هدر موبایل
1388/10/18 09:20:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده مردم شهرکرد:

کمیسیون اجتماعی افزایش طلاق در جامعه را بررسی می کند

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مهمترین دلایل طلاق درکشور را همسطح نبودن درآمد افراد، عدم شناخت از یکدیگر، نبود اشتغال و اختلاف فرهنگی ذکر کرد.

نصرالله ترابی در گفتگو باخبرنگار خانه ملت اظهار داشت: در طلاق عوامل بسیار زیادی نقش دارند اما مهمترین دلیل آن توجه نکردن به آسیب‌های اجتماعی است، در صورتی که به این موضوع توجهی نشود این مقوله می‌تواند در بخش‌های دیگر خود را نشان دهد.

وی خاطر نشان کرد: موضوع اشتغال در خانواده،‌ تنش‌های را در کانون خانواده و در جامعه افسردگی و عصبانیت را دامن می‌زند که این موضوع می‌تواند به راه‌های دیگر از جمله طلاق،‌خودکشی و ... ختم شود.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بحث اقتصاد و اشتغال را باید از موارد بسیار مهم، تعیین کننده در طلاق‌ها ذکر کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشکلات معیشتی و اقتصادی موجب افسردگی، بروز عصبانیت و اعتیاد در جامعه می‌شود که دامن زدن به آن تبعات وحشتناکی از جمله پدیده زشت و خطرناک طلاق را در پی خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی چه برنامه‌‌ای برای مقابله با طلاق دارد گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس باید موضوع طلاق را به دلیل تبعات و آسیب‌های اجتماعی، سیاسی و حتی امنیتی که در پی دارد، جدی‌تر بررسی کند.

ترابی نشست با مسئولان دانشگاهی، امور اجتماعی، وزارت کشور، استانداری‌ها، بهزیستی و تبادل فکری با آنها را از مهمترین برنامه‌های در دست کاری مجلس شورای اسلامی ذکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet