حلول ماه ربیع الاول
1388/10/09 14:37:00
سرویس صحن
نماینده لامرد در نطق میان دستور:

مردم با هیچ جریانی مدارا نمی کنند

**حیاتی تاکید کرد: مردمی که قرن‌هاست در آتش عشق حسین می‌سوزند و راه ولایت فقیه را راه عزیز زهرا می‌دانند با هیچ کس و هیچ جریانی با هر پیشینه‌ای دیگر مدارا نخواهند کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد‌علی حیاتی نماینده لامرد در نطق میان دستور خود در روز چهارشنبه با تسلیت ایام محرم و اهانت به سالار شهیدان توسط عده‌ای مزدور به امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری، گفت: روی دیگر سکه کسانی هستند که به بهانه‌های واهی در گذشته شعله فتنه را برافروختند و حالا این عده مزدور به بهانه حمایت از آنان، در روز عاشورا به امام حسین(ع) و ولی امر مسلمین اهانت کنند و حال پرسش از سران فتنه این است که تا کی و تا کجا می‌خواهند ادامه دهند؟

نماینده لامرد با اشاره به سران فتنه افزود: اگر ذره‌ای به سید الشهدا هنوز هم علاقمندید و در نزد شما به امامت و ولایت اعتقادی هست، راه استغفار و توبه بسته نشده است. اگر راست می‌گویید صف خود را به طور شفاف از این آشوبگران فتنه انگیز جدا کنید و گرنه مردمی که قرن‌هاست در آتش عشق حسین می‌سوزند و راه ولایت فقیه را راه عزیز زهرا می‌دانند با هیچ کس و هیچ جریانی با هر پیشینه‌ای دیگر مدارا نخواهند کرد. همانگونه که دیروز هشدار جدی و قاطع ریاست مجلس و نمایندگان برگزیده مردم در خانه ملت را دیدید و شنیدید، این هشدارها را جدی بگیرید و تا در آتش خشم این ملت نسوخته‌اید و به غضب الهی دچار نشده‌اید و تا دیر نشده است به صفوف یکپارچه مردم دیندار و ولایتمدار باز گردید.

نماینده لامرد با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور گفت: از هیات دولت به خصوص رییس جمهور به خاطر سفر امیدبخش به استان پهناور فارس و پایتخت فرهنگ و ادب ایران اسلامی و تصویب مصوبات پر برکت به ویژه در زمینه مسایل فرهنگی تقدیر و تشکر می‌کنم. قطعا انتظار همه مردم شریف فارس و نمایندگان برگزیده آن در خانه ملت این است اکنون که در آستانه تقدیم بودجه سال 89 قرار گرفته‌ایم دستوری قاطع صادر فرمایند تا با تخصیص اعتبارات لازم بخش عمده‌ای از این مصوبات به خصوص مصوبات سفرهای قبل و بالاخص سفر دوم دولت که هنوز پاره‌ای از آنها بر زمین مانده است جنبه اجرایی به خود گیرد.

حیاتی تاکید کرد: از مردم ولایت مدار و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت در حوزه انتخابیه‌ام که با حضور آگاهانه خود در راهپیمایی محکومیت حرمت شکنان یکپارچه شرکت کردند و جلوه دیگری از تبلور عشق به حضرت سیدالشهدا و مولا و مقتدایشان رهبر خردمند انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشتند صمیمانه تقدیر می‌کنم.

نماینده لامرد در ادامه ضمن تقدیر و سپاس از همه دولتمردان به خصوص ریاست جمهوری که با عنایت‌ها و توجهات جدی خود زمینه اجرای طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ و اساسی منطقه را فراهم ساختند گفت:‌ در عین حال به خاطر به جا ماندن بعضی مشکلات از مسئولان درخواست دارم که در جهت رفع این مشکلات و تنگناهای این حوزه اقدام سریع و جدی مبذول دارند.

حیاتی تصریح کرد: ‌از وزیر اقتصاد درخواست دارم که با صدور دستوری قاطع و عاجل بیش از این در اجرای مصوبه دولت در سفر اول و دوم در خصوص احداث و استقرار گمرک در شهرستان لامرد تعلل نکند. از وزیر بازرگانی نیز می‌خواهم هر چه سریعتر نسبت به راه اندازی بازارچه مرزی در لامرد که مصوبه سفر اول دولت است، اقدام جدی و عملی مبذول دارد.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود وزیر نیرو در اجرای مصوبه دولت دستور فرماید کار مطالعه آبرسانی در منطقه هرچه سریعتر صورت عملی به خود گیرد و در انجام مناقصه پروژه رینگ خط لوله آبرسانی محرم به شبکه‌های شهری و روستایی و اصلاح شبکه آن در شهرستان‌های لامرد و مهر اقدام سریعتر مبذول فرمایند.

حیاتی افزود: با این که توسعه و بهسازی فرودگاه بین‌المللی لامرد از مصوبات سفر اول و دوم دولت بوده است ولی تاکنون این پروژه صورت عملی به خود نگرفته و تنها بخشی از آن با اعتبارات استانی احداث شده که از وزیر راه درخواست دارم دستور سریع صادر فرماید.

وی تصریح کرد: گرچه مقرر بود پس از سفر اول دولت تنها بیمارستان شهرستان مهر توسعه یافته و تجهیز گردد، اما مع‌الاسف تاکنون در این زمینه اقدام جدی به عمل نیامد که انتظار می‌رود وزیر بهداشت در این رابطه دستور لازم صادر فرماید.

حیاتی در ادامه گفت: از کمیسیون اقتصادی دولت درخواست دارم تا با ابلاغ هر چه سریعتر سهمیه ارزی کارخانه بزرگ آلومینیوم لامرد زمینه عملیاتی شدن این طرح عظیم اشتغال‌زا را فراهم کند.

وی تصریح کرد: از استاندار و اعضای شورای برنامه ریزی استان فارس درخواست می‌کنم در اختصاص اعتبارات و مصوبات فرهنگی سفر سوم دولت با توجه به پیشینه قوی دینی و مذهبی و فرهنگی مردمی ولایت‌مدار حوزه انتخابیه توجه بیشتری مبذول فرماید.

 نماینده لامرد تصریح کرد: ‌از وزیر نفت نیز درخواست دارم تا با اختصاص سهمیه خاص همانند مناطق دیگر در استخدام رسمی متخصصین و جوانان بیکار منطقه زمینه بیشتر اشتغال آنان در این دیار را در زیر مجموعه وزارت نفت فراهم نمایند. هم چنین در جهت اتمام گازرسانی به شهرهای حوزه انتخابیه و تکمیل شبکه گازرسانی به شهر لامرد دستور فرماید تا اقدام سریعتری انجام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet