هدر اصلی
1388/10/10 19:50:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع مردم فریمان:

مردم در مقابل توهین به آرمان هایشان یکصدا می شوند

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی مردم ببینند غربی‌ها در مقابل آرمان های دینی آنها ایستاده‌اند، یکصدا و همدل خواهند شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" در دومین روز سفر خود به استان خراسان رضوی و در ادامه دیدارهای خود از شهرهای این استان بعدازظهر روز پنج‌شنبه به فریمان رفت.

وی در جمع مردم این شهر گفت:‌ به دلیل اینکه این شهر منتسب به شخصیتی استثنایی همچون آیت‌الله شهید مطهری است باید توجه بیشتری در ابعاد اجتماعی و فرهنگی به آن شود.

لاریجانی با بیان اینکه دولت در سال های اخیر برای توسعه اقتصادی و صنعتی اقداماتی انجام داده است، متذکر شد: ولی آنچه که شهید مطهری را رنج می‌داد بی‌عدالتی بود به همین دلیل وی در بسیاری از آثار خود عدالت را به عنوان رکنی از ارکان مدینه فاضله مورد توجه قرار داده است.

وی ‌عدالت را یکی از مطالبات مردم برشمرد و تاکید کرد:مسئولان باید تلاش های خود را به توسعه عادلانه شهرها معطوف کنند.

رییس  قوه مقننه با اشاره به گذراندن آزمون های مختلف در 30 سال گذشته از زمان انقلاب اسلامی خاطرنشان ساخت: مردم طی این سال ها در حفظ انقلاب هیچ کوتاهی نکرده‌اند.

وی با یاداور شدن اینکه فشارهای خارجی برای ناکارآمد کردن نظام همیشه وجود داشته است، اظهار داشت: آمریکایی ها در دوران جدید مکرراً ادعای تغییر سیاست و رفتار داشتند ولی یکباره در حوادث چندماه اخیر کشورمان فریبکاری و چهره واقعی خود را نشان دادند.

رییس مجلس با بیان اینکه آمریکایی ها به محض بروز اتفاقاتی سرویس‌های خود را فعال می‌کنند، گفت: زمانی که روز عاشورا آن حادثه رخ داد و عده‌ای با توهین به ولایت فقیه و امام حسین (ع) دل مردم ایران را خون کردند،، موضع‌گیری‌های برخی کشورها از جمله موضع‌گیری شخص اوباما بسیار قابل توجه است.

لاریجانی با اشاره به مواضع رئیس جمهور آمریکا در قبال اهانت ‌های صورت گرفته در روز عاشورا تصریح کرد: ‌اوباما نگران افرادی بود که به امام حسین توهین کردند؛ وی نگران بود که مبادا دادگاهی صالح برای رسیدگی به اقدامات آنها تشکیل شود.

وی تاکید کرد: تردید نداشته باشید که جوسازی های آمریکا و رژیم های غربی هیچ خللی در مجازات اهانت کنندگان نمی‌تواند ایجاد کند.

وی متذکر شد: آمریکایی ها از توهین‌کنندگان به امام حسین (ع) و ولایت فقیه حمایت کردند ولی  شاید تصور نمی‌کردند که وقتی مردم ببینند غربی‌ها مقابل آرمان های دینی آنها ایستاده‌اند، یکصدا و همدل خواهند شد.

رییس قوه مقننه با تاکید بر ایمان مردم به راه انقلاب خاطرنشان ساخت: وقتی ملت احساس کرد که عده‌ای دنبال بازی کردن با آرمان‌ های امام و شهدا هستند با صدای بلند جواب آنها را دادند.

وی با بیان اینکه ملت پای آرمان های انقلاب ایستاده و اجازه نمی‌دهد که کسی کوچکترین جسارتی به انقلاب بکند، یادآور شد: مردم ایران در راهپیمایی روز گذشته خود در سراسر کشور یکصدا اعتقاد راسخ خود را به ولایت فقیه نشان دادند و در واقع به میدان آمدند تا از اصل ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب دفاع کنند.

لاریجانی با خطاب قرار دادن اهانت کنندگان متذکر شد: اگر شما جسارتی به امام حسین (ع) و ولایت فقیه بکنید، باید بدانید که با موج خروشان مردم مواجه هستید.

رییس مجلس در ادامه از مسئولان دولتی و دستگاه قضایی خواست با افرادی که به آرمان های انقلاب توهین کرده و اموال عمومی و دولتی را آتش زدند برخورد کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم از مجادلات سیاسی منزجر هستند، گفت: این مجادلات باعث می‌شود که دشمن برای ضربه زدن به انقلاب فعال شود و به همین خاطر این مجادلات مخالف آرمان های انقلاب است.

وی تصریح کرد: انتخابات برگزار شد و بنا نیست که این مسئله ادامه پیدا کند.

علی لاریجانی اظهار داشت: مردم با حضور میلیونی خود در راهپیمایی روز گذشته گ به سیاسیون تذکر دادند که آنها باید حواسشان را جمع کرده و در این قضایا تا این حد لجاجت نکنند.

وی خاطرنشان ساخت: مردم وظیفه خود را کامل انجام دادند و همه هم باید قدردان این فهم و بصیرت آنها باشند.

رئیس قوه مقننه تأکید کرد: تمسک به ولایت فقیه باید به عنوان عامل نجات در شرایط فعلی مورد توجه قرار بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet