هدر موبایل
1388/10/12 22:13:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در همایش سربداران:

پایبندی به قانون موجب توانمندی می‌شود

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه باید پایبند قانون و برنامه باشیم زیرا پیشرفت وقتی به وجود می‌آید که برنامه و قانون وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" در ادامه حضور خود در شهر سبزوار در همایش سربداران که در این شهر برگزارمی‌گردد حضور یافت.

وی در این همایش گفت: در این چند روزی که در خراسان رضوی حاضر بودم وجوه مختلفی از اراده‌ها را یافتم و این نشان می‌داد که اراده مردم در بخش‌های مختلف کشور باید کشف شود. لاریجانی ادامه داد:‌ اراده مردم به جای خاصی اختصاص نداشت و همه به سمت نوعی اعتلابخشی به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

رییس مجلس با بیان این که این حوادث اخیر نشان داد که مردم کاملا نسبت به مسائل هوشیار هستند، خاطرنشان کرد: این صحنه‌ها کاملا عبرت‌آمیز و تاثیرگذار بود و باید سپاسگزار خداوند بود که ملت ایران فرهیخته و مسوولیت‌شناس هستند.

وی تاکید کرد: همه باید پایبند قانون و برنامه باشیم زیرا پیشرفت وقتی به وجود می‌آید که برنامه و قانون وجود داشته باشد.

لاریجانی متذکر شد: اما اگر برنامه‌ها از چارچوب قانونی فراتر رود و یا بی‌برنامه عمل شود ممکن است در مقاطعی کارهایی انجام شود که نتیجه‌ خوبی به همراه نخواهد داشت.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه ‌ما می‌دانیم که برخی قانون‌ها موجب می‌شود که کارها کند پیش رود، یادآور شد: اما قانون‌ها برای آن است که نخواهیم برای هر پدیده‌ای قانونی بگذاریم.

وی ادامه داد: اگر همه به قانون پایبند باشیم در عرصه اقتصادی نیز پیشرفت می‌کنیم و در عرصه‌ سیاسی نیز بر حوزه‌های سیاسی توانمند می‌شویم و از این حوادث کمتر رخ می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: اگر پایبندی به قانون، فرهنگ شود اگر کسی بی‌قانونی کند، جامعه آن را طرد می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در حوادث اخیر نیز یکی از مشکلات همین بود که برخی بی‌قانونی‌ها به وجود آمد اما با آن برخوردی انجام نشد.

وی افزود: قباحت این بی‌قانونی به نظر نیامد و تجری پیدا کرد و در ظهر عاشورا صورت سخیف آن علنی شد.

علی لاریجانی تصریح کرد: هر چه ما در معارف دینی عمق داشته باشیم، این حوادثی که به وجود می‌آید دیگر تکرار نخواهد شد و کمتر رخ می‌دهد، زیرا در همان مرحله اول افراد می‌توانند باطن این قضایا را ببینند.

وی یادآور شد: اگر می‌بینید در طول تاریخ ایران ما یک استمرار فکری داریم به خاطر آن بود که در طول تاریخ تشیع، از یک معارف خاصی برخوردار بودیم.

رییس مجلس با یادآورشدن دشمنی برخی گروه‌های مختلف از جمله منافقین با روحانیت متذکر شد: همه‌ گروه‌ها و جریان‌هایی که روحانیت را نفی می‌کردند متاع جایگزین خوبی برای آن نداشتند.

وی با بیان اینکه اگر ما سعادتی را برای انقلاب و کشور می‌خواهیم باید به این بعد که همان روحانیت است توجه جدی کنیم، خاطرنشان ساخت: در این صورت فکر علمی و گرایش به فضل زیاد شده و همین عامل پیشرفت کشور می‌شود.

رییس قوه مقننه با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشت: ما از این حوادث می‌توانیم به درستی استفاده کنیم و از آن گردباد به توانمند‌سازی فکری برسیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet