خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/10/12 19:13:00
سرویس اقتصادی
محجوب خواستار ارائه لایحه بودجه از سوی دولت شد

دولت اعتقادی به برنامه ریزی و سند چشم انداز ندارد

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد هیات رییسه مجلس با دولت در خصوص دلایل مربوط به تاخیر بودجه سال آینده و برنامه پنجم توسعه شد.

علیرضا محجوب روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: متاسفانه تاخیر در خصوص ارائه لوایح مهمی مانند بودجه به مجلس شورای اسلامی به یک سنت غلط و غیرقانونی تبدیل شده است.

وی خاطر نشان کرد: عدم ارائه گزارش عملکرد برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در سال‌های 86،87،85، تاخیر در لایحه بودجه در حالی که سقف ارائه آن به مجلس 15 آذر ماه بوده از جمله این موارد به شمار می‌آمد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه براین موارد دولت هنوز قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به مجلس ارائه نکرده است، گو اینکه اصلاً به برنامه‌ریزی و سند چشم‌انداز توسعه که مورد تاکید مقام معظم رهبری است توجهی ندارد.

وی یادآور شد: در حالی که تاخیر بودجه سال 1389 به یک ماه نزدیک می‌شود نمایندگان هنوز هیچ اطلاعی از سرفصل‌ها، کلیات و ... ندارند، حال آن که در دولت‌های گذشته بودجه در دی‌ ماه در کمیسیون‌ها در حال بررسی بود.

دبیر کل خانه کارگر خاطر نشان کرد: دولت باید در شهریور ماه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌کرد تا نمایندگان با دقت به بررسی مواد برنامه می‌پرداختند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید متوجه باشد بودجه سال 1389 باید براساس قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مصوب و تدوین شود.

وی خاطر نشان کرد: به طور قطع نمایندگان مجلس نمی‌توانند در مدت محدودی که فرا روی ماست به بررسی برنامه پنجم توسعه و بودجه سال 1389 بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تعجیل در تصویب بودجه سال 89 و برنامه پنجم توسعه را بسیار مخرب و زیان بار دانست.

محجوب خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد از همین حالا می‌توان پیش‌بینی کرد که برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای سال 1389 بار دیگر تنفیذ شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما متاسفیم چرا دولت به رغم این که، مدام دم از قانون می‌زند چرا در قبال مواردی که واضح و روشن است این چنین قانون گریزی نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد قانون گریزی دولت ریشه در ناکارآمدی مدیریتی دولت و زیرمجموعه آن دارد که هنوز نتوانسته بودجه سال 89 و قانون برنامه پنجم را به مجلس ارائه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet