حلول ماه ربیع الاول
1388/10/09 13:20:00
سرویس صحن
حجازی در نطق میان دستور:

عملکرد دستگاه‌های اجرایی در تحقق عدالت اجتماعی قابل دفاع نیست

**نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نسبت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی در پرداختن به تحقق عدالت اجتماعی و توجه هنجارهای اجتماعی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمدکاظم حجازی" در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز چهارشنبه با اشاره به حرمت شکنی روز عاشورا  گفت: یا بقیه الله قصور ما را تو خود بگذر که در مملکت تو به نایب امام امت شیعه هتک حرمت می‌شود؛ یا بقیه الله قصور ما را تو خود بگذر که ما باشیم و عاشورای جدت مضحکه نااهلان کج رفتار شود.

نماینده مردم همدان با اشاره به تذکرات داده شده در خصوص توجه به هجمه به فرهنگ و هویت دینی و ملی و ذکر مصادیق مفاسد، گفت: شوراهای عالی فرهنگ عمومی، آموزش و پرورش، انقلاب فرهنگی و ده‌ها شخصیت عنوان‌دار در طول 20 سال گذشته چه کارنامه قابل دفاعی در تثبیت مبانی ارزشی در بستر خانواده‌ها برای تربیت نسل بعد از دوران دفاع مقدس ارایه داده‌اند.

وی ادامه داد: زمانی که مقام معظم رهبری موضوع مطالبه عموم جامعه در تحقق عدالت اجتماعی در مقابله با مفاسد اقتصادی را به دفعات تبیین کردند و آثار منفی غوطه‌وری در دام لذات دنیوی را به مسوولان یادآوری کردند، چه بنگاه‌هایی مانع پرداختن دستگاه‌های ذی‌ربط به این موضوع شدند و ادبیات گنگ، بی‌محتوا و تکراری بعضی افراد در رسیدگی به این معضل نشان از کم‌مهری به فرمایشات چه کسی بود؟

حجازی تصریح کرد: زمانی که معظم‌له ضرورت توجه به هنجارهای اجتماعی را در طول 20 سال از جمله سلامت محیط اداری، تطبیق رفتار براساس برنامه‌های ابلاغی، لحاظ قانون به عنوان مبنای ارزیابی عملکردها، تدوین قانون بر اساس نیازهای جامعه، برخورد با خاطیان در ناهنجاری‌های اجتماعی، بهره‌مندی از نخبگان و اندیشمندان در تدبیر امور و ارتقابخشی سطح اداری جامعه به قوای سه‌گانه تاکید می‌کردند تا بستر حرکت‌های نامشروع در ایجاد بحران‌های اجتماعی در قضایای مختلف خشکانده شود، چه موانعی موجب عدم جدیت و توجه خاص به این مقولات گردید.

وی افزود : آنانی که به پاکی آب زندگی کردند و امروز روح مطهرشان فضای این نظام اسلامی را عطرآگین کرده و نظاره‌گر گفتار و رفتار ما در پایداری از این امانت الهی هستند، آنان چه خوب شناخت و تقابل ریشه‌ای با دشمن اصلی که همان استکبار جهانی آمریکاست را به انجام رساندند. نماینده مردم همدان یادآور شد: آنان در دامن پدران و مادرانی بزرگ شده بودند که مرگ بر آمریکا را در مشاهده هر فتنه‌ای سر داده بودند و در سختی‌ها و مرارت‌های  دوران دفاع مقدس با خدای خویش معامله کرده بودند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet