هدر موبایل
1388/10/13 15:48:00
سرویس بین الملل

ملاقات سفیر کینا با رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران‌- کینا

** سفیر کنیا در تهران علی عباس سفیر کینا در تهران ظهر یکشنبه ۱۳/۱۰/۸۸ با حسن کامران رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کینا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، در این دیدار کامران با تاکید بر توسعه و تقویت روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کینا گفت: تبادل هیاتهای سیاسی و اقتصادی و به ویژه پارلمانی دو کشور در راستای افزایش شناخت طرفین می‌تواند بستر همکاریهای دوجانبه را فراهم کند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران ‌- کینا با ابراز خرسندی از روند مثبت همکاریهای ایران و کینا در عرصه‌های بین‌المللی افزود: در مجامع بین‌المللی می‌توانیم بر اهداف مشترک فی‌مابین در پیشبرد عدالت جهانی و احقاق حقوق ملت‌های ستمدیده همکاری نمائیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر آمادگی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی کشورمان جهت سرمایه‌گذاری‌های مشترک در کینا تاکید کرد.

در ادامه این ملاقات علی عباس سفیر کینا در تهران با تاکید براهمیت گسترش مناسبات پارلمانی فی‌مابین یادآورشد: ضرورت دارد رفت و آمدهای پارلمانی بین دو کشور در جهت منافع ملتها بیش از پیش افزایش یابد.

در پایان سفیر کینا در تهران و رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کینا در خصوص امضاء تفاهم نامه‌ای میان گروههای دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور توافق کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet