هدر موبایل
1388/10/13 09:07:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد:

همه دلسوزان نظام برای وحدت ملی تلاش کنند

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمامی دلسوزان انقلاب و رهروان راه امام و دلدادگان به اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب از همه ظرفیت و توان خود برای تحکیم صفوف امت اسلام و یکپارچگی و وحدت ملی بهره بگیرند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" که ریاست جلسه علنی روز یکشنبه را بر عهده داشت، در سخنان پیش از دستور خود گفت: سلام سلام بر حسین که با نثار خون قلب سرشار از محبت عشق خویش عاشورایی خونین و شفقی خونبار را آفرید تا انسان از چنگال جهالت و سرگشتگی و ضلالت رهایی یابد.

وی افزود: این است که عاشورا برای همیشه عاشورای پیام و حماسه است عاشورای نماز وعبادت است، عاشورا جهاد و عدالت است ، عاشورای تربیت و فضیلت است، عاشورای انسان و انسانیت است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران و تهران در چهارشنبه 13 محرم الحرام عاشورای علم و بصیرت و حضور و فریاد زدند.

وی افزود: مردم ایران که از نگاه نافذ امام خویش در یک نهضت عقلانی، علمی، اعتقادی، عاشورایی، انقلابی و سیاسی طوفانی سهمگین و حرکتی پرموج و دامن‌دار را در دارالاسلام پدید آوردند که از جامعه گسترده ایرانی فراتر رفته و میراث‌داران امت اموی و جهالیت وهابی را بار دیگر در یاس و ناامیدی و شرمساری فروبرد و بر قامت خمیده پدید‌آوردندگان جنایت ننگ‌آور صدرایی ، شتیلایی ، دیر یاسینی، غزه‌ای و لبنانی بار دیگر لباس عزا پوشاند و سکان‌داران نظم نوین جهانی را که در مأموریت رذیلانه ، ذلیلانه و احمقانه خویش با یأس و ناکامی روبرو کرد.

ابوترابی‌فرد در ادامه سخنان خود با اشاره به حضور ملت ایران افزود: مردان، زنان و جوانان تهران در هنگامه غروب‌خون‌بار کربلا با خورشید خونین عاشورا صبح‌گاهان را تجربه کردند و به همه آفاق زندگی رنگ شرف ، عقیده، آرمان و حماسه پاشیدند و به انقلاب و نظام اسلامی اقتداری راستین بخشیدند.

وی ادامه داد: قهرمانان حماسه‌آفرین، مرزبانان آزاد‌اندیش و زمان‌ شناس و بصیر با درک درست از روزگار کنونی که بخشی از کوشش‌های نظام سلطه در دنیای اسلام به ویژه در ایران پس از انقلاب پیرامون عقیده‌ربایی و باور ستیزی می‌گردد به مقابله با نشر پراکندگی‌های فکری و عقیدتی و سیاسی پرداختند و به عنوان بازوان قدرتمند رهبر صالح و هوشمند خویش حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (دامة‌البرکاته) در صحنه دفاع از اصول و ارزش‌ها متعالی اسلام و انقلاب حضور جانانه‌ای یافتند و به نسل‌های امروز و فردای تاریخ به ویژه خواص اعلام نمودند. شأن انسان ارزشی پاسداری از آرمان‌های بلند امام و فصل‌الخطاب قرار دادن سخن و کلام رهبر فرزانه نظام و نشر پیام اسلام و انقلاب در هنگامه‌های حوادث و فتنه‌های بزرگ و خاموشی‌های ضد تعهد است.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر هر طالب معرفت و سیاستمداری که خردمند و عقل‌گرا باشد تامل متواضعانه و حقیقت‌طلبانه در برابر این رویداد بزرگ که بر تارک ایران اسلامی برای همیشه خواهد درخشید یک ضرورت است، افزود: الهام‌ گرفتن از پیام آن مسئولیتی بزرگ است بر همین اساس از تمامی دلسوزان انقلاب و رهروان راه امام و دلدادگان به اندیشه‌های رهبر معظم که با قلبی گشاده و با الهام از آموزه‌های قرآن راه را برای ندامت و بازگشت اصول و مبانی انقلاب هموار نمودند انتظار می‌رود که از همه ظرفیت و توان خویش برای تحکیم صفوف امت اسلام و یکپارچگی و وحدت ملی بهره بگیرند.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: بازگشت به قانون و فصل‌الخطاب قرار دادن سخن رهبر فرزانه انقلاب را به طور جدی در دستور کار خود قرار دهند و مسئولین نظام رسانه‌های مکتوب و رسانه‌ ملی از حد‌اکثر ظرفیت خود برای اقنای معترضین استفاده کنند و از هر رفتار تحریک‌برانگیز خویشتن را دور دارند و از نهادهای حکومتی نیروهای امنیتی، اطلاعاتی، قضایی، انتظامی، انتظار دارد در چارچوب قانون برخورد جدی و قاطع را در دستور کار خود قرار دهند و همان طور که رهبر معظم و فرزانه انقلاب تاکید داشتند حساب منتقدین و معترضین در چارچوب قانون را از عناد و ضدیت با نظام به طور دقیق تفکیک کنند و راه را برای عزت و اقتدار روز افزون نظام و پیوند و همبستگی ملت هموار کنند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهپیمایی میلیونی مردم در هفته گذشته در محکومیت هتک حرمت روز عاشورا گفت: ‌برهر طالب معرفت و سیاستمداری که خردمند و عقل گرا باشد، تامل متواضعانه و حقیقت طلبانه در برابر این  رویداد بزرگ که بر تارک ایران اسلامی برای همیشه خواهد درخشید  یک ضرورت و الهام گرفتن از پیام آن یک مسئولیتی بزرگ است.

ابوترابی فرفد ادامه داد:‌ از تمامی دلسوزان انقلاب و رهروان راه امام و دلدادگان به اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب که با قلبی گشاده و با الهام از آموزه‌های قران کریم راه را برای ندامت و بازگشت به اصول انقلاب هموار نمودند، انتظار می‌رود که از همه ظرفیت و توان خود برای تحکیم صفوف امت اسلام و یکپارچگی و وحدت ملی بهره  بگیرند.

وی با خطاب قراردادن برخی خواص از آنان خواست بازگشت به قانون و فصل الخطاب قرار دادن سخنان رهبر فرزانه انقلاب را به طور جدی در دستور کار خود قرار دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet