هدر موبایل
1388/10/13 11:21:00
سرویس صحن

توضیحات میرتاج‌الدینی در مورد تقاضای استرداد

**معاون پارلمانی رییس جمهور دلایل دولت در ارائه تقاضای استرداد لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی" در تشریح تقاضای مجدد دولت، با اعلام عدم تامین نظر دولت طی اصلاحات صورت گرفته از سوی کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی در لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها،‌ خواستار استرداد این لایحه شد.

میرتاج‌الدینی گفت: بحث هدفمندکردن یارانه‌ها بیش از یک سال است در مجلس مطرح شده است و الآن حدود 2 ماه است که به دلیل اختلاف نظر بین مجلس و دولت متوقف شده است.

وی اظهار داشت: دولت انتظار داشت که با اصلاح ماده 12 و 15 در جهت تامین نظر آن باشد اما پیشنهادی که در کمیسیون رای آورد نظر دولت را تامین نکرد.

معاون پارلمانی رییس جمهور ادامه داد: توافقی نسبت به رفع اشکال صورت گرفته و پیش نویسی برای آن نوشته شد که کلیات آن در کمیسیون ویژه تصویب گردید اما این ‌پیشنهاد کنار گذاشته شد و پیشنهادی که جمعی از اعضای کمیسیون مطرح کردند به تصویب رسید که بازهم نظر دولت را تامین نمی‌کرد.

میرتاج‌الدینی خاطر نشان کرد: با این وضعیت احساس می‌شود به اهداف نمی‌رسیم چرا که اصلی‌ترین نقطه‌ای که مورد اختلاف مجلس و دولت بود که لایحه به بودجه سنواتی ملحق شده است، همچنان باقی مانده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور در پایان گفت: براساس ماده 137 آیین‌نامه داخلی مجلس استدلال‌ها به حضور نمایندگان ارائه شد،‌ تا تصمیم‌ مقتضی را اتخاذ کنند.

ادامه دارد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet