شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1386/09/06 13:12:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

مظفر: فرهنگ ایثار و مقاومت خنثی‌کننده همه تهدیدها و تحریم های دشمنان است

حسین مظفر تصریح کرد: تمسک به فرهنگ ایثار و پایداری و مقاومت و حضور و مشارکت ملت، می‌تواند خنثی‌کننده همه تهدیدها و تحریمها و باج‌خواهیهای دشمنان باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر سومین و آخرین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

"الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکة ألا تخافوا و لا تحزنوا و أبشروا بالجنه التی کنتم توعدون".

با عرض سلام محضر نمایندگان محترم و امت شهیدپرور ایران اسلامی و آرزوی سلامتی برای رهبر فرزانه انقلاب، هفته بسیج را به ملت بزرگ ایران تبریک عرض نموده و سلام و درود خویش را به دلاورمردان بسیجی، این خیل عظیم لشکر مخلص خدا نثار می‌نمایم.

بسیج، نماد آگاهی و دردمندی و مسؤولیت‌پذیری ملتی است که با احساس مسؤولیت الهی و حضور و مشارکت همه‌جانبه در عرصه حیات سیاسی ـ اجتماعی خویش، خود را در تعیین سرنوشت کشور سهیم و شریک می‌داند.

بسیج شجره طیبه‌ای است که مفهومی بسیار فراتر از یک سازمان نظامی یا دفاعی دارد. بسیج یک تفکر است، تفکری که انسان واجد آن را از گوشه عزلت و انزوا به میدانهای حضور و مشارکت و مقاومت کشانده و خواب غفلت را از بدخواهان این نظام و ملت سلب می‌نماید. بسیج تفسیر حضور دائمی هوشیارانه مردمی است که در هر زمان و هر مکان که لازم می‌آید، به یاری دین خدا می‌شتابند. بسیج تفسیر انسان مسؤول و دردمندی است که در برابر خطاب سرزنش‌آمیز خداوند به وادادگان بی‌مسؤولیت، پاسخی روشن و عزت‌مدارانه دارد و با گذرنامه حضور و مشارکت حضور دردمندانه در مسایل جامعه خویش، با سرافرازی از صراط الهی عبور می‌کند.

بسیج معناگر این آیه الهی است که به انسانهای ساکت و بی‌مسؤول هشدار می‌دهد: "بترسید از فتنه‌هایی که اگر جامعه را مبتلا سازد فقط دامن فتنه‌گران را نخواهد گرفت" و بدین جهت می‌کوشند با حضور خود در عرصه‌های مختلف با فتنه‌ها مقابله کنند و چشم فتنه‌ها را کور سازند.

بسیج تفسیر این فرمان الهی است که فرموده است: "خداوند وضع هیچ قومی را تغییر نخواهد داد، مگر آنکه خود سرنوشت خویش را رقم زنند".

بجاست در این ایام مقدس، به دلاورمردان عزت‌آفرین بسیجی که عزت و سربلندی ایران اسلامی مرهون حضور و مشارکت مسؤولانه آنهاست، سر تعظیم فرود آوریم، چرا که بدون تردید باید گفت افتخار تاریخ به قدمت و کهنساری آن نیست که بگوییم قدمت 1000 ساله یا 2500‌ ساله دارد، بلکه افتخار تاریخ و کشور و ملت به حماسه‌ها و حماسه‌آفرینانی است که با حضور و مشارکت فداکارانه خود، ایران وابسته و تحقیر شده گذشته را توانسته است به کانون قدرتمند و عزت‌مدارانه‌ای مبدل سازند که محل امید و آرزوی انسانهای حقگرای عالم باشد.

ملت عزیز و شریف ایران اسلامی باید به این باور و یقین برسد که همان راز و رمز فداکارانه و استقامت و پایداری که تاکنون ظرف 29 سال گذشته توانسته عزت و سرافرازی ایران اسلامی را رقم زند، از این به بعد نیز تمسک به فرهنگ ایثار و پایداری و مقاومت و حضور و مشارکت شما ملت بزرگ است که می‌تواند خنثی‌کننده همه تهدیدها و تحریمها و باج‌خواهیهای دشمنان باشد و عزت و سربلندی ملت ایران را در آینده قوام و دوام بخشد.

نیچه، آن مرد طرفدار قدرت که همه رفاه، آسایش و عزت را در لوله‌های تفنگ و ابزارهای نظامی می‌دانست روزی گفته است: "اگر می‌خواهی نام داشته باشی، آهن داشته باش"؛ یعنی سلاح و ابزار نظامی داشته باش.

اما ملت بزرگ ایران این نظریه قرون وسطایی نیچه را به تاریخ می‌سپارد و در برابر آن الگوی زیبا و پایدارتری را فرا روی انسانهای حقگرای عالم قرار می‌دهد و می‌گوید: "اگر می‌خواهی نان، رفاه، عزت و شرافت داشته باشی، آهن باش"؛ یعنی محکم و استوار، نفوذناپذیر و مقاوم باش.

و این سیره و شعار مقدس بود که ایران اسلامی را از گردنه‌های صعب‌العبور توطئه‌ها و باج‌خواهیهای کمرشکن به قله‌های عزت و سربلندی و پیروزی رهنمون ساخت و او را سرمشق الگوی مجاهدان عالم گرداند.

مجدداً لازم می‌دانم در این ایام باشکوه که مزین به نام مقدس بسیج و دلاورمردان بسیجی است، یاد و نام افتخارآفرینان و شهیدان و مجاهدان و بسیجان راه خدا را گرامی داشته و درود و رحمت بی‌پایان الهی را نثار مجاهدمردان و زنان بسیجی و دردمندی نمایم که مصداق این سخن جاودانه ششمین پیشوای بزرگ عالم انسانیت هستند که فرموده‌اند: "رحمت خدا بر انسانهایی که چراغ روشن هدایت انسانیت گشتند"؛ انسانهای برگزیده و شایسته‌ای که با کردار و رفتار و عمل صالح‌شان و آنچه که در توان و طاقتشان بود، مردم را به راه خدا و رسولان هدایت رهنمون شدند و چراغ هدایت گشتند.

والسلام علی عبادالله الصالحین و الشهداء و الصدیقین، والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet