هدر موبایل
1388/10/15 16:51:00
سرویس بین الملل

ملاقات رییس کمیسیون حقوق بشر مجلس سنای ایتالیا با بروجردی

**پیترومارچنارو رییس کمیسیون حقوق بشر مجلس سنای ایتالیا ظهر سه‌شنبه با علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی در این دیدار بروجردی با اشاره به سوابق دیرینه دوستانه و تمدنی ایران و ایتالیا گفت: کشور ایتالیا در افکار عمومی کشور ما چهره مثبتی دارد و این به تاریخ روابط دوستانه دو کشور بر می‌گردد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت تقویت و توسعه روابط پارلمانی دو کشور بیان کرد: تبادل هیاتهای پارلمانی و سیاسی باعث درک متقابل بیشتری از یکدیگر می‌شود و زمینه آشنایی هر چه بیشتر با واقعیات جامعه ایران را فراهم می‌کند.

 بروجردی بر حق ملت‌ها برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای افزود: جمهوری اسلامی ایران در عرصه هسته‌ای عملکرد شفافی ارائه کرده است و به بازرسان آژانس بین‌المللی اتمی و حتی خبرنگاران بین‌المللی اجازه بازدید داده است.

در ادامه بروجردی با انتقاد از برخورد دوگانه کشورهای غربی با جمهوری اسلامی ایران در مباحث حقوق بشری گفت: براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همه شهروندان ایرانی در اظهار عقاید خود مادامی که مخل آزادی دیگران نباشند آزاد هستند.

درادامه این ملاقات پیترومارچنارو رییس کمیسیون حقوق بشر مجلس سنا ایتالیا ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان اظهار امیدواری کرد: با درک و شناخت هر چه بیشتر واقعیات در جامعه ایران زمینه برطرف شدن سوء تفاهم حاصل شود.

در پایان این دیدار رییس کمیسیون حقوق بشر مجلس سنا ایتالیا با اشاره به رفت و‌آمدها و دیدارهای مقامات دو کشور در سطوح مختلف بر ضرورت و استمرار گفتگوهای فی‌مابین به ویژه در بین مجالس دو کشور تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: افزایش ارتباطات پارلمانی در ایجاد فضایی برای گفتگو‌های سازنده‌تر موثر خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet