 و 8 قانون هدفمند کردن یارانه‌ها یعنی باز توزیع بین مردم و برای تولید کنندگان تخصیص می‌یابد.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی در خصوص نحوه تشکیل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: این شرکت یک مجمع عمومی دارد که از وزرای مربوط که عنوان آنها در لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها آمده در آن حضور خواهد داشت؛ البته دولت می‌تواند افراد دیگری را هم عضو این مجمع عمومی کند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اساسنامه این شرکت توسط گروهی که وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاون برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس جمهور عضو آن هستند، تهیه و در هیات دولت به تصویب می‌رسد.

مصباحی مقدم در خصوص نظارت بر سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها گفت: قطعا نظارت بر این سازمان به صورت جدی انجام خواهد شد و گزارش کار این سازمان نیز باید هر 6 ماه یکبار به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات ارائه شده و دیوان محاسبات نیز مکلف است هر 6 ماه یکبار گزارش عملکرد این ماده را به مجلس ارائه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet