ایام محرم 1398
1388/10/15 12:22:00
سرویس صحن
برنا در نطق میان دستور:

میثاق ملی مستلزم اجرای دقیق قانون اساسی است

**نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: اندیشه‌های بلند پیشوای و بنیانگذار حکومت جمهوری اسلامی در عصر حاضر چراغی است پرفروغ پیش روی جویندگان حق اسلام ناب محمدی.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "سیروس برنا" روز سه‌شنبه در سخنرانی میان دستور اظهار داشت: زدودن گرد و غبار در پیش روی جویندگان این اندیشه‌ها وظیفه‌ای است عظیم که بردوش پیروان آن حضرت قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: سیادت، سیاست ورزی  و گردش نخبگان یکی از ابعاد مهم اندیشه‌های حضرت امام (ره) است و با توجه به هزینه‌ها و ابعاد مهم حیات بشری، هر روز اهمیت آن در اداره امور کشور بیش از پیش فزونی می‌یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: میثاق ملی به مثابه رکن رکین ساختار نظام جمهوری اسلامی  که با اتکا بر آرای امام(ره) و سیره عمل آن حضرت سامان یافت و عملیاتی شد، مستلزم اجرای دقیق قانون اساسی و تلاش جدی جهت عملیاتی نمودن ابعاد مغفول مانده آن است.

وی افزود: عمل به این موارد وظیفه‌ای است بس خطیر که بردوش آحاد شهروندان به خصوص سیاستگذاران و تصمیم‌سازان نظام به ویژه نمایندگان ملت سنگینی می‌کند.

برنا خاطرنشان ساخت: در این میان بدون تردید توجه به اسلامیت، جمهوریت و آزادی و استقلال نظام به عنوان بنیانی‌ترین عناصر ماهوی قانون اساسی از اهمیت شایان توجهی برخوردار است.

نماینده بروجن در ادامه به برخی مسایل مربوط به انتخابات پرداخت و افزود: از راهبری داهیانه مقام معظم رهبری که مانند دفعات پیش، فرایند انتخابات را رهبری نمودند تقدیر و تشکر نموده و از مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات تشکر می‌کنم.

وی افزود: با عنایت به حوادث انتخابات باید تاکید نمود که بنا به شأن و کارکرد قدرت در ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی، باید بر این سخن بهشتی، "ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت"، توجه کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اخلاق اسلامی و حرفه‌ای نخبگان سیاسی را از اهمیت ویژه برخوردار دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet