ایام محرم 1398
1388/10/16 11:07:00
سرویس بین الملل
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

ایران محدودیتی برای گسترش روابط با پارلمان اروپا ندارد

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از سفر پارلمان اروپا به ایران استقبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظم جلالی" در حاشیه جلسه ‌علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در ارتباط با سفر هیات پارلمانی اروپا به تهران گفت: سال گذشته سفری را به بروکسل داشتیم و پس از آن مقرر شد که گروهی از پارلمان اروپا سفری به تهران داشته باشند اما بر روی  زمان سفر نیز توافق‌هایی صورت گرفت.

وی افزود: پارلمان جمهوری اسلامی ایران از داشتن روابط و مناسبات با پارلمان اروپا استقبال می‌کند.

جلالی با تاکید بر اینکه ما پارلمان اروپا را یک نهاد مهم تاثیرگذار در داخل اروپا می‌دانیم اظهار داشت: اما رسانه‌ها و مسئولان رژیم صهیونیستی در خصوص این سفر موضع‌گیری کرده بودند و جمعی از نمایندگان مجلس آمریکا نیز از اروپایی‌ها درخواست لغو سفر را داشتند و نهایتاً ترجیح داده شد که سفر در تاریخ دیگری صورت پذیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از سفر نمایندگان پارلمان اروپا به ایران استقبال می‌کند و محدودیتی را برای گسترش روابط با پارلمان اروپا ندارد.

وی با اشاره به برخی اظهار نظرها مبنی بر این که جمهوری اسلامی ایران به دلیل شرایط خاص این سفر را به تعویق انداخت گفت: ما این اخبار را تایید نمی‌کنیم و اعلام می‌کنیم که ایران این آمادگی را دارد که در خصوص تاریخ سفر توافق لازم را اعلام دارد تا گفتگوهای دوجانیه را در تهران شاهد باشیم.

وی در پایان اظهار داشت: هیات پارلمانی اروپا تشکیل از یازده نماینده از کشورهای مختلف اروپایی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet