هدر اصلی
1388/10/15 09:58:00
سرویس صحن

مخالفت نمایندگان با حذف ماده 15

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد حذف ماده ۱۵ مصوبه کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی که از سوی احمد توکلی مطرح شد، رای ندادند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز سه‌شنبه، در ادامه بررسی یشنهادات مربوط به اصلاح ماده 15 لایحه دفمند کردن یارانه‌ها که با ایراد شورای نگهبان مواجه شده بود، پیشنهاد حذف ایم ماده مطرح شد که با مخالفت نمایندگان مواجه گردید.

نمایندگان با 102 رای مخالف و 101 رای مخالف با این پیشنهاد موافقت نکردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،‌ در رای گیری که برای این منظور انجام شد 101 نماینده رای موافق ، 103 رای مخالف و 13 رای ممتنع دادند.

"احمد توکلی" پیشنهاد حذف ماده 15 را مطرح کرد و اظهار داشت: این ماده 15 مغایر ماده 12 است که در آن جا تنخواه گردان در اختیار دولت قرار نداده است.

وی ادامه داد: حذف این ماده دست دولت را باز می‌گذارد ایراد شورای نگهبان را برطرف می‌کند و تعارض بین ماده 12 و 15 را نیز برطرف می‌کند.

"محمدحسین فرهنگی" در مخالفت با حذف ماده 15 گفت: این پیشنهاد به معنای حذف صورت مسئله است به این معنا که هیچ تلاشی برای حل آن کرده باشیم.

وی افزود: نحوه برداشت مطالبات دولت و ساختار این موضوع با ارائه این پیشنهاد مشکل آن حل نمی‌شود.

در ادامه "علی اصغر یوسف نژاد" در موافقت با پیشنهاد حذف ماده 15 اظهار داشت: این پیشنهاد هم رافع ابهام شورای نگهبان است و هم برای اجرای ماده 186 مفید است.

این گزارش می‌افزاید: "سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی" به عنوان نماینده دولت در مخالفت با حذف ماده 15 گفت: این که گفته شود با این حذف مشکلات دولت حل می‌شود بنده اعلام می‌کنم نه تنها با حذف مشکلات دولت حل نمی‌شود بلکه مشکلات جدیدی را نیز برای دولت به همراه دارد.

"سیدکاظم دلخوش" سخنگوی کمیسیون ویژه نیز در مخالفت با این پیشنهاد گفت: ما اگر بخواهیم ماده 15 را حذف کنیم روح لایحه را ازبین برده‌ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet