ایام محرم 1398
1388/10/16 12:05:00
سرویس سیاسی
فرمانده سازمان مرزبانی نیروی انتظامی:

طرح تقویت مرزبانی به زودی به‌صحن‌علنی مجلس می‌آید

** حسین ذوالفقاری در حاشیه جلسه‌علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: طرح تقویت مرزبانی به زودی در صحن‌علنی مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت ،فرمانده سازمان مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به حضور خود در جلسه کمیسیون امنیت ملی از ارائه طرح تقویت مرزبانی در صحن‌علنی مجلس بررسی می‌شود.

وی افزود: سازمان جدید مرزبانی کشور به تصویب فرمانده کل قوا رسیده و همزمان با آن قرار است طرح تقویت مرزبانی در مجلس به تصویب برسد.

ذوالفقاری اظهار داشت: امروز در جلسه کمیسیون امنیت ملی ویرایش‌های نهایی روی این طرح صورت گرفت.

وی افزود: نمایندگان باتوجه به امنیت مرزها در کشور و قولی که برای تقویت مرزها به مردم داده شده با تصویب این طرح گام موثری در این زمینه صورت خواهد گرفت.

ذوالفقاری در ادامه افزود: در خصوص انسداد مرزها، طرح جامعی در دست است که  تمام مرزهای کشور به خصوص مرزهای پرخطر درشرق، شمال غرب و براساس آن از امکانات خاصی نظیر امکانات راداری واپتیکی ، سیم خاردار، استفاده خواهد شد.

وی اظهار داشت: در حال گسترش امکانات خود از جمله استفاده از دوربین‌های حرارتی دید در بحث هستیم.

وی با تاکید بر توسعه پایگاه‌های مرزی گفت: در حال تهیه شناورها برای دریا هستیم تا کار با سرعت بیشتری دنبال شود.

وی همچنین در خصوص مبارزه با گروهک‌های تروریستی گفت: ما موظف به مبارزه جرائم مرزی هستیم و قوانین لازم در این خصوص وجود دارد.

ذوالفقاری در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر این که چند درصد مرزها مسدود شده است گفت: ما برای طرح جامع مرزها سه هزار و چهارصد میلیارد تومان برآورد اولیه داشتیم که در چند سال اخیر دولت و مجلس اعتباراتی را اختصاص دادند که بخشی از انسداد کامل در برخی از مرزها اجرا شده است اما همچنان راه طولانی در پیش داریم.

ذوالفقاری اظهار داشت: ایجاد علایم مرزی در مرزهای مشترک ایران و عراق طبق توافق 1975 الجزایر صورت گرفته، ما از قبل مذاکرات مرزی را داشتیم که بخشی از این مذاکرات در وزارت خارجه در حال انجام است تا علایم مرزی احیا شود.

وی افزود: امروز در حوزه مرزبانی دیپلماسی فعالی وجود دارد و با کشورهای مختلف همکاری می‌کنیم.

ذوالفقاری گفت: در حوزه پاکستان و افغانستان نیز تلاش‌های داریم.

وی در پایان از طرح عملیات مشترک مرزی، برخی کشورها خبر داد و گفت: مبارزه با نفوذ گروهک‌های تروریستی نظیر ریگی در استانهای مرزی جنوب شرق کشور در دستور کار است. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet