خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/10/16 14:44:00
سرویس صحن
اولیاء در نطق میان دستور:

به حکم قرآن از سب مخالفان خود پرهیز کنید

**نماینده یزد و صدوق گفت: از همه دلسوزان انقلاب و نظام عاجزانه میخواهم از «سب» مخالفان خود بحکم قرآن و دستور امام علی (ع) پرهیز نمایند.

به گزارش خانه ملت علی اکبر اولیاء در نطق میان دستور خود اظهار داشت: کشور در شرایط حساس و سختی به سر می‌برد و اگر ایفای مسئولیت نمایندگی مجلس و سوگندی که به قرآن مجید برای دفاع از قانون اساسی، استقلال کشور و آزادی مردم و تأمین مصالح آنان نبود شاید ترجیح می‌دادم سکوت پیشه کنم ولی ... ضرورتاً به نکاتی اشاره می‌نمایم.

وی افزود: هر چند برخی از همکاران نماینده سخنان دادستان محترم کل کشور در مجلس را حاوی مطلب جدیدی ندانستند ولی من از آن صحبت نکته‌های مهمی برداشت کردم از جمله بیان ایشان در خصوص روند اتفاقاتی بوده که طی ماههای گذشته بویژه در تهران افتاد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس با بیان اینکه من این تعبیر وزیر محترم اطلاعات را هم قبول دارم که گفتند «معترضان خیابانی قله کوه یخی هستند و قسمت اعظم این کوه ناپیداست.» تاکید کرد: البته معترضان معتقد به نظام هیچگاه به خود اجازه هیچ اقدام غیرقانونی برای بیان عقایدشان نخواهند داد. ولی نکته‌ای که جای نگرانی دارد اینست که با برخورد تند با معترضین بخشهایی ناآگاه و نا پخته و کم‌ظرفیت از آنها به معاند تبدیل شوند.

وی ادامه داد: در این بحث اینجانب دستگیری، بازداشت و برخورد با بعضی شخصیتهای علمی و اجرایی که بعضاً از منصوبان و معتمدان امام «ره» بوده‌اند و نیز حمله برخی افراد نامشخص بویژه به حسینیه مقدس جماران را اقدامی از این دست می‌دانم و آنرا مغایر و در تضاد با راهبرد جذب حداکثری و دفع حداقلی مقام معظم رهبری می‌دانم. 

این نماینده مجلس افزود: من بعنوان یک سرباز کوچک تأسف و نگرانی شدید خود را از پاره‌ای اظهارات که این روزها در مورد شخصیتهایی که در این انقلاب و نظام مسئولیتهای مهمی داشته و دارند گفته میشود اعلام می‌دارم. و از این بزرگان مخصوصاً اعضای مجلس خبرگان رهبری میخواهم حرفهای خود را نه از رسانه‌ها بلکه با نشستن در کنار هم بزنند. بی‌شک این اختلافها شقاق را به سطح جامعه خواهد کشاند که تبعات زیانباری خواهد داشت.

اولیاء گفت: من از همه دلسوزان انقلاب و نظام عاجزانه میخواهم از «سب» مخالفان خود بحکم قرآن و دستور امام علی (ع) پرهیز نمایند که قرآن فرموده است:

«ولا تسبّو الذین یدعون من دون الله قیسبواالله عدواً بغیر علم ..» (سوره انعام) و امام علی(ع) نیز فرمود که دوست ندارم از «سبّابین» باشید و قطعاً تصدیق می فرمائید که کسی فحش بشنود و کتک بخورد بعید نیست ناسزا بگوید.

وی تاکید کرد: قانون اساسی، فرمایشات حضرت امام و مقام معظم رهبری حاکی از نقش تردیدناپذیر مجلس شورای اسلامی در امور کشور است. در اینجا ضمن تشکر از اقدامات جناب آقای دکتر لاریجانی و هیأت محترم رئیسه مجلس برای «اصلاح ذات البین» گلایه مندی خود را از اینکه بعد از گذشت 6- 7 ماه هیچگونه اطلاع رسانی و یا ارائه گزارش از اتفاقات بعد از انتخابات نشد ابراز می‌دارم.

نماینده مردم یزد و صدوق افزود: اگر بپذیریم که با معترضان باید برخوردی متفاوت با معاندان صورت گیرد در اینصورت گفتگوی خواص و برخورد اقناعی صداوسیما مطلبی حیاتی و اجتناب ناپذیر است. با مأموران امنیتی میتوان بدن ها را تصرف کرد ولی افکار را نه! و اتفاقاً این شیوه نتیجه معکوس دارد. جمعیت معترض اگر اجازه نداشته باشد حرف خود را در مجاری قانونی و راحت بزند از طرق دیگر عرض اندام میکند و نمونه‌اش پدیده‌ای که در برنامه 90 چند شب پیش اتفاق افتاد!

وی تاکید کرد: بیایید بجای نادیده گرفتن این واقعیت و احیاناً تهدید و تخریب آنها با این جماعت صحبت شود. (هر چند عده‌ای تلاش دارند معتمدان این گروه را حذف کنند که در این شرایط توجیه و اقناع آنها به مراتب دشوارتر و چه بسا غیرممکن خواهد شد) و نیز ... توجه داشته باشیم حضور گسترده و گاه و بیگاه نیروهای امنیتی در خیابانهای پایتخت پدیده مثبت و خوشایندی نیست چرا که ضمن تخریب سرمایه‌های اجتماعی موجب انفعال و مستهلک شدن ظرفیتهای مدیریتی کشور و به حاشیه رفتن بحثهای اصلی که همان بحثهای اقتصادی و توسعه است خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet