هدر موبایل
1388/10/15 17:35:00
سرویس اقتصادی
حسینی خواستار احترام دولت به نظر قانونگذار شد

فقر و قاچاق و تورم مشکلات جدیدی نیستند

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت باید از سخنانی که باعث رنجش رابطه دولت و مجلس می‌شود و وجاهت قانونی ندارد پرهیز کند.

سیدعماد حسینی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه آیا هنگامی که هنوز لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در مجلس تصویب نشده بود مشکلاتی همانند گسترش قاچاق، فقر، افزایش تورم انتظاری که رئیس جمهور در دیدار خود با نمایندگان مطرح کرده‌اند در جامعه وجود نداشت؟گفت: به اعتقاد همه کارشناسان مسایل اقتصادی مشکلاتی که رئیس جمهور نام بردند تا قبل از ارائه این لایحه نیز در جامعه وجود داشت و مشکلات جدیدی نیست که به وجود آمده باشد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت نگران ماده 13 لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها بود که با مصوبه مجلس این موضوع هم حل شد، باید قبول کنیم که مجلس به فکر مردم است و هر طرح و لایحه‌ای که در مجلس مطرح می‌شود رابطه مستقیمی با زندگی مردم دارد.

وی گفت: بر روی این لایحه ساعت‌ها کار کارشناسی شده و مجلس آن را تصویب کرد و دولت هم نظرش اینگونه بوده و ساعت‌ها کار کارشناسی انجام داده. دیگر درست نیست که بیایند به واسطه اینکه یک ماده‌ای حذف شده انگ‌های نادرستی به این لایحه بچسبانند.

سخنگوی کمیسیون انرژی گفت: دولت باید این لایحه را با قدرت و قوت اجرایی نماید و نظر قانونگذار باید محترم شمرده شود. دولت باید فکر اجرای قانون باشد و از صحبت‌هایی که واقعا باعث رنجش رابطه دولت و مجلس می‌شود و هیچ وجاهت قانونی ندارد پرهیز نماید.

وی در ادامه گفت: متاسفانه دولت تازه به مواردی از جمله رکود سرمایه‌گذاری، کاهش بودجه‌های عمرانی رسیده است؛ چرا زمانی که می‌توانست این موضوعات را بررسی کند انجام نداده است.

نماینده مردم قروه تصریح کرد: هم اکنون وقت ایراد این مباحث نیست اگر این موارد مورد لزوم بود باید اصلا این لایحه را ارائه نمی‌دادند.

وی گفت:‌ در حال حاضر هم اتفاق خاصی نیافتاده، این لایحه تصویب شده و باید دولت در فکر اجرای آن باشد.

عماد حسینی در خصوص اینکه هزینه‌های دولت از نفت به عنوان ریشه تورم حذف نشده است افزود: این مساله قابل حل است دولت می‌تواند برای این مشکل خود لایحه‌ای را تقدیم مجلس کند اما در شرایط فعلی راه حلی نیست و باید مصوبه مجلس اجرایی شود.

نماینده قروه همچنین در مورد تغییرات مجلس در لایحه بودجه سال آینده و اینکه این تغییرات مشکلاتی را متوجه استان‌ها خواهد کرد اظهار داشت: مجلس به عنوان نهاد قانونگذار نمی‌تواند توصیه‌ دیگران مبنی بر عدم تغییر در لایحه بودجه سال آینده را بپذیرد مطمئنا هر کدام از نمایندگان نظری خواهند داشت و نظرات خود را در رای گیری اعمال خواهند کرد.

وی گفت: مجلس بودجه را به گونه‌ای تصویب خواهد کرد که تمام مشکلات و عقب ماندگی‌ها در استان‌ها برطرف شود و نمایندگان در تصویب بودجه به وظایف نمایندگی خود عمل خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet