خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1388/10/12 15:35:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع مردم نیشابور:

اگر در مورد ولایت فقیه درست عمل کنیم، راه را درست رفته‌ایم

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر زمان که ما از نظر سیاسی در مورد ولایت فقیه درست عمل کردیم در واقع راه درست را طی کرده‌ایم.

"علی لاریجانی" در چهارمین روز از سفر خود به استان خراسان رضوی و در ادامه دیدار از شهرهای این استان، ظهر امروز وارد نیشابور شد.

لاریجانی در جمع مردم این شهر با بیان اینکه توانمندی فکر اسلامی و انقلاب اسلامی بستگی به میزان مصمم عمل کردن ما دارد، تصریح کرد: هر زمان که ما از نظر سیاسی در مورد ولایت فقیه درست عمل کردیم در واقع راه درست را طی کرده‌ایم.

وی متذکر شد: ولی هر وقت در این راه درست عمل نکردیم با گردبادهایی مواجه شده‌ایم.

رییس مجلس رسیدن به متون فکر اسلامی جز از طریق ولایت محقق نشدنی دانست و یادآور شد: اگر در شرایطی که پس از انقلاب داشتیم و فراز و فرودهایی که از آن‌ها عبور کردیم نقش ولایت فقیه را بررسی کنیم، خواهیم دید که هروقت نسبت به ولایت فقیه صادقانه عمل کرده‌ایم نتایج خوب آن را هم دیده‌ایم.

رئیس قوه مقننه بابیان اینکه کشور ما همواره با گردبادهایی مواجه بوده خاطرنشان ساخت: ولایت فقیه این گردبادها را از میان برداشت.

وی تصریح کرد: اگر ولایت فقیه به هر دلیلی وجود نداشت ما همان اوایل انقلاب با دیکتاتوری جدیدی مواجه می‌شدیم.

لاریجانی اضافه کرد: آن عابدی که آرمان‌های امام و نیات شهدا را در انقلاب اسلامی حفظ کرد ولایت فقیه بود.

وی با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشت: اخیرا عده‌ای در کشور راه افتاده و به همان نکاتی برجسته ای که عامل استقرار دولت و ملت ما است حمله کرده‌اند از طرفی هم و چون برخی رجال سیاسی در عرصه بین‌المللی گفته بودند که ما باید مراقب حقوق بشر در ایران باشیم چرا که عده‌ای قصد حرف زدن در روز عاشورا را داشتند ولی حکومت با آنها برخورد کرد، یک نفر نیست که بگوید چرا باید با مال مردم ساختمان ساخته شود اما آنها آنرا آتش زده و به امام حسین و ولایت فقیه توهین کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نکته مهم است که در شرایط امروز دو نکته نظام را برخی هدف گرفتند؛ البته نمی‌گوییم همه کسانی که سابقه‌ای در سیاست داشته‌اند راضی به این کار بوده‌اند اما این حرکات زشت، توهین به امام حسین و ولایت فقیه به ضرر نظام بود.

لاریجانی افزود: حق بود که همه موضع‌گیری کنند البته امروز هم دیر نشده و همه کسانی که راه را اشتباه رفتند می‌توانند خود را اصلاح کنند، آقایان باید به هوش بیایند و ببینند که در این گردبادها برخی چه می‌کنند.

وی ادامه داد: ما نمی‌گوییم که شما سوابق انقلابی و اسلامی ندارید ولی می‌توانید مرزبندی کنید البته ملت هم به شما توجه خواهد کرد. لذا نصیحت ناصحان را بپذیرید.

وی با اشاره به سند چشم‌انداز 20 ساله افزود:‌ سند مهمی که مقام معظم رهبری به عنوان سند چشم‌انداز آن را مدون کرده‌اند، رسیدن به اهداف این سند نیازمند به فرمول‌بندی دقیق است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از همسایگان ما خیزهای خوبی در اقتصاد برداشته‌اند لذا ما باید در این مسابقه تلاش بیشتری کنیم؛ در حوزه صنعت و تولید ما قبول داریم که باید حجم کار و سرمایه‌گذاری بیشتر شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet