خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/10/17 11:35:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس بحرین:

توانمندی نظامی ایران جنبه پیشگیرانه دارد

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت:برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران هیچ‌گونه تهدیدی برای همسایگان نیست و توانمندی‌های نظامی ایران صرفا جنبه دفاعی و پیشگیرانه دارد.

به گزارش خانه ملت به نقل از به نقل از اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر روز چهارشنبه 16 دی ماه با همتای بحرینی خود دیدار و گفتگو کرد.
لاریجانی در این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران با کشور بحرین را بسیار خوب و رو به رشد توصیف کرد و گفت: روابط و همکاری‌های فیمابین دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی همواره دوستانه و مبتنی بر اشتراکات دینی و تاریخی عمیق بوده است.
وی در ادامه یادآور شد: یکی از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی تقویت مناسبات برادرانه با کشورهای مسلمان همسایه است.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از ظرفیت‌های پارلمانی به عنوان بستری فعال و پویا در توسعه همه جانبه روابط با بحرین نام برد و خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی از هرگونه امکان گسترش همکاری و تعامل با کشور دوست و برادر بحرین حمایت می‌کند.
رئیس قوه مقننه افزود: فتنه‌انگیزی دشمنان اسلام تاثیری در روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران با برادران همسایه‌اش نخواهد داشت.
وی گفت: برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران هیچ‌گونه تهدیدی برای همسایگان نیست و توانمندی‌های نظامی ایران صرفا جنبه دفاعی و پیشگیرانه دارد.
در ادامه این دیدار همچنین خلیفه ظهرانی رییس مجلس نمایندگان بحرین که در راس یک هیئت بلندپایه سیاسی به کشورمان سفر کرده است، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم، قدرتمند و برخوردار از تمدن و فرهنگی غنی و ریشه‌دار خواند و با اشاره به روابط بسیار خوب کشورش با جمهوری اسلامی ایران گفت: کشور پادشاهی بحرین نسبت به گسترش مناسبات و همکاری‌ها در تمام زمینه‌ها با جمهوری اسلامی ایران اهتمام فراوانی قائل است و در انتظار گشوده شدن افق‌های نوینی در جهت شکوفایی هرچه بیشتر روابط فیمابین دو کشور است.
وی در ادامه با بی‌اثر دانستن القائات شوم دشمنان اسلام، اظهار کرد: روابط دو کشور چنان مستحکم و ریشه‌دار است که کسی قادر به تضعیف آن نیست.
رییس مجلس نمایندگان بحرین برنامه هسته‌یی ایران را صلح‌آمیز دانست و خاطرنشان کرد: هر کشور عضو ان پی تی حق دارد به توسعه فناوری هسته‌یی در مقاصد صلح‌جویانه بپردازد و فعالیت‌های هسته‌یی ایران ماهیت غیر صلح‌آمیز ندارد.
وی در ادامه با تقدیر از حمایت‌های معنوی جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین، گفت: کشورهای مسلمان منطقه و به ویژه بحرین نسبت به پشیتازی جمهوری اسلامی ایران در دفاع و حمایت از مظلومان فلسطینی افتخار می‌کنند و آن را مایه مباهات جهان اسلام می‌دانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet