انتخابات ریاست جمهوری
1388/10/12 13:31:00
سرویس کمیسیون ها

دستورکار هفتگی کمیسیون‌ها

**دستورکارهای جلسات کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در ‌روز یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه سیزدهم تا شانزدهم دی ماه اعلام شد.

به گزارش خبر نگار خانه ملت، جزییات دستورکارهای اعلام شده به این شرح است:

 

کمیسیون آموزش و تحقیقات

بنابر این گزارش، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جهت پاسخگویی به سؤالات یونس اسدی نماینده مشکین‌شهر و سوال مشترک فخرالدین حیدری، اقبال محمدی، عبدالجبار کرمی و سیدعماد حسینی و امین شعبانی در جلسه روز یکشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور می‌یابد. بررسی طرح یک فوریتی مجازات استفاده غیرمجاز از عناوین علمی دیگر دستورکار روز یکشنبه این کمیسیون است.

در روز سه‌شنبه نشست مشترکی با حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات و مسئولان دیوان محاسبات کشور در محل دیوان برگزار می‌شود.

کارگروه آموزش و پرورش این کمیسیون نیز در روز یکشنبه تشکیل جلسه می‌دهد و به بررسی وضعیت سیستم گرمایش در آموزش و پرورش می‌پردازد.

 

کمیسیون اجتماعی

کمیسیون اجتماعی بررسی دو لایحه موافقتنامه "اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن بین دولت جمهوری اسلامی ایران و صربستان" و "اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مونته نگرو" را در دستور کار روز یکشنبه خود دارد.

این کمیسیون همچنین در جلسه روز یکشنبه خودد به بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست و طرح اصلاح مواد (1) و (7) قانون نحوه اجراء قانون مربوط به خدمت نیمه وقت بانوان مصوب 1364 خواهد پرداخت.

اعضای کمیسیون اجتماعی در روز یکشنبه از شورای اصناف کشور نیز بازدید می‌کنند.

بررسی طرح‌های "بهسازی قراردادهای‌موقت‌کار و شرکت‌های‌پیمانکاری نیروی‌انسانی" و "سرمایه‌گذاری ـ توسعه اشتغال و بخش خصوصی" دستورکارهای روز دوشنیه این کمیسیون را تشکیل می‌دهند.

کمیسیون اجتماعی در روز سه‌شنبه نیز مغایرت قانونی اساسنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی، سازمان بازنشستگی کشوری و سازمان بیمه خدمات درمانی را با حضور ریاست دیوان محاسبات کشور بررسی می‌کند.

در این روز همچنین طرح اصلاح قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوب 1382 مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کارگروه موارد خاص کمیسیون اجتماعی در جلسه روز یکشنبه به بررسی شکوائیه واصله از کمیته امداد حضرت امام (ره) می‌پردازد و کارگروه مشترک نیز بررسی طرح اصلاح موادی از قانون استخدامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1382 را در دستورکار روز سه‌شنبه خود دارد.

 

کمیسیون اقتصادی

کمیسیون اقتصادی نیز بررسی دو لایحه موافقتنامه "اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن بین دولت جمهوری اسلامی ایران و صربستان" و "اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مونته نگرو" را در دستور کار روز یکشنبه خود دارد.

این کمیسیون همچنین در جلسه روز یکشنبه هفته جاری خود به بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده (62) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات بعدی آن و لایحه تسری حکم ماده (191) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366 به مالیات‌ها و عوارض کالا و خدمات می‌پردازد.

جلسات هیأت‌های تحقیق و تفحص از بانک‌های دولتی کشور نیز روز یکشنبه ادامه می‌یابد.

کمیسیون اقتصادی در روز سه‌شنبه نیز لایحه امور گمرکی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی فردا اخبار و تحولات مرتبط با حوادث‌اخیر را با حضور مسؤولان ذی‌ربط بررسی می‌کند.

این کمیسیون در جلسه روز دوشنبه خود به تبیین سیاست‌ها و راهبردهای جدید سازمان بسیج مستضعفین با حضور رییس این سازمان می‌پردازد.

جمع‌بندی طرح‌ها و لوایح مطروحه در کارگروه‌های سه‌گانه کمیسیون و استماع گزارش فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیزدر دستورکار جله روز سه‌شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار دارد.

کارگروه امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روز سه‌َنبه تشکیل جلسه می‌دهد و موضوع ایمنی هسته‌ای را با حضور مسؤولان مربوط بررسی می‌کند.

کارگروه روابط خارجی این کمیسیون نیز روز سه‌شنبه لایحه یک شوری موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مونته نگرو و لایحه یک شوری موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان را بررسی خواهد کرد.

کارگروه حقوق بشر نیز به بررسی آخرین اخبار و تحولات مرتبط با عدم رعایت حقوق بشر می‌پردازد.

 

کمیسیون انرژی

کمیسیون انرژی در هفته جاری در روز یکشنبه بررسی آخرین اخبار،‌ بررسی آخرین وضعیت گازرسانی در فصل زمستان با دعوت از معاونت محترم امور گاز وزارت نفت،‌ استماع گزارشی از طرحها و پروژه‌های پژوهشگاه صنعت نفت با دعوت از مدیریت آن مرکز همچنین بررسی سؤالات ارجاعی به کمیسیون را در دستور کار خود خواهد داشت.

در روز سه شنبه نیز وزیر نفت جهت پاسخگویی به سؤالات: حسنوند نماینده اندیمشک،‌حسینی نماینده اهواز،‌ حسینی صدر نماینده خوی،‌اولیاء نماینده یزد،‌ قاضی‌پورو جهانگیرزادهنمایندگان ارومیه،‌ عثمانی نماینده بوکان،‌ رجائی نماینده اراک در کمیسون تنرژی حضور خواهد یافت.

همچنین جلسه هیأت رئیسه کمیسیون نیز در روز سه شنبه برگزار می شود.

 

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

در هفته جاری روز یکشنبه به تبادل اطلاعات و اخبار،‌ رسیدگی به طرح یک فوریتی استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای حمل و نقل ریلی و عمومی شهرها (اعاده شده از شورای محترم نگهبان) همچنین رسیدگی به طرح اصلاح قانون بودجه سال 1388 کل کشور را در دستور کار خود خواهد داشت.

در رزو سه شنبه نیز تبادل اطلاعات و اخبار،‌ بررسی طرح اصلاح قانون دیوان محاسبات را در برنامه کاری خود خواهد داشت.

کار گروه اقتصادی نیز تشکیل جلسه خواهد داد که برنامه کر این کار گروه بدین شرح است:

 روز یکشنبه بررسی و رسیدگی به مفاد گزارش دیوان محاسبات پیرامون ضرورت رعایت موازین قانون در تأسیس بانکها و مؤسسات اعتباری خصوصی روز دوشنبه بحث و بررسی پیرامون ارزیابی عملکرد برنامه چهارم با حضور کارشناسان دیوان محاسبات، مرکز پژوهشها و سازمان نظارت و راهبردی و سه شنبه هفته جاری بحث و بررسی پیرامون وضعیت نسبت بودجه شرکتهای دولتی به بودجه کل کشور است.

برنامه کار گروه اجتماعی نیز بدین شرح است:‌

یکشنبه بررسی لایحه یک شوری تعیین حریم حفاظتی - امنیتی اماکن و تأسیسات کشور،‌ ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون دیوان محاسبات

 

کمیسیون بهداشت و درمان

کمیسیون بهداشت و درمان در روز یکشنبه بررسی طرح مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی (خیریه‌های حوزه سلامت و ادامه رسیدگی به مواد طرح مذکور) در دستور کار خود خواهد داشت.

در روز دو شنبه اعضاء کمیسیون بهداشت و درمان از انستیتو پاستور ایران باز دید خواهند نمود

 همچنین روز سه شنبه وزیر بهداشت و درمان جهت پاسخگویی به سووالات رمضان شجاعی نماینده ساری،‌ مقداد نجف‌نژاد نماینده بابلسر و فریدون کنار،‌ مصطفی ذوالقدر نماینده بندرعباس،‌ سیدشریف حسینی نماینده اهواز،‌ سیدعماد حسینی نماینده قروه و دهکلان،‌ مهدی سنایی نماینده نهاوند و حمیدرضا پشنگ نماینده خاش،‌ داود محمدجانی نماینده باده،‌ محمدحسین نژادفلاح نماینده ساوجبلاغ،‌محمدرضا حسین‌نژاد نماینده شیروان،‌بهروز جعفری نماینده سمیرم درکمیسیون بهداشت و درمان حضور خواهد یافت.

 همچنین بررسی طرح مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی از دیگر برنامه های این هفته کمیسیون بهدشات و درمان خواهد بود.

 

کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی

در هفته جاری در روز یکشنبه بررسی طرحهای ارجاعی به کمیسیون درخصوص اصلاح آئین‌نامه داخلی مجلس را در دستور کار خود خواهد داشت.

 

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

وزرای دادگستری و کشور به منظور بحث و بررسی در مورد مسایل حوزه کاری و پاسخگویی به سوالات نمایندگان در این هفته به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور می‌آیند.

این کمیسیون با دعوت از وزیر دادگستری برای حضور در جلسه روز یکشنبه خود به بحث و بررسی در مورد مسایل حوزه کاری این وزارتخانه ‌می‌پردازد.

در روز دوشنبه کارگروه‌های تخصصی این کمیسیون تشکیل جلسه می‌دهند.

همچنین وزیر کشور با حضور در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، به سوالات برخی ازنمایندگان پاسخگو خواهد بود.

رویدادها خواهد پرداخت.

 

کمیسیون صنایع و معادن

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در جلسه روز دوشنبه کمیسیون صنایع و معادن جهت پاسخگویی پنج سؤال بهمن اخوان نماینده تفرش و سوال مشترک جلال محمودزاده نماینده مهاباد، محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان، سلیمان جعفرزاده نماینده ماکو، مؤید حسینی صدر نماینده خوی، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، علی زنجانی نماینده نقده و اشنویه، محمدعلی پرتوی نماینده سردشت و پیرانشهر و سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه را پاسخگو خواهد بود.

وی همچنین در همین روز به سؤال مشترک نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، رضا رحمانی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر، سیداحمدرضا دستغیب (فخرالدین) نماینده شیراز، عزت‌الله اکبری نماینده قائم‌شهر، ابوالفتح نیکنام نماینده تنکابن، سیداحمد لطفی نماینده اراک و کمیجان، مصطفی رضا حسینی نماینده شهربابک، عزیز اکبریان نماینده کرج، علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری، سیدشریف حسینی نماینده اهواز، سیدعلی موسوی‌جرف نماینده آبادان، حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان و بهمن اخوان نماینده تفرش و آشتیان و همچنین سوالات امیر طاهرخانی نماینده تاکستان، محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان، علیرضامحجوب نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه و غلامرضا اسداللهی نماینده تربت جام پاسخ می‌گوید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز جهت پاسخگویی به سؤال محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر روز سه‌شنبه در کمیسیون صنایع و معادن حضور می‌یابد.

وزیر صنایع و معادن نیز جهت پاسخگویی به سؤالات امین شعبانی نماینده سنندج و کامیاران، غلامرضا اسداللهی نماینده تربت‌جام و تایباد، محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان، مصطفی مطورزاده نماینده خرمشهرف سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا، علی‌اکبر اولیاء نماینده یزد و صدوق و مقداد نجف‌نژاد نماینده بابلسر دیگر وزیر میهمان کمیسیون صنایع و معادن در روز سه‌شنبه خواهد بود.

کارگروه پتروشیمی، هوا و فضا کمیسیون صنایع و معادن در روز یکشنبه تشکیل جلسه می‌دهد و به بررسی برنامه‌های مدیرعامل جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران خواهد پرداخت.

کارگروه معدن نیز در همین روز به بررسی عملکرد و برنامه‌های صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی می‌پردازد و کارگروه ارتباطات مسائل و مشکلات فعالین بخش خصوصی و کارگروه صنعت مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی شهد سهند و شهد سلماس و مسائل و مشکلات شرکت سدید را بررسی می‌کنند.

کارگروه مشترک نیز در روز سه‌شنبه جلسه خواهد داشت که در این جلسه به شکایت کامیونداران از شرکت سایپا دیزل رسیدگی می‌کند.

 

کمیسیون عمران

کمیسیون عمران همچنین در جلسه روز یکشنبه خود رسیدگی به طرح‌های اصلاح بودجه سال 1388 و حمایت از بازسازی بافت‌های فرسوده را ادامه می‌دهد و به‌ بررسی جمع‌بندی عملکرد برنامه چهارم و بررسی برنامه پیشنهادی قانون برنامه پنجم مربوط به وزارت نیرو خواهد پرداخت.

همچنین این کمیسیون در روز دو شنبه جمع‌بندی عملکرد برنامه چهارم و بررسی برنامه پیشنهادی قانون برنامه پنجم مربوط به معاونت عمرانی وزارت کشور را بررسی می‌کند.

بررسی مسائل شهرداری‌های کلانشهرها،‌ بررسی طرح اصلاح قانون احداث تونل مشترک شهری  مصوب 1372،‌ بررسی طرح اصلاح تبصره ماده (18) قانون نوسازی و عمران شهری مصوب 1347 و اصلاحات بعدی،‌ بررسی لایحه انصراف دولت جمهوری اسلامی ایران از عضویت در قرارداد بین‌المللی مربوط به خط شاهین کشتی‌ها مصوب 1930- (1309)  نیز در دستورکار جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون قرار دارد.

همچنین  در این روز وزیر مسکن و شهرسازی برای پاسخگویی به سؤالات نژاد فلاح نماینده ساوجبلاغ،‌ قاضی‌پور نماینده ارومیه ،‌ جهانگیرزاده نماینده ارومیه ،‌ مطورزاده نماینده خرمشهر در کمیسیون عمران حضور خواهد یافت.

 

کمیسیون فرهنگی

در روز یکشنبه لایحه امور گمرکی، مواد 119 (بندهای 2 ه‍، 11، 12، 13 و 19)، 122 (بندهای 7، 8 و 9) و 126 (بند 2)،‌لایحه موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مونته‌نگرو، مواد 17 و لایحه موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان، ماده: 17، را در دستور کار خود خواهد داشت.

همچنین در روز سه‌شنبه طرح اصلاح قانون بودجه سال 1388 کل کشور، ماده:6،‌ لایحه ممنوعیت خلع ید و قلع و قمع ورزشگاهها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع سازمان تربیت بدنی در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار دارد.

تشکیل کارگروه زنان، خانواده، تربیت‌بدنی و جوانان نیز از دیگر برنامه های این هفته کمیسیون است.

روز یکشنبه نیز بررسی امور جاری کارگروه در دستور کار کمیسیون فرهنگی است.

 

کمیسیون قضایی و حقوقی

کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی فردا با حضور مسؤولان دستگاههای مربوطه حادثه روز عاشورا و هتک حرمت به مقدسات را بررسی می‌کند.

اعضای این کمیسیون در جلسه روز سه‌شنبه خود نیز بررسی‌های خود در مورد لایحه حمایت از خانواده را ادامه می‌دهند.

کارگروه‌های تخصصی کمیسیون قضایی و حقوقی نیز در روز دوشنبه تشکیل جلسه می‌دهند و بر این اساس کاگروه حقوق عمومی به رسیدگی به لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جرائم مربوط به امور حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه می‌پردازد.

آئین دادرسی کیفری نیز در کارگروه حقوق جزا  و لایحه قضازدایی در کارگروه حقوق خصوصی

بررسی خواهد شد.

 

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

اعضای کمیسیون کشاورزی در جلسه روز یکشنبه هفته جاری رسیدگی به لایحه چگونگی حفاظت دریا و رودخانه‌های مرزی از آلودگی به مواد نفتی و بررسی طرح یک فوریتی سرمایه‌گذاری توسعه اشتغال و بخش خصوصی را ادامه می‌دهد.

ا‌ستماع گزارش مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران درمورد همایش بورس کشاورزی نیز در دستورکار روز یکشنبه این کمیسیون قرار دارد.

اعضای کمیسیون کشاورزی روز دوشنبه از برج میلاد تهران بازدید می‌کنند.

وزیر  نیرو جهت پاسخگویی به دو سوال نادر قاضی‌پور نماینده  ارومیه، سؤال مشترک 7 نفر از نمایندگان  استان گیلان  و سوالات عباسعلی نورا نماینده  زابل و زهک، رضا عبداللهی نماینده  ماه‌نشان، جلال محمودزاده نماینده  مهاباد و یونس اسدی نماینده  مشکین‌شهر  در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی حضور می‌یابد.

اعضای این کمیسیون در روزسه‌شنبه در جلسه مشترکی با وزیر  بازرگانی در محل این وزارتخانه و به بحث پیرامون واردات و صادرات محصولات کشاورزی می‌پردازند.

 

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی جلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه خود رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون دیوان محاسبات کشور را ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کارگروه‌های تخصصی این کمیسیون نیز در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه داده و به شکایات واصل رسیدگی خواهند کرد.

 

کمیسیون ویژه پیگیری و نظارت اجراء اصل 44 قانون اساسی

کمیسیون ویژه پیگیری و نظارت اجراء اصل 44 قانون اساسی در روز دوشنبه لایحه یک شوری الحاق یک تبصره به قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری سلامی ایران و اجراء سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی همچنین طرح یک فوریتی سرمایه‌گذاری، توسعه اشتغال و بخش خصوصی،‌ بررسی جوابیه وزارت اقتصاد و دارایی به گزارش کمیسیون همچنین اتخاذ تصمیم درمورد نامه‌های وارده و نقطه نظرات ریاست مجلس شورای اسلامی را در دستور خود دارد.

همچنین جلسه هیأت رئیسه کمیسیون نیز در روز سه شنبه برگزار خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet