خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/10/12 15:48:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم شهرکرد:

افراطی ها حاضر به شنیدن صدای منتقدان نیستند

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: باید زحمات کسانی که در به ثمر رسیدن پیروزی انقلاب اسلامی و چه پس از آن سختی‌ها و جانفشانی‌هایی داشته‌اند محفوظ نگه داشته شود.

نصرالله ترابی روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: باید جایگاه و زحمات افرادی که در پیروزی انقلاب سختی‌هایی را تحمل کردند محفوظ باشد و با توجه به وجود پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی به دیدگاه‌ آنها توجه شود.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه درخت پربار نظام مقدس جمهوری اسلامی به قدری ریشه‌دار و بزرگ است که می‌تواند دیدگاه‌های مختلف را در خود جای دهد و آنها را متاثر کند.

نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی جایگاه احزاب و امور انتقادی در کشور را یک امر ضروری، مهم و عادی ذکر کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: صداوسیما برای این که خود را به رسانه ملی نزدیکتر کند باید با ایجاد زمینه‌ در میدان دادن به احزاب مختلف در فضای پلورال عمل کند.

ترابی خاطر نشان کرد: ما متاسفانه شاهد این هستیم در صداوسیما که نام رسانه ملی به خود گذاشته تمامی میزگردها به دو یا سه نفر  که متعلق به یک جناح هستند تبدیل شده در حالی که لفظ میزگرد باید میانگین نظر تمامی گروه‌ها را شامل شود.

وی یادآور شد: برای برون رفت از انسداد و شرایط فعلی، مجلس باید به جایگاه نظارتی خود به طور دقیق و جامع عمل کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: باید همانند کشورهای توسعه یافته به دولت در سایه (منتقد) توجه شود به نحوی که گروه‌ در سایه به نیمه خالی لیوان و کاستی‌ها توجه کند و گروهی دولتی به نیم پرو مزایا.

وی به فضای عدم تحمل پرداخت و افزود: متاسفانه در شرایط حاضر برخی از افراطی‌ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که حاضر نیستند حتی یک نظر مخالف را تحمل نمایند،از جمله می‌توان به آتش‌زدن دفتر نمایندگی در شهر کرد اشاره کرد که زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: نباید چنانچه در فضای علمی همانند دانشگاه‌ اگر نظری ارائه می‌شود گروه دیگر با شعارهای تند جو را متشنج کنند.

 ترابی خاطر نشان کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند باید با ایجاد کرسی آزاد اندیشی و اهمیت دادن به آن در دانشگاه‌ به تعامل و دوستی رسید.

این نماینده مجلس یادآور شد: باید ساختار انتخابات بازنگری شود، نقاط کاستی‌های آن رفع شود و چنین نباشد پس از هر انتخاباتی فضای جامعه ملتهب شود.

وی در پایان تصریح کرد: امیدوار بودن و ایجاد دورنمای مثبت موجب جذب سرمایه، عدم مهاجرت نخبگان به خارج ، ایجاد اشتغال و امید در کشور را فراهم می‌آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet