ایام محرم 1398
1388/10/09 18:46:00
سرویس سیاسی
لاریجانی خواستار شد:

شناسایی و مجازات عوامل هتک حرمت عاشورا

**رییس مجلس شورای اسلامی پس از راهپیمایی در اعتراض به هتک حرمت به عاشورا در شهرستان گناباد خواستار شناسایی و برخورد با عوامل هتک حرمت در روز عاشورا شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" پس از همراهی مردم گناباد در مراسم راهپیمایی اعتراض به هتک حرمت عاشورا و امام حسین (ع)، در مصلای این شهر ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی گفت: شما امروز کار بزرگی انجام دادید و ملت ایران با حضور در صحنه سرنوشت‌ساز پیام مهمی را به انقلاب رسانده و نشان داده است که همه احساس مسوولیت نسبت به کشورشان می‌کنند.

وی با بیان اینکه در شرایطی هستیم که احتیاج به چنین حضوری داشتیم، ادامه داد: مدت‌ها است که در کشور ما صحبت‌هایی می‌شود و بهانه‌جویی‌هایی مطرح می‌کنند که ظاهر و باطنی دارد و باید از صبر جمیل مردم در این مدت سپاسگزاری کنیم، زیرا بیش از شش ماه است که از انتخابات گذشته است اما این صحبت‌ها همچنان ادامه دارد و مردم ما با متانت تحمل کردند.

لاریجانی با بیان اینکه کشور ما بر اساس اراده مردم رقم می‌خورد و افتخار می‌کنیم که کشور ایران همه اقداماتش بر اساس این اراده مردم است، تصریح کرد: بسیاری از کشورهای اطراف ایران صورت ظاهر بزک کرده و دموکراسی را نشان می‌دهند، اما مردم آن‌ها نقشی در کشور ندارند؛ اما ما پای دموکراسی خود ایستاده‌ایم و از آن صیانت می‌کنیم و باید به لوازم آن متعهد باشیم. ضمن آنکه در انتخابات به صورت طبیعی یک عده مورد قبول می‌گیرند و عده‌ای قرار نمی‌گیرند، اما کش دادن این موضوع درست نیست و به مصلحت کشور ما نخواهد بود البته این اتفاقات ظاهر قضیه بود.

وی افزود: این اتفاقات باطن دیگری هم داشت که چند روز پیش آن را دیدیم.

رییس مجلس در ادامه گفت: ما در آیات الهی داریم که فتنه بالاترین قتل است و مجازات آن جهنم جاودان است و علت آنکه به این میزان مورد توجه قرار گرفته آن است که فتنه آسیبی به جامعه می‌رساند و جنسش متفاوت از قتل‌های دیگر است، زیرا یک قتل ناجوانمردانه حداکثر ایجاد ناامنی در منطقه می‌کند و دستگاه عدلیه باید آن را پیگیری کند، اما فتنه بیم را از بین می‌برد.

رییس مجلس در ادامه افزود: وظیفه‌ای که خداوند در قرآن کریم برای ما مشخص کرده، آن است که همه باید در مقابل فتنه ایستادگی کنیم و به پا خیزیم زیرا همه در مقابل فتنه مسوول هستیم.

لاریجانی با بیان اینکه ما امروز در مقابل آزمون مهمی قرار داریم،‌ خاطرنشان کرد: در حال حاضر فضا تا حد زیادی غبارآلود شده و هر کسی دیگری را متهم می‌کند و رسانه‌ها هم غوغایی به پا کردند، اما ملتی که صراط صحیحی داشته باشد راه در مقابلش باز می‌شود.

رییس مجلس با طرح این سوال که چرا ما در مقابل چنین آزمونی قرار گرفته‌ایم؟ گفت: من این آزمون و امتحان را برای هماهنگ‌سازی روحیه‌ این کشور مفید می‌دانم و شما سربلند بیرون آمدید و انقلاب را سربلند کردید.

وی با بیان اینکه نباید از امتحان و آزمون‌ها نگران باشیم، عنوان کرد: ما باید در این آزمون‌ها استعدادهای خود را پرورش دهیم تا از آزمون سربلند بیرون بیاییم. ضمن آنکه همه ما در معرض آزمون هستیم و این آزمون‌ها برای همه مفید است، البته اگر کسی می‌خواهد دعا کند از خداوند بخواهد از این فتنه‌های گمراه کننده به راحتی بیرون بیاید.

لاریجانی با تاکید بر اینکه آن‌هایی که قوی‌تر هستند آزمون‌شان سخت‌تر است، تصریح کرد: اما ملت‌هایی که در حالت خواب‌آلودگی قرار دارند و آگاهی‌شان کم است آزمون‌شان ضعیف‌تر است، اما ملتی که می‌گوید این سرزمین امام زمان است باید آمادگی آزمون‌های بزرگ را داشته باشد تا جلودار باشد.

وی یادآور شد: در این میان عده‌ای نگذاشتند انتخابات با این عظمت به خوبی به دنیا معرفی شود و نکته‌ مهم آن تحرکاتی است که کشورهای دیگر انجام دادند که از جمله آن رژیم صهیونیستی که در دشمنی‌اش تردیدی نیست در مورد انتخابات ما حرف زدند و آخرین بار نیز وزیر جنگ آنها عنوان کرد که این اقدام موهن که روز عاشورا شروع شد اگر کشورهای غربی کمک کنند موجب امیدواری خواهد بود.

علی لاریجانی متذکر شد: آمریکایی‌ها نیز برخلاف حرف‌هایی که در این دوره جدید زدند با یک زبان تیز و گزنده عنوان کردند که باید به حقوق بشر در ایران توجه داشته باشیم و رژیم ایران نباید به کسانی که در این روز اهانت کردند سخت بگیرد.

وی با اشاره به حوادث پس از یازده سپتامبر در اقداماتی که آمریکا در افغانستان و عراق انجام داد، گفت: با تمام این اتفاقات، ولایت فقیه بود که با راهنمایی‌هایش موجب شد تا ما کشور را حفظ کنیم.

رییس قوه مقننه با یادآور شدن حوادث روزهای 13 آبان و 16 آذر گفت: در آن روزها جسارتی به عکس امام خمینی(ره) شد اما پس از آن دیدیم که در تشییع جنازه یک عالم روحانی به دلیل آنکه مرجع تقلید بود عده‌ای زیادی که با او هم‌سلیقه‌ سیاسی نبودند شرکت کردند، اما عده‌ای در این مراسم صحبت‌هایی کردند که نباید انجام می‌شد.

وی افزود: این اتفاق در روز عاشورا تکرار شد در واقع در آن روز به ولایت فقیه توهین کردند و در روز عاشورا به دین توهین کردند در حالیکه همه هویت ما و مجاهدت‌ها در این راه است.

رییس مجلس شورای سالامی متذکر شد: در روز عاشورا شعارها یک طرف به دین و طرف دیگر به ولایت فقیه بود و این همان موضوعی است که مورد افتخار آن‌هاست که البته مساله کوچکی هم نیست.

وی افزود:‌ همه این حوادث درس بزرگی به ما می‌دهد و ما نباید از آن فرار کنیم بلکه باید عمق بیشتر پیدا کنیم و انتخاب درست داشته باشیم.

رییس قوه مقننه با تاکید بر اینکه راه سعادت در تبعیت از ولایت فقیه است، خاطرنشان ساخت: ولایت فقیه هست که می‌تواند در شرایط فعلی راه درست را به ما نشان دهد و باید خدا را ستایش کنیم که رهبری فرزانه مانند آیت‌الله خامنه‌ای را داریم.

لاریجانی گفت: دغدغه این مرد الهی چیزی جز دین نیست ضمن آنکه سیاست امری است که افراد را این طرف و آن طرف می‌کشد، اما ایشان چه زمانی که در مشهد بودند و به عنوان مبارز فعالیت می‌کردند و چه زمانی که نماینده مجلس، رییس‌جمهور و حتی رهبر شدند تغییر نکرده‌اند.

وی خطاب به نمازگزاران حاضر در مصلی گناباد گفت: امروز شما با حضور خود کار بزرگی انجام دادید و باعث شدید عده ای فریب خورده که تصور می کردند ملت ایران دچار تشویش است متوجه شوند که شما برای دفاع از اسلام، اهل بیت و ولایت فقیه تا پای جان ایستاده اید.

وی ادامه داد: اما وظیفه‌ دیگر آن است که به این جسارت افراد یک پاسخ کوبنده داده شود.

علی لاریجانی با بیان اینکه جسارتی که به امام حسین(ع) در روز عاشورا صورت گرفت، نیازمند یک پاسخ کوبنده است، اظهار داشت: دو موضوع مهم است که ملت ایران از دستگاه امنیتی انتظار دارد، اول افرادی که در روزهای اخیر خصوصا در روز عاشورا چنین جسارتی را به مقدسات کردند حتما باید به صورت جدی مجازات شوند.

وی دومین نکته را برخورد با کسانی انست که به اموال عمومی آسب رسانده اند دانست و افزود: مردم نمی توانند صبر کنند تا عده ای با هر انگیزه فاسدی امکاناتشان را به آتش بکشند؛ بنابراین دستگاههای امنیتی باید این افراد را شناسایی کنند.

لاریجانی با بیان اینکه همه افرادی که در این قضایا دست داشتند چه افراد تحریک کننده و تشویق کننده و چه حاضران باید پاسخگو باشند، گفت: ما در مجلس شورای اسلامی این دو موضوع را از قوه قضاییه و قوه مجریه پیگیری خوهیم کرد.

رییس مجلس گفت: نکته دیگر حضور شما در صحنه راهپیمایی آن است که اگر بار دیگر کسی به اولیای دین و همچنین علمدار کشور آیت‌الله خامنه‌ای که حیات کشورمان منوط به آن است، جسارتی کند با متن ملت مواجه خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: حضور شما در دفاع از اسلام، معارف اهل بیت و ولایت فقیه باید همچنان ادامه پیدا کند تا این فتنه ریشه کن شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet