عید سعید فطر
1388/10/10 11:12:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع مردم خواف:

سلوک وحدت آفرین شیعه و سنی یک سرمایه است

**رییس مجلس شورای اسلانی با اشاره به تلاش های دشمنان برای اختلاف افکنی بین شیعه و سنی تصریح کرد: رفتار و سلوک وحدت آفرین اسلامی که در اهل سنت و تشیع وجود دارد، یک سرمایه است

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" در دومین روز سفر خود به استان خراسان، قبل از ظهر امروز پنج شنبه وارد شهر خواف شد.

وی در جمع مردم این شهر با اشاره به سابقه تاریخی شهر خواف گفت: این شهر دارای تاریخ مهمی است و تحرکاتی که در این شهر صورت گرفت، اسم خواف را در تاریخ معاصر ایران جاودان کرد.

وی افزود: نوع سلوک مردم خواف با شهید مدرس، فرزند رشید اسلام و نهضت مشروطه باعث شد که این شهر در تاریخ کشورما جایگاه مهمی داشته باشد.

رییس مجلس یادآور شد: آن موقع رضا شاه با یک تصوری به دنبال خاموش کردن صدای مدرس بود و اگر مدرس نبود در دوره هایی در اثر دسایس جریان های غرب گرا و شرق گرا که منافع کشور را حراج کرده بودند، فضاحت هایی رخ می داد.

وی افزود: رضا شاه که نمی توانست مقابل مدرس ایستادگی کندپس از آنکه مجلس را در کنترل گرفت، بازهم برای تخریب شخصیت او، وی را به خواف تبعید کرد.

لاریجانی ادامه داد: رضا شاه تصور می کرد چون در بیم مردم شهر خواف هم پیروان شیعه و هم پیروان سنت هستند،به یک عالم شیعه توجه نمی کنند و شخصیت او تخریب می شود.

رییس مجلس خاطرنشان ساخت: این محاسبات غلطی بود که رضاشاه و آمریکا نسبت به رفتار مسلمانان داشتند و دارند اما قضیهخ کاملا برعکس شد و مردم خواف با عزت نسبت به این عالم برخورد کردند.

رییس قوه مقننه این رفتار و سلوک اسلامی که در بین اهل سنت و تشیع وجود دارد را یک سرمایه دانست و یادآور شد: دشمنان بعد از انقلاب نیز روی اختلاف افکنی بین شیعه و سنی خیلی کار کردند اما چون یکی از آرمان های امام تئوری وحدت اسلامی بود، خیلی این دسایس تاب نمی آورد.

وی با اشاره به تلاش های دشمنان برای اختلاف افکنی میان شیعیان و اهل سنت در کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق خاطرنشان کرد: بعد از جنگ 33 روزه نیز برخی افراد دون در منطقه سعی در برجسته کردن اختلافات شیعه و سنی داشتند اما صاحب نظران اصیل در دنیای عرب درک می کردند که این اقدامات دسیسه است.

لاریجانی با اشاره به هتک حرمت امام حسین (ع) و روز عاشورا اظهار داشت: این اقدامات نشان می دهد که دشمن همچنان به دنبال رخنه کردن و ضربه زدن به حیثیت و هویت اسلامی ماست.

وی ادامه داد: جوانان ما امروز باید دقت زیادی داشته باشند و با تیزهوشی به اقدامات اسراییل و آمریکا توجه کنند.

رییس قوه مقننه با اشاره به راهپیمایی صورت گرفته در شهر خواف در محکومین هتک حرمت امام حسین (ع) و روز عاشورا خطاب به مردم این شهر گفت: شما با حضور زنده پاسخ این رفتارهای ناهنجار را دادید.

وی متذکر شد: ولی دشمنان همچنان به دنبال ایجاد اختلاف هستند و ما باید بدانیم چیزی مهمتر از ثبات و آرامش و اخوت بین جریان های سیاسی کشور نیست تا همه بتوانند به دنبال کار برای کشور باشند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه همه ما باید برای همبستگی اسلامی و ملی و ایجاد اخوت اسلامی تلاش کنیم، تاکید کرد: امروز تحریک کردن برای اختلاف افکنی خیانت به کشور است.

بنابراین گزارش، رییس مجلس شورای اسلامی امروز همچنین بیمارستان 69 تخت خوابی شهر خواف را افتتاح کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet