هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلالی:

گزارش کمیته ویژه فردا در اختیار رییس مجلس قرار می‌گیرد

سرویس سیاسی
**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خبر داد: گزارش کمیته ویژه مجلس برای بررسی حوادث پس از انتخابات فردا در اختیار هیات رییسه قرار می‌گیرد.
سه‌شنبه 15 دی 1388 ساعت 14:17

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظم جلالی" در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جلسه کمیته حوادث پس ازانتخابات برای نهایی کردن گزارش این کمیته تشکیل شد گفت: این گزارش نهایی شده و فردا چهارشنبه در اختیار هیات رییسه قرار خواهد گرفت.

وی همچنین در خصوص قرائت این گزارش  در صحن علنی گفت: تصمیم‌گیری در خصوص قرائت گزارش به عهده ریاست مجلس و هیات رییسه است.

جلالس خاطرنشان ساخت: گزارش تهیه شده گزارشی اجمالی است اما پیوست‌ها و تفصیل‌ها در اختیار رییس مجلس قرار خواهد گرفت تا در صورت صلاح‌دید در اختیار ریاست قوه قضائیه قرار گیرد.

عضو کمیته ویژه بررسی حوادث پس از انتخابات در پاسخ به سوالی مبنی براین که آیا فشاری بر روی این کمیته برای عدم قرائت آن وجود داشته است یا خیر گفت: دوستان در کمیته در نهایت همدلی مسائل را پی‌گیری کردند و با رعایت اصل 67 قانون اساسی و مصالح کلی نظام، گزارش نهایی شد اگر چه در این میان اختلاف نظرهایی نیز وجود داشت اما آنچه که در حال حاضر نهایی شده نظر مجموعه اعضای کمیته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به  مسئله هسته‌ای ایران اظهار داشت: کشورمان در مورد این مسئله موضع معقولی دارد و در بحث هسته‌ای معتقدیم که بهترین مسیر، مذاکره و گفتگو مشروط به رعایت حقوق جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطر نشان کرد: موضوعی که در حال حاضر رسانه‌های غربی آن را برجسته و بر روی آن تمرکز کرده‌اند، رآکتور تهران است.

جلالی با بیان این که برای تامین سوخت رآکتور تهران، جمهوری اسلامی ایران راه حلی منطقی پیشنهاد کرده است گفت: باید بتوانیم سوخت را بخریم و باتوجه به آنکه این رآکتور برای مصارف بهداشتی و برای سلامتی مردم است نمی‌توانیم بیماران خود را بلاتکلیف بگذاریم.

جلالی تاکید کرد: کشورهای غربی در مسئله هسته‌ای ایران دو راه را در پیش رو دارند: اول اینکه سوخت هسته‌ای را به جمهوری اسلامی ایران بفروشند و راه دوم این که در صورت عدم فروش این سوخت از سوی غرب، ایران با استفاده از تکنولوژی بومی خود، غنی‌سازی را به مرز 7/19 درصد برساند و نیاز خود را بر طرف کند.

وی تصریح کرد: طبعاً تولید سوخت نیز باید تحت نظارت آژانس و با رعایت استانداردهایی که در NPT تعریف شده است، صورت می‌گیرد.

جلالی اظهار داشت: غربی‌ها در حال حاضر سیاست اتلاف وقت را در دست گرفته‌اند که ایران به جایی برسد که در مقابل خود تنها یک گزینه داشته باشد در صورتی که تا زمانی که راه برای ما باز است و می‌توانیم گزینه‌هایی مختلفی داشته باشیم باید تکلیف خود را روشن کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: تعیین ضرب الاجل از سوی ایران معقول و منطقی است و علی‌رغم آن که توان آن را داریم که سوخت تولید کنیم اما اگر غربی‌ها واقعاً فروشنده سوخت هسته‌ای هستند، در یک اقدام مبتنی بر حسن نیت کاملاً آمادگی داریم که سوخت را خریداری نماییم.

وی اظهار داشت: در صورتی که غربی‌ها فروشنده سوخت نیستند ما باید خودمان سوخت مورد نیاز راکتور تهران برای سلامت بیماران تهیه نماییم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000