هدر اصلی
1388/10/16 17:36:00
سرویس فرهنگی
در مرکز پژوهش های مجلس صورت گرفت

ترجمه کتاب مبارزه با فساد، کتاب راهنمای نمایندگان مجلس

**مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی کتاب «مبارزه با فساد، کتاب راهنمای نمایندگان مجلس» را ترجمه و به صورت گزارش منتشر کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، روابط عمومی و دفتر مطالعات حقوقی این مرکز کتاب مبارزه با فساد، کتاب راهنمای نمایندگان مجلس را که توسط سازمان جهانی نمایندگان علیه فساد (GOPAC)تهیه شده را ترجمه و منتشر کرده است.
در این کتاب بر لزوم ایجاد شبکه‌ای مشتمل بر نمایندگان مجلس تاکید شده و آمده است: ایجاد شبکه‌ای مشتمل بر نمایندگان مزایایی مانند موارد زیر دارد:

ایجاد ارزش‌های مشترک در میان گروه
ایجاد بینش‌های جدید از طریق تعامل رویکردها و منظرهای مختلف
میدان دادن به تغییر در سیاست‌ها و اعمال
افزایش ظرفیت‌های همه اعضا
این کتاب می‌افزاید: از منظر تصمیم‌گیران، شبکه‌های پارلمانی آنان را قادر می‌سازد که بتوانند با همقطاران خود تعامل داشته باشند و جستجوی اطلاعات و توصیه‌های قابل اعتماد را تسهیل می‌کند. از نظر آنان که در حوزه خاصی از تعیین خط مشی‌ عمومی دارای تخصص هستند، این شبکه‌ها فرصتی برای گسترش مشارکت بین‌المللی آنها در حوزه مورد نظر است. از آنجا که خط و مرزهای حزبی و دوره کوتاه مدت نمایندگی، موانعی برای مباحث واقعی و لحاظ کردن مسائل جهانی در مجلس است، شبکه‌های پارلمانی می‌تواند فرصتی برای کاوش در مسایل به صورت دقیق‌تر و در دوره زمانی طولانی‌تر باشد. با وجود این، در دل همه این شبکه‌ها، مردمی هستند که با هم کار می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet