حلول ماه ربیع الاول
1388/10/18 18:01:00
سرویس صحن
عباسپور معتقد است اجرای عدالت نباید منجر به اعتراض شود

مجلس در اختیار دولت نیست، بلکه در کنار آن است

**نماینده مردم تهران تاکید کرد: رئیس مجلس وقتی عدالت را در مورد اقلیت اجرا می کند مورد انتقاد اکثریت قرار می گیرد و وقتی از اکثریت دفاع می کند، مورد انتقاد اقلیت قرار می گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهارداشت: مجلس برخاسته از بطن مردم است و همه تفکرات سیاسی در مجلس حضور دارند؛ بنابراین رئیس مجلس بر اساس آئین نامه داخلی وظیفه دارد برای  همه نمایندگان امکان اظهارنظر را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه رئیس مجلس باید عدالت را بین جناح های سیاسی موجو در مجلس رعایت کند، افزود: به همین دلیل است که رئیس مجلس در همه ادوار، وقتی عدالت را در مورد اقلیت اجرا می کند مورد انتقاد اکثریت قرار می گیرد و وقتی از اکثریت دفاع می کند، مورد انتقاد اقلیت قرار می گیرد.

عباسپور با بیان اینکه باید تعریف دقیقی از اصولگرایی و اصلاح طلبی ارائه شود، یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر شاهدیم برخی اصولگرایی را فقط به دولت و حامیان رئیس جمهور محدود کرده اند؛ با این تعریف هر کسی که دولت را صد در صد تایید کند اصولگرا است و در غیر این صورت اصلاح طلب محسوب می شود که ما چنین تعریفی را قبول نداریم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، ولایت فقیه و مجلس مقتدر را دو شاخصه مهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دانست که ما را نسبت به تمام دنیا برجسته می کند و تصریح کرد: تاریخ نشان داده است که در هر مقطعی که مجلس تضعیف شده، به دنبال آن دیکتاتوری در کشور حاکم شده است.

وی ادامه داد: مجلس مقتدر، وکیل الدوله نیست و نمایندگان نمی توانند هر آنچه که دولت می خواهد صد درصد تصویب کنند.

نماینده تهران اظهارداشت: مجلس هشتم تحت اختیار دولت نیست بلکه در کنار دولت است و کمک به دولت را وظیفه خود می داند که البته این بدان معنا نیست که هر چه دولت می خواهد را مصوب کند.

عباسپور گفت: ما معتقدیم که آقای لاریجانی تلاش می کند مجلس را بر اساس قانون اساسی و آئین نامه داخلی اداره کند نه بر اساس سلیقه یک گروه خاص چه اقلیت و چه اکثریت.

وی یادآور شد: در مجلس هفتم نیز آقای حداد عادل سعی می کرد قانون اساسی و آئین نامه را اجرا کند که متاسفانه بعضا مورد غضب دولت واقع می شد و به ایشان اتهام عدم هماهنگی با دولت می زدند. امروز هم شاهدیم که این موضوع را به سوی لاریجانی نسبت می دهند که این نه منطقی نه علمی نه قانونی و نه به مصلحت نظام است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید کرد: مجلس نباید گوش به فرمان دولت باشد بلکه این فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری است که مرجع تصمیمات مجلس است و مجلس هشتم تا کنون نشان داده است که از نظرات رهبر انقلاب تبعیت می کند.

عباسپور گفت: در بحث هدفمند کردن یارانه ها نیز مجلس با توجه به نظرات رهبری تلاش کرد در چهارچوب قانون اساسی، نظر دولت را تامین کند اما متاسفانه می بینیم که باز هم دولت رضایت نمی دهد و جز به تبعیت کامل به چیز دیگری قانع نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: مجلس خود را تابع قانون و رهبری می داند لذا رئیس مجلس نیز به عنوان برگزیده نمایندگان ملت باید چنین اصولی را در پیش بگیرد.

نماینده تهران افزود: نمی گوییم که نمایندگان هیچ مشکلی ندارند اما همه باید سعی کنیم با دقت نظر، به مسئولیت سنگین خود عمل کنیم و وقت و انرژی خود را صرف اجرای قانون و حل مشکلات مردم نماییم.

عباسپور اظهارداشت: رئیس مجلس وظیفه دارد از نظر نمایندگان دفاع کند و رییس مجلس نیز تلاش می کنند بین جناح های سیاسی مجلس وحدت و همدلی ایجاد و آئین نامه را به دقت اجرا کنند تا اقتدار مجلس حفظ شود ضمن اینکه ما بالاترین نمایش از تبعیت ولایت فقیه را در مجلس هشتم شاهدیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet