هدر موبایل
1388/10/11 12:20:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نماز جمعه مشهد:

برخورد درست با فتنه پیامدهای مثبتی دارد

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: فتنه گران بدانند ما در راه ولایت فقیه حاضریم جانمان را هم بدهیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، علی لاریجانی در سخنرانی پیش از نماز جمعه مشهد با اشاره به هتک حرمت در روز عاشورا اظهار داشت: فتنه یک آزمون است البته ملت ما با هوشیاری با آن برخورد کرد.

وی تاکید کرد: ایمان بدون بصیرت سعادت انسان را تامین نمی کند و آن ایمانی مورد رضایت الهی است که بتواند از دورن فتنه ها عبور کند.

وی گفت: زمانی فتنه شکل می گیرد که بین حق و باطل مشتبه سازی شود؛ لذا تاکتیک فتنه گران این است که حرف باطل خود را به ظاهر حق نشان می دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما شاهد بودیم که بعد از انتخابات دعاوی مطرح شد؛ اما بعد از آن کم کم بطون این دعاوی عیان گردید و بطن آن این بود که به اولیای خدا جسارت شد.

وی تاکید کرد: وقتی گردباد به وجود آید شرایط از دست کسانی که فتنه را به وجود آورده اند خارج می شود و آتش فتنه برون خوردنده فتنه گران است.

لاریجانی تحریک احساسات، شبه افکنی و تفرقه افکنی را به عنوان روش های فتنه گران عنوان کرد و گفت: نفی افتخارات گذشته جامعه و استفاده از شعار های خوب و جذاب از دیگر روش های فتنه گران است.

وی با بیان اینکه فتنه هم پیامدهای منفی دارد و هم نکات مثبتی دارد، تصریح کرد: در شرایط غفلت پیامدهای فتنه حتما منفی خواهد بود، اما اگر بصیرت وجود داشته باشد پیامدها مثبت می شود.

رییس قوه مقننه پیدایش تشکیلات فتنه را از جمله پیامدهای منفی خواند و گفت: اگر با فتنه درست برخورد نشود ارزش ها فراموش می شود و حاکمیت حاکمان دشمن حقیقت، قدرت طلب، سودجو، برون گرا، هتاک و گستاخ در جامعه مهیا می شود.

وی افزود: اگر با فتنه درست برخورد شود پیامدهای مثبتی دارد و اول از همه آن است که مرزها از هم جدا می شوند و پختگی سیاسی اجتماعی به وجود می آید.

 لاریجانی تصریح کرد: اگر با فتنه درست برخورد شود استعدادهای یک ملت رشد می کند، به همین دلیل است که هنوز ملت های رنج کشیده گام های بلندی برای پیشرفت برداشته اند.

وی عمل بر اساس یقین، رجوع به قرآن و تمسک به اهل بیت را به عنوان شیوه های مبارزه برشمرد و تصریح کرد: مقاومت در برابر خواسته های فتنه گران، بردباری و مدارا و تلاش برای آرام کردن اوضاع از دیگر کارهای مبارزه با فتنه است.

رییس مجلس خاطر نشان کرد: ملت ایران با حضور خود در راهپیمایی روز چهار شنبه نشان دادند که از اسلام اهل بیت و رهبری عقب نشینی نکرده اند و اگر عده ای تصور می کنند با آتش زدن امکانات دولتی و شعار های آمریکا پسند می توانند ملت را به عقب نشینی وادار کنند در اشتباه بزرگی هستند.

وی تصریح کرد: ملت ما نشان داد در این مسیر با هیچ کسی مماشات نمی کند.

لاریجانی خطاب به هتاکان گفت: شما شعار علیه ولایت فقیه می دهید که مجددا در کشور دیکتاتوری ایجاد کنید؟

وی با اشاره به حمایت های کشورهای غربی از این تحرکات گفت: این شرایطی بود که در 18 تیر نیز رخ داد و بوش در آن زمان از اغتشاشگران حمایت کرد.

رییس قوه مقننه اظهار داشت: ملت ایران فریب رنگها و الفاظ را نمی خورد و پاسخ محکمی به امریکا می دهد.

رییس مجلس خطاب به جمع حاضر گفت: شما مردم مطمئن باشید که ما پای اشد مجازات به توهین کنندگان به امام حسین ایستاده ایم و ضروری است دستگاههای امنیتی و قضایی پاسخ درستی به توهین کنندگان و همچنین مبدعان این حرکت بدهند.

وی یادآور شد: این گروه ضد انقلاب در بستری که فراهم شده بود جرات چنین جسارتی را پیدا کردند لذا سیاسیونی که مجادلات سیاسی را دامن زدند متوجه باشند گردبادی را به وجود آوردند که از دورنش توهین به امام حسین درآمد.

لاریجانی ادامه داد: ما نمی گوییم شما سوابق انقلابی ندارید اما موضوع این است که باید صف خود را مشخص کنید والا عامل تحریک می شوید.

لاریجانی با بیان اینکه انتظار ملت از شما این است که مشاجرات را تمام کنید و صدای ملت را بشنوید، افزود: فتنه گران بدانند ما در راه ولایت فقیه حاضریم جانمان را هم بدهیم.

وی گفت: شما با حضور در صحنه و پیام های گویایتان حتما پیروز هستید و با تمسک به ولایت فقیه صراط مستقیم را می یابدید.

ریس مجلس تصریح کرد: همه کسانی که در این ماجرا مناقشات را ایجاد کردند بدانند که فرصت تمام شده است و باید خود را با اراده ملت تنظیم کنند و اگر نه سیل خروشان ملت آنها را سرجای خودشان می نشانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet