ایام محرم 1398
1388/10/14 18:44:00
سرویس کمیسیون ها
آملی لاریجانی در دیدار با اعضای کمیسیون شوراها اعلام کرد:

احیای مجدد پلیس قضایی در دستور کار قوه قضاییه

**آیت الله آملی لاریجانی در دیدار اعضای کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: تعامل با سایر قوا خصوصاً قوه مقننه از سیاست‌های اصولی و جدی قوه قضاییه است و باید با تعامل و همکاری مستمر در جهت انجام کارشناسی لازم و بررسی لوایح و اقدامات موثری در خصوص لوایح معطل مانده صورت پذیرد.

به گزارش  خانه ملت، رئیس قوه قضاییه تدوین لوایح مناسب قضایی را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی همکاری خوبی با قوه قضاییه داشته است و امیدواریم با تعامل موجود در بحث بررسی بودجه نیز شاهد همکاری و مساعدت قوه قانونگذاری در ترمیم بودجه قوه قضاییه باشیم.چون برای به روز کردن برنامه‌های جاری و آینده و رفع مشکلات بجا مانده نیازمند تصویب بودجه ای جهشی هستیم.

وی با اشاره به صحبت‌ها و درخواست‌های تعدادی از نمایندگان حاضر اظهار کرد: مردم در صحنه عکس العمل قاطع و مناسبی نسبت به هتاکان روز عاشورا از خود بروز دادند و همانگونه که بارها اعلام شده است قوه قضاییه در این مسئله به وظایف قانونی خود عمل کرده و امیدواریم سطح توقعات همه افراد در درخواست اعمال قاطعیت و سرعت از دستگاه قضایی در چارچوب قانون باشد.

لاریجانی با استقبال از پیشنهاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت احیای مجدد پلیس قضایی اظهار کرد: لایحه احیای پلیس قضایی که قبلاً یک بار در مجلس شورای اسلامی مطرح شده و رد شده است از سیاست‌های اصولی و جدی قوه قضاییه در دوره جدید است و ما اعتقاد کامل بر احیای این نهاد برای اجرای دقیق دستورات قضایی داریم و پلیس قضایی در بسیاری از کشورها فعال و تحت امر قضات دادسرا در حال انجام وظیفه است.

رییس قوه قضاییه همچنین تاکید کرد: در مورد متهمان حوادث قبل از عاشورا با توجه به گستردگی کار قضایی و پیچیدگی موضوع تقریباً رسیدگی به بسیاری از پرونده‌ها پایان یافته و انشاء ا... بزودی در این مورد اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet