هدر موبایل
1388/10/09 13:30:00
سرویس صحن
عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی:

دنیا‌طلبی و قدرت‌طلبی ریشه همه انحرافات است

**دهقان گفت :‌ از اینکه امروز برخی از یاران نظام و انقلاب بر اساس غرور و تکبر از گذشته خود قهر کرده‌اند و بستر‌ساز عرض‌اندام ضد انقلاب در روز قدس، ۱۳ آبان و ۱۶ آذر شدند، اظهار تاسف می‌کنم.

محمد دهقان نماینده چناران در نطق میان دستور خود با بیان اینکه یک جریان سیاسی درون نظام بر اثر انحرافات، توهمات و دنیا‌طلبی به امام(ره) و مقام معظم رهبری اهانت کردند که این اهانت را تسلیت می‌گویم، اظهار داشت:‌ از اینکه امروز برخی از یاران نظام و انقلاب بر اساس غرور و تکبر از گذشته خود قهر کرده‌اند و بستر‌ساز عرض‌اندام ضد انقلاب در روز قدس، 13 آبان و 16 آذر شدند، اظهار تاسف می‌کنم و این اقدامات تفرقه‌افکنانه که برخی از خواص که سابق بر آن از جمله طرفداران حق به حساب می‌آمدند موجب شد افرادی ضد دین و ضد انقلاب جرأت پیدا کنند که در روز عاشورای حسینی به مقدس‌ترین مقدسات مردم جسارت و بی‌حرمتی کنند.

وی گفت: اگر در گذشته برخی از خواص سکوت نمی‌کردند و در برابر این جریان فتنه موضع علنی می‌‌گرفتند و آنها را از ادامه حرکت خود باز می‌داشتند شاید جریان فتنه اینقدر جرأت پیدا نمی‌کرد که با این اقدامات و حرمت‌شکنی‌ها آرامش جامعه را به هم زند و زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم کند.

دهقان ادامه داد:‌ این اقدامات دشمنان نظام را شاد نموده و قلب ملت ایران و دوستداران اسلام در سراسر عالم را به درد آورده است، بدون شک جدا شدن برخی از خواص از نظام و ایستادن در برابر ملت اولین بار نیست که در تاریخ اتفاق می‌افتد و قطعا آخرین بار نیز نخواهد بود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری چندین سال پیش در سخنرانی معروف عبرت‌های عاشورا ریشه‌های انحرافات را بیان کردند و فرمودند اگر آن قسم خوب خواص طرفدار حق یعنی کسانی که می‌توانند تا آن وقتی که لازم باشد از این متاع دنیا دست بردارند بیشتر باشند، هیچ وقت جامعه اسلامی دچار حالت دوران امام حسین (ع) نخواهد شد.

نماینده چناران افزود: اگر این اقدامات را انجام دهیم بیمه خواهیم بود اما اگر این عده کم باشد و خواص دیگر زیاد باشند یعنی افرادی که به دنیا دل سپرده‌اند و حق را هم می‌شناسند طرفدار حق هستند پایشان نیز در مقابل دنیا می‌لرزد.

وی افزود: دنیا یعنی پول، خانه، شهرت، مقام و پست و یعنی جان، بنابراین اگر برخی‌ها برای جانشان راه خدا را ترک می‌‌کنند و آنجایی که باید حق بگویند نمی‌گویند چرا که جانشان به خطر می‌افتد که اگر این عده تعدادشان زیاد ‌باشد آن زمان واویلا است و حسین‌‌ابن علی(ع) به مسلخ‌های کربلا می‌روند و کشته می‌شوند و یزیدها سر کار می‌آیند و امامت به سلطنت تبدیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: همه اتفاقات بعد از رحلت پیغمبر(ص) شروع شد و از آن زمانی که نمی‌شود سابقه‌دارهای اسلام کسانی که در جنگ‌های زمان پیغمبر(ص) بودند با مردم دیگر یکسان باشند، اینها باید امتیازهای داشته باشند و در آن زمان به آنها امتیازهای داده شد و از جمله این امتیازات استفاده از بیت‌المال بود و حرکت‌های انحرافی همین گونه آغاز می‌شود و بعد از آن هر قدمی با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد و اصحاب پیامبر جزو سرمایه‌دار‌ترین افراد در زمان خود شدند.

نماینده مردم چناران در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه دنیا‌طلبی و قدرت‌طلبی ریشه همه انحرافات است، گفت: این اتفاقاتی که در این چند ماه صورت گرفت برای همه ما عبرت‌آموز است و همه خواص باید از دنیا‌طلبی و قدرت‌طلبی به خدا پناه ببرند.

دهقان تاکید کرد: آنچه که در این چند روز اتفاق افتاد نشان دهنده آن است که افراد حرفه‌ای طراحی و اجرای این تجمعات را برعهده دارد اما در خطر و هنگام درگیری با نیروی انتظامی و امنیتی از معرکه فرار می‌کند و متاسفانه برخی از افراد حاشیه‌ای یا افراد فریب‌خورده در دسترس نیروهای امنیتی قرار می‌گیرند و لازم است نیروهای امنیتی نسبت به شناسایی و دستگیری عوامل اصلی اقدام نماید. وی افزود: قضات دادگاه‌ها نیز مطابق قانون مجازات حکم محارب برای عوامل اصلی که در برابر اصل نظام و ولایت فقیه قیام کرده‌اند و دشمنان نظام را شاد نموده‌اند صادر کنند تا برای دشمنان نظام و انقلاب درس عبرت شود.

وی افزود: نیروی انتظامی و قضایی باید حقوق شهروندی را نسبت به همه دستگیر‌شدگان رعایت کنند و ضمن اطلاع‌رسانی به خانواده دستگیرشدگان و تعیین تکلیف آنها و رسیدگی به پرونده آنها با سرعت مناسب همراه نمایند که خدای نکرده حقوق هیچ کسی ضاییع نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet