شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/10/09 15:13:00
سرویس صحن
سودانی یاران عاشورایی ایران را 72 میلیون نفر خواند

مسئولین ناتوان مفسدفی‌الارض هستند

**ناصر سودانی گفت:‌ اگر در سال ۶۱ یاران امام حسین(ع) ۷۲ تن بودند در کربلای ایران یاران حسین ۷۲ میلیون نفر هستند.

ناصر سودانی نماینده اهواز روز سه شنبه در نطق میان دستور خود  عاشورای حسینی را یادآور بارزترین دعوت‌های به سمت حق و عدالت و پاک‌ترین ایثار و از خودگذشتگی‌ها و باشکوه‌ترین حماسه‌ها در برابر ظلم و استکبار دانست و گفت: جسارت‌کنندگان به ساحت امامت و ولایت در عاشورای 61 و در چند سال پس از آن در همان روز زیاده‌خواهان، زورمداران و منافقان هستند.

سودانی گفت: اگر در سال 61 یاران امام حسین(ع) 72 تن بودند در کربلای ایران یاران حسین 72 میلیون نفر هستند و این فریاد جاودانه حسین است که در گوش تاریخ زمزمه می‌شود که هل من ناصر ینصرنی.

نماینده اهواز افزود: عجیب است که بین امام حسین (ع) و جمهوری اسلامی ایران وجوه مشترکی است. جمهوری اسلامی پرچم استقلال، آزادگی، حق‌مداری، استکبارستیزی و ظلم‌ستیزی در برابر بیگانه و استکبار را در دست دارد و این همان کاری است که حسین(ع) انجام داد.

وی گفت:‌ نکند روز عذاب الهی فرا برسد و ما آن روز تازه به خود آییم، چون در یک آزمون سخت قرار گرفته‌ایم که باید برای استکبارناپذیری تلاش کنیم، نکند مثال آن آیه قرآن شویم که می‌گوید، دیر به خود آمدند و آنها شک و تردید را میان مردم افکندند و بالاخره خود هم دچار فریب و گمراهی شدند.

سودانی تصریح کرد: خدا کند که با بصیرت و تشخیص صواب از ناصواب و قدرت تصمیم‌گیری حق راه درست را انتخاب کنیم، نکند اسیر وسوسه‌های دنیا و پست، مقام، فرزندان، و همسر شویم و فریب بخوریم.

نماینده اهواز ادامه داد: شکی نیست حفظ نظام اسلامی امروز از اوجب واجبات است؛ بنابراین عمل به اوجب، واجب است و مقدمه آن نیز واجب. نگه داشتن مردم در صحنه از رهگذر خدمت صادقانه به آنان از این دست واجبات است.

وی افزود: مردم ما حافظ جمهوری اسلامی هستند و هر اهانتی را زودتر و محکم‌تر از همه مسئولان پاسخ می‌دهند. به یاد داشته باشیم که عزیزترین و برترین مردم نزد خداوند مردم تهی‌دست و زجر کشیده هستند که اگر ما رضایت و رحمت الهی را می‌خواهیم باید دست اینها را بگیریم.

سودانی در ادامه با انتقاد از برخی مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: اگر ما به دنبال تحقق عدالت هستیم باید بگویم که در خوزستان چراغ عدالت سوسو می‌زند و بسیار کم فروغ است.

نماینده اهواز تاکید کرد: مردم خوزستان در اختصاص اعتبارات، توزیع آن، رسیدگی به مشکلات آنها و رعایت امانت آنها و همچنین رعایت برخی امور و اصول مربوط به آنها در محرومیت به سر می برند و این موضوع در خوزستان در حداقل ممکن وجود دارد.

وی افزود: آیا این عدالت است که نفت و گاز ایران از این مناطق تامین شود اما خود آنها با این توجیه که همه جای ایران سرای من است، هیچ سودی از این مسئله نبرند. شکی در آن نیست اما چراغی که به خانه رواست آیا به مسجد روا نیست؟!

سودانی افزود: نمی‌خواهید شهرها و استان‌های کشور را به گونه‌ای تقویت کنید که موجب خجالت ما نمایندگان در برابر این مردم بشود. آیا این درست که گاز را از زیر پای ملت می‌کشید اما به بهانه کمبود اعتبار هیچ سودی به آنها نمی‌دهید اگر کمبود اعتبار دارید، چرا پروژه‌های عظیم را انجام می‌دهید؟

نماینده اهوازگفت: بسیاری از کارخانه‌ها در این استان دچار مشکل هستند. باورتان می‌شود که ما کارگرانی داریم که بیش از 13 ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند آیا از خود پرسیده‌اید که این کارگران چگونه در برابر خانواده‌هایشان سرافکنده می‌توانند نباشند؟

وی گفت: آب جلگه خوزستان که در بیانات رهبری مورد تاکید است، را می‌گیرند و حال آنکه این استان به آب نیازمند است، و توجیه آنها این است که با کمبود آب مواجه هستیم ولی وقتی بحث انتقال آب به کارون مطرح می‌شود، با آب زیاد مواجه‌ایم. بالاخره باید قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را؟

سودانی با اشاره به کمبود آب استان خوزستان ادامه داد: وقتی باید اشتغال و کشت ایجاد شود می‌گویند آب فراوان است و آن را به دیگر مناطق منتقل می‌کنند. امروز رودخانه کارون به فاضلاب کارون تبدیل شده و این آب به حدی کثیف و آلوده است که حتی نباید با آن صورت را شست.

وی گفت: امروز خانواده‌ای را در اهواز پیدا نمی‌کنید که بیکار نداشته باشد. ناامنی و سرقت که در این استان فراوان است،با علت اصلی آن یعنی فقر و بیکاری مواجه است وقتی بسیاری شرکت‌ها از راه حرام با کاهش فقر و بیکاری که از ناامنی می‌کاهند چرا شرکت‌هایی از راه حلال نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

وی افزود : زمین‌های آب و اجدادی را از آنها میگیرند و آن را ملی اعلام می‌کنند و حتی فرزندان آنها در این زمین‌ها به کار نمی‌گیرند. به حقوق ملت به چشم حقارت نگاه نکنید.

سودانی در خاتمه با اشاره به این مطلب که امیدواریم هر چه زودتر آثار مصوبات استانی را در این منطقه ببینیم تصریح کرد: مفسد فی‌الارض به کسانی‌هم گفته می‌شود که با بی‌تدبیری خود حق مردم را ضایع می‌کنند کسانی که قبول مسئولیت می‌کنند و ناتوان هستند و اینها نیز مصداق مفسدفی‌الارض هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet