ایام محرم 1398
1388/10/15 08:47:00
سرویس صحن
مصباحی‌مقدم در موافقت با ماده 15:

این ماده خواسته‌های دولت را تامین می‌کند

**رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی در موافقت با ماده ۱۵ پیشنهادی این کمیسیون گفت: ماده پیشنهاد شده خواسته‌ةای دولت را تامین می‌کند.

به گزارش خبرنگارخانه ملت، "غلامرضا مصباحی‌مقدم" در جلسه‌علنی روز سه‌شنبه در موافقت با ماده 15 لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها اظهار داشت: بعد از برگشت لایحه از شورای نگهبان برای رفع مشکلاتی که مدنظر آقای رییس جمهور بود، این ماده توسط کمیته مشترک تهیه شد و چهارچوب آن همان چهارچوب مورد توافق کمیته مشترک، منتهی با یکی دو تغییر است.

وی افزود: این که بعضی ازنمایندگان محترم دولت اظهار می‌کنند که متن مورد توافق کمیته مشترک کنار گذاشته شد و چیزیهای دیگری جایگزین آن شد دور از واقعیت است. آن متن هم کلیاتش و هم جزئیاتش با یکی دو تغییر رای آورد.

رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی خاطر نشان کرد: یکی از چیزهایی که دولت می‌خواست این بود که برای اجرای این قانون ساختاری تعریف شود چرا که ساختارهای موجود برای انجام این مهم کافی نیست و ساختارهای موجود بوروکراتیک هستند و کار کند پیش می‌رود.

مصباحی مقدم گفت: این ساختار جدید را ما با عنوان سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها تامین کردیم البته به صورت متمرکز یعنی فقط در مرکز کار سیاستگذاری و برنامه‌ریزی انجام می‌دهد و در شهرستانها رده ندارد.

نماینده تهران یادآور شد: همچنین تصریح گردید که سازمان مزبور از منابع و امکانات موجود استفاده می‌کند، حال دولت می‌تواند ساختاری با عنوان سازمان ایجاد کند و یا این کار را با ادغام شرکت‌هایی که در اختیار دارد انجام دهد و دست دولت کاملاً باز گذاشته شده است.

مصباحی‌مقدم افزود: با ایجاد این ساختار جدید گرچه منابع به خزانه می‌رود ولی در قالب بودجه سنواتی به این سازمان تحت عنوان یک شرکت و با ماهیت شرکت واریز می‌شود وقتی تحت عنوان شرکت آورده شد، چون منابع شرکتها در بودجه دست نمی‌خورد . این خواسته دولت که منابع هدفمندکردن یارانه‌ها دست نخورد تامین شده است و با این تدبیر این منابع دست نمی‌خورد.

وی گفت: نکته دیگر این که تصریح شده دولت منابع به دست آمده را با کسر سهم 20 درصدی دولت به حساب  سازمان با عنوان کمک واریز می‌کند که این یکی از خواسته‌های دولت بود و دولت عنوان می‌کرد که اگر عنوان کمک نباشد نتیجه آن این خواهد بود که باید موافقتنامه مبادله شود و این خود یکی پروسه طولانی دارد و خود آقای رییس جمهور روی کلمه "کمک" تاکید بلیغ داشتند که اگر این کلمه باشد خوب می‌توان کارکرد و اگر نباشد هیچ کار نمی‌توان کرد ما هم قبول کردیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet