عید سعید فطر
1388/10/10 14:04:00
سرویس صحن
دستورکار هفتگی مجلس

لایحه هدفمندکردن یارانه ها هفته آینده نهایی می شود

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هفته آینده با رفع ایرادات شورای نگهبان، لایحه هدفمند کردن یارانه ها را نهایی می کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دستورکارهای جلسات علنی روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

بنابر این گزارش، گزارش کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی در مورد ایرادات شورای نگهبان به لایحه هدفمند کردن یارانه ها اولین دستور جلسات علنی هفته آینده است.

همچنین بررسی تقاضای تحقیق و تفحص مصطفی کواکبیان از بازداشتگاه های کشور که در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به تصویب رسیده است، نیز در دستورکار هفته آینده مجلس قرار دارد.

گزارش های کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد سه لایحه موافقتنامه "همکاری قضایی"، "استرداد مجرمان" و "انتقال محکومان به حبس" بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان و همچنین گزارش های این کمیسیون درباره دو لایحه موافقتنامه "انتقال محکومان به حبس" و "استرداد مجرمین" بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر نیز در هفته آینده مورد بررسی نمایندگان در صحن علنی مجلس قرار می گیرد.

 بررسی تقاضای عده ای ازنمایندگان مجلس مبنی بر رسیدگی به لایحه آیین دادرسی کیفری طبق اصل 85 قانون اساسی،  گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح اصلاح بند 7 ماده واحده قانون بودجه سال 1388 کل کشور،  گزارش شور دوم کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد لایحه مستثنی شدن شهرداری های کشور در واگذاری قسمتی از پارک ها و میادین و اموال عمومی اعم از عرصه و اعیان از شمول قوانین مربوط به مالک و مستاجر و  گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران از دیگر دستورکارهای جلسات علنی مجلس در هفته بعد خواهد بود.

مجلس در هفته آینده همچنین گزارش شور دوم کمیسیون عمران در مورد لایحه اصلاح ماده 100 قانون شهرداری مصوب 1334، گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد لایحه موافقتنامه همکاری های گردشگری بین دولت جمهوری اسلامی ایران دولت جمهوری لبنان،  گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل آمادگی، مقابله و همکاری در برابر سوانح آلودگیناشی از مواد خطرناک و سمی مصوب 2000 میلادی (برابر با 1379 هجری شمسی) و  گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه چگونگی اعتراض به کارکنان مشمول قوانین استخدامی نیروهای مسلح نسبت به آرای صادره از هیئت های رسیدگی به تخلفات انضباطی را بررسی می کند.

چهار گزاررش کمیسیون عمران در مورد لوایح الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به چهار کنوانسیون بین المللی "کنترل و مدیریت آب توازن و رسوبات کشتی ها"، "بازنگری کننده کنوانسیون مدارک شناسایی دریانوردان"، "نایروبی درباره انتقال لاشه کشتی ها" و "مسئولیت مدنی برای خسارت آلودگی نفت سوخت کشتی" و همچنین گزارش این کمیسیون در مورد رد لایحه اصلاح قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در برخی از سازمان ها و مجامع بین المللی نیز در دستورکار جلسات علنی مجلس در هفته بعد قرا ردارد.

دو گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به مقاوله نامه کار دریایی مصوب سازمان بین المللی و طرح یک فوریتی خدمات رسانی به ایثارگران نیز در هفته بعد در صحن علنی مورد بررسی نمایندگان قرار خواهد گرفت.

در هفته آینده همچنین وزیر صنایع و معادن با حضور در صحن علنی مجلس سوال "رضا عبداللهی" رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات را پاسخگو خواهد بود.

نمایندگان در هفته آینده همچنین یک نفر از اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و یک نفر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان را به عنوان ناظر در شورای ملی ایمنی زیستی برمی گزینند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet