خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/10/15 15:08:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس سوریه

نقش ایران و سوریه در تحولات منطقه بی بدیل است

**محمود الابرش رییس مجلس سوریه پیش از ظهرامروز با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، روسای مجلس دو کشور در نخستین دور از گفتگوهای خود ضمن ابراز خرسندی از روابط دوستانه و مستحکم موجود میان دو کشور بر لزوم تقویت بیشتر همکاری‌های فی‌مابین در تمامی عرصه‌ها تاکید کردند.

در ابتدای این دیدار لاریجانی با اشاره به همکاری‌های راهبردی فی‌مابین در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی افزود: همکاری‌های راهبردی ایران و سوریه در سال‌های اخیر نقش بسیار موثری در شکل دادن به تحولات منطقه‌ داشته است.

وی سفر هیات عالی رتبه پارلمانی سوریه به تهران را نشان دهنده اراده دو کشور برای تداوم و تقویت همکاری‌های برادرانه فی‌مابین خواند و افزود: زمینه‌های بسیار متنوعی برای توسعه و گسترش همکاری‌های دوستانه دو کشور وجود دارد که پارلمان‌ها می‌توانند نقش بسیار مهمی در تبیین آنها ایفا کنند.

 لاریجانی در ادامه از حرکت بسیار سازنده در عرصه همکاری‌های اقتصادی و رایزنی پیرامون مسائل منطقه میان دو کشور ابراز خرسندی کرد و بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای حمایت و پشتیبانی از تعمیق و تحکیم مناسبات فی‌مابین در همه عرصه‌ها تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات منطقه به ویژه اوضاع عراق و فلسطین و غزه اشاره کرد و افزود: باید از ظرفیت‌های وسیع سیاسی و دیپلماتیک دو کشور برای کمک به مردم فلسطین و پیشرفت امنیت، ‌آرامش در عراق استفاده کرد.

در ادامه این دیدار محمود الابرش رییس مجلس سوریه نیز ضمن اظهار خرسندی از حضور در ایران گفت: سوریه مایل است همکاری‌های برادرانه خود با جمهوری اسلامی ایران را در همه زمینه‌ها تقویت کند.

وی افزود: همکاری‌های نزدیک دو کشور در زمینه مسائل منطقه و جهان اسلام به ویژه مسئله فلسطین ثابت کرد مناسبات دو کشور قوی‌تر از هر رابطه‌ای موجود است.

 محمود الابرش درادامه بر اراده رهبران دو کشور برای تقویت و تحکیم روابط فی‌مابین تاکید کرد و افزود: روابط تهران ‌- دمشق الگویی از مناسبات برادرانه در جهان اسلام و منطقه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet