هدر اصلی
1388/10/15 13:34:00
سرویس صحن
بنایی در نطق میان دستور:

حوزه‌های علمیه کانون مقابله با تهاجم فرهنگی است

**نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: حوزه‌های علمیه کانون مقابله همه جانبه با تهاجم فرهنگی به شمار می‌روند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "علی بنایی" روز سه‌شنبه در سخنرانی میان دستور گفت: جایگاه قم به دلیل پیشینه تاریخی سیاسی، علمی و اجتماعی، امروز در عرصه‌های مختلف فرهنگی و علمی تاثیرگذار و بی‌بدیل است.

وی افزود: وجود مرقد کریمه اهل بیت و حوزه علمیه و حضور مراجع عظام و وجود بزرگترین مراکز تاسیس علوم اسلامی و کرسی‌های نظریه‌پردازی و نرم‌افزاری در شهرمقدس قم، ظرفیت‌های بسیاری را برای تاثیرگذاری در مسائل فرهنگی و علمی در ابعاد ملی و فراملی ایجاد نموده است. عضو کمیسیون اصل نودم مجلس به اهمیت نقش حوزه‌های علمیه پرداخت و افزود: حوزه‌های علمیه کانون فرهنگ‌ساز در عرصه‌های فرهنگ عمومی و فرهنگ تخصصی و مقابله همه جانبه باتهاجم فرهنگی به شمار می‌روند.

بنایی خاطرنشان کرد: حماسه و قیامی که روزنه‌ها را گشود و 22 بهمن را رقم زد، در آن روز مردم با نثار جان خویش میراث عظیم تشیع و پیشوایان مکتب اهل بیت (ع) را گرامی داشتند و اکنون پس از 32 سال مردم شریف قم با همان ایده و آرمان در دفاع از دستاوردهای انقلاب و پشتیبانی قاطع از مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید پیشتاز و پیشقدم هستند.

وی در ادامه افزود: خروش انقلابی مردم آن زمان در راهپیمایی عاشوراییان و پیش از آن نشان داد که حزب‌الله در حمایت از دستاوردهای بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران همچنان پر خروش و حماسه آفرین در صحنه هستند و اجازه نخواهند داد تا فردی بخواهد به مقدسات این مردم اسائه ادب کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet