خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/10/16 16:11:00
سرویس بین الملل

دیدار گروه دوستی پارلمانی ایران با رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی کره جنوبی

**هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران که در سئول بسر می‌برد، روز گذشته با رئیس و تنی چند از اعضای گروه دوستی پارلمانی کره جنوبی و ایران دیدار و پیرامون راه‌های گسترش مناسبات فی‌مابین دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی به بحث و گفتگو پرداختند.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، در این ملاقات ابتدا سیدحسین هاشمی با اشاره به پیشینه خوب و مستحکم روابط تهران - سئول، بر ضرورت استمرار و تحول در روابط و همکاری ایران و کره جنوبی در تمامی عرصه‌ها به ویژه اقتصادی و صنعتی تاکید کرد.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت‌های متعدد موجود برای توسعه و رشد و تعمیق این روابط اظهار داشت: ظرفیت‌های فراوانی در زمینه‌های مختلف به ویژه در بخش نفت و گاز و انرژی وجود دارد که می‌توان از آنها در جهت منافع مشترک استفاده نمود.

 هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود، بر لزوم گسترش روابط پارلمانی و استمرار رایزنی‌ها و گفت و گو بین نمایندگان مجلسین دو کشور در کلیه سطوح تاکید کرد.

در ادامه کیم سونگ گون رئیس گروه دوستی پارلمانی کره جنوبی و ایران با ابراز خشنودی از روابط خوب کره جنوبی و جمهوری اسلامی ایران، خواستار گسترش روابط فی‌مابین در تمامی عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی شد.

وی در ادامه ایران را بعنوان یک کشور مهم در منطقه حساس خاورمیانه نام برد و بر اراده کشورش مبنی بر توسعه بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های دو جانبه در کلیه زمینه‌ها تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet