ایام محرم 1398
1388/10/19 11:57:00
سرویس کمیسیون ها

دستورکار کمیسیون‌های مجلس اعلام شد

**دستورکارهای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه ۲۰ دیماه تا جمعه ۲۵ دی‌ماه اعلام شد.

کمیسیون آموزش و تحقیقات با دعوت از وزیر آموزش و پرورش به بررسی سؤالات عبدالحسین ‌ناصری و نظری مهر به ترتیب نمایندگان گرگان و بندرگز، امین شعبانی نماینده سنندج می پردازد.

همچنین بررسی وضعیت آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش و بررسی اعتیاد در مدارس از دیگر دستور کارهای اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات می باشد.

طرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف انرژی کارگروه آموزش عالی بررسی مسائل فرهنگی دانشگاهها درکارگروه تحقیقات و فناوری و دعوت از تعداد اعضاء شرکت ارس تک درکارگروه آموزش و پرورش مورد بررسی قرار می گیرد.

کمیسیون اجتماعی نیز در این هفته به بررسی طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی (دعوت از شورای اصناف کشور) و بررسی تشکیلات دیوان محاسبات کشور در جلسه مشترک با کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و جلسه مشترک با اعضاء هیأت مدیره بیمه روستائیان و عشایر می پردازد.

کارگروه اشتغال و روابط کار نیزبررسی طرح بهسازی قراردادهای‌موقت‌کار و شرکتهای‌پیمانکاری نیروی‌انسانی و بررسی طرح سرمایه‌گذاری - توسعه اشتغال و بخش خصوصی را در دستور کار خود دارد.

درکارگروه رفاه اجتماعی بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست

(اعاده شده از شورای نگهبان) (چاپ 599) بررسی می شود.

کمیسیون اقتصادی هم در این هفته به استماع گزارش دادستان دیوان محاسبات کشورو سخنان مسؤولین ذی‌ربط در خصوص تأسیس بانکهای خصوصی در کشور، بررسی وضعیت حساب ذخیره ارزی کشور با حضور مسؤولین ذی‌ربط وجلسه هیأت تحقیق و تفحص از بانکهای دولتی کشورمی پردازد.

همچنین اعضای این کمیسیون با دعوت از وزیربازرگانی به سؤالات مجید نصیرپور نماینده سراب حسین نقوی حسینی نماینده ورامین وعلی اکبراولیاء نماینده یزد و صدوق می پردازند.

وزیر محترم اموراقتصادی و دارایی جهت پاسخگویی به سؤالات: عباس رجائی نماینده اراک و کمیجان، موسوی جرف نماینده آبادان، یونس اسدی نماینده مشکین‌شهر،الیاس نادران نماینده تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر،نجفی نماینده محترم مراغه و عجب‌شیرواقبال محمدی نماینده مریوان در این کمیسیون حضور می یابد.

در ادامه یکی از کارگروههای این کمیسیون در خصوص رسیدگی به لایحه الحاق یک تبصره به قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی،‌اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجراء سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم(44)‌قانون اساسی جلسه دارد.

بررسی لایحه الحاق یک تبصره به قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی،‌اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجراء سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم(44)‌قانون اساسی ، طرح اصلاح تبصره(2) ماده(39)‌قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17/2/1387وطرح اصلاح ماده(101) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات بعدی آن وبررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سوی نمایندگان محترم در خصوص مناطق آزاد تجاری - صنعتی جمهوری اسلامی ایران از دیگر دستور کارهای این کمیسیون در هفته جاری می باشد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز به بررسی آموزش رایانه برای به کارگیری آدرس الکترونیکی و دیگر برنامه‌های کاربردی، بازدید از سازمان انرژی اتمی می پردازد.

همچنین اعضای این کمیسیون با دعوت از وزیر کشور جهت پاسخگویی به سؤالات حسن کامران نماینده اصفهان عبدالجبار کرمی نماینده سنندج، کامیاران و دیواندره جلسه دارد.

سه‌شنبه نیزوزیر کشور برای پاسخگوی به سوالات محمدرضا تابش، سیدفاضل موسوی، قدرت‌اله علیخانی، امیرطاهرخانی، محمدرضا خباز، اقبال محمدی، پیمان فروزش، مصطفی کواکبیان، سیروس سازدار، مسعود پزشکیان، محمدعلی کریمی، محمدحسین مقیمی، علی‌اکبر اولیاء، جمشید انصاری، سیدمصطفی ذوالقدر، نصراله ترابی قهفرخی، سیداحمدرضا دستغیب(سیدفخرالدین)، داریوش قمری و علی اسلامی‌پناه

به ترتیب نمایندگان اردکان، خدابنده، قزوین، آبیک و البرز، تاکستان، کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد، مریوان و سروآباد، زاهدان، سمنان، مرند و جلفا، تبریز، اسکو و آذرشهر، کرمان و راور، خمین، یزد و صدوق، زنجان و طارم، بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، ابوموسی و خمیر، شهرکرد، شیراز، ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول، جیرفت و عنبرآباد در این کمیسیون حضور می یابد.

 

در ادامه سوالات محمدمهدی شهریاری نماینده بجنورد، جاجرم،مانه و سملقان،اقبال‌محمدی و عبدالجبار کرمی به ترتیب نمایندگان محترم مریوان و سروآباد و سنندج، کامیاران و دیواندره و ثروتی نماینده بجنورد، جاجرم،مانه، سملقان و گرمه از وزیر کشور مطرح خواهد شد.

کمیسیون انرژی هم به بررسی طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی و دعوت از وزیر نفت جهت پاسخگویی به سؤالات حسنوند نماینده محترم اندیمشک،حسینی نماینده اهواز،حسینی صدر نماینده محترم خوی،اولیاء نماینده محترم یزدوقاضی‌پورو جهانگیرزاده نمایندگان ارومیه عثمانی نماینده محترم بوکان رجائی نماینده اراک می پردازند.

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات هم با دعوت از رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت ارائه گزارش اقدامات و برنامه‌های آتی سازمان می پردازد.

همچنین اعضای این کمیسیون جلسه مشترکی با کمیسیون اجتماعی برای بررسی تشکیلات تفصیلی دیوان محاسبات کشوربرگزار می کنند.

در ادامه بررسی عملکرد بند(7)‌قانون بودجه سال 1388 کل کشور با حضور مسؤولین ذی‌ربط

وبازدید از طرحها و پروژه‌های شرکت ملی نفت فلات قاره در خلیج‌فارس می پردازند.

طرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف انرژی ولایحه امور گمرکی در کارگروه اقتصادی بررسی می شود.

بررسی لایحه یک فوریتی تعیین حریم حفاظتی- امنیتی اماکن و تأسیسات کشورهیأت تحقیق و تفحص از عملکرد دولت در برنامه چهارم توسعه اقتصادی،‌اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران وارائه گزارش مرکز پژوهشها و دیوان محاسبات نیز در دستور کار این هفته کمیسیون قرار دارد.

کارگروه اجتماعی این کمیسیون هم به ارائه گزارش کتابخانه ملی ایران و سازمان تربیت‌بدنی در خصوص عملکرد بودجه سال 1388 کل کشور و بودجه پیشنهادی سال 1389می پردازد.

نیز در این هفته به بررسی طرح مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی،لایحه اصلاح قانون تسهیل تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی می پردازند.

بازدید اعضاء محترم کمیسیون بهداشت و درمان از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی (کرج) نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

بحث و تبادل نظر و ارائه گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص کارکرد نظام سلامت، نظام تولیت در سلامت، تأمین مالی و تولید منابع ودعوت از وزیر محترم رفاه و تأمین اجتماعی و ارائه گزارش و بحث و تبادل‌نظر پیرامون وضعیت سازمان تأمین اجتماعی توسط هیأت مدیره سازمان از دیگر دستور کارهای کمیسیون می باشد.

بررسی طرحهای ارجاعی به کمیسیون و تصمیم‌گیری در خصوص ساختار تشکیلات اداری و سایر موارد ارجاعی به کمیسیون هم جزء دستور کار این هفته کمیسیون تدوین آئین نامه می باشد.

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشورطرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف انرژی را بررسی می کند

کارگروه احزاب و انتخابات رسیدگی مجدد به طرح اصلاح قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری را در دستور کار خود دارد.

کمیسیون صنایع و معادن هم بررسی لایحه امور گمرکی و طرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف انرژی و دعوت از وزرای صنایع و معادن، کشور و مسؤولین نیروی انتظامی جهت بررسی برنامه‌ها و چشم‌انداز ارتقاء کیفیت خودروهای تولید داخل را در دستور کار خود دارد.

کارگروه صنعت نیز رسیدگی به مشکلات شرکت سدید،کارگروه مشترک هم رسیدگی به شکایت کامیونداران از شرکت سایپا دیزل را در دستور خود دارد.

کمیسیون عمران ادامه رسیدگی به طرح حمایت از بازسازی بافتهای فرسوده،بررسی لایحه انصراف دولت جمهوری اسلامی ایران از عضویت در قرارداد بین‌المللی مربوط به خط شاهین کشتی‌ها - مصوب 1930- (1309) و بررسی طرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف انرژی را در دستور خود دارد.

بررسی طرح اصلاح تبصره(6) ماده(96) قانون شهرداری مصوب 1334 و اصلاحیه مصوب 27/11/1345 آن،ادامه بررسی طرح اصلاح قانون احداث تونل مشترک شهری- مصوب 1372 وبررسی طرح اصلاح تبصره ماده (18) قانون نوسازی و عمران شهری مصوب 1347 و اصلاحات بعدی از دیگرکارهای این کمیسیون می باشد.

دعوت از وزیر محترم راه و ترابری برای پاسخگویی به سؤالات 22 تن از نمایندگان ادامه بررسی طرح اصلاح قانون احداث تونل مشترک شهری- مصوب 1372،بررسی طرح اصلاح تبصره ماده (18) قانون نوسازی و عمران شهری مصوب 1347 و اصلاحات بعدی نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

کارگروه حمل و نقل هم گزارش مربوط به دانشکده هواپیمایی کشور و تبدیل آن به دانشگاه را در دستور کار خود دارد.

 کمیسیون فرهنگی هم به بررسی مشکلات زائران عتبات با حضور رئیس محترم سازمان حج و زیارت و مسؤولین محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بررسی وضعیت مساجد بین راهی با حضور وزیر محترم راه و ترابری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می پردازد.

کارگروه فرهنگ و گردشگری هم به بررسی مشکلات انجمن صنفی دفاتر خدمات زیارتی ایران با حضور مسؤولین دستگاههای اجرائی ذی‌ربط می پردازد.

هیأت تحقیق و تفحص از سازمان تربیت بدنی گزارش کارشناسان تحقیق و تفحص از سازمان تربیت بدنی را در دستور کار خود دارد.

کمیسیون قضائی و حقوقی نیز به بررسی لایحه حمایت خانواده، دعوت از وزیر محترم دادگستری جهت بررسی سؤال قاضی‌پور نماینده ارومیه واستماع گزارش جناب آقای کهزادی معاونت محترم مالی و اداری قوه قضائیه میپردازد.

کارگروه حقوق عمومی و بین‌الملل هم بررسی لایحه آئین دادرسی دیوان عدالت اداری را در دستور کار خود دارد.

بررسی لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جرائم مربوط به امور حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه هم در دستور این کمیسیون است.

کارگروه حقوق جزا نیز لایحه آئین دادرسی کیفری وکارگروه حقوق خصوصی بررسی لایحه قضازدایی را در دستور کار دارد.

ادامه رسیدگی به لایحه چگونگی حفاظت دریا و رودخانه‌های مرزی از آلودگی به مواد نفتی،طرح یک فوریتی سرمایه‌گذاری توسعه اشتغال و بخش خصوصی، (مواد ارجاعی: 14 و 15 و 16) واستماع گزارش رئیس هیأت مدیره شورای ملی زیتون را در دستور دارد.

بازدید از شرکت کشت و صنعت مهابادودعوت از وزیرنیرو جهت پاسخگویی به سؤالات:قاضی‌پور نماینده ارومیه (دو مورد)،نورا نماینده زابل و زهک،سؤال مشترک 7 نفر از نمایندگان استان گیلان، عبداللهی نماینده ماه‌نشان فمحمودزاده نماینده مهابادفیونس اسدی نماینده مشکین‌شه از دیگر دستور کارهای این کمیسیون می باشد.

ارائه گزارش عملکرد و ارزیابی دستگاههای اجرائی در اجراء قانون بودجه سالیانه و قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی،‌اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران توسط دیوان محاسبات کشو،رسفر اعضاء کمیسیون به استان کرمان و بازدید از استعدادهای بخش کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط زیست شهرستانهای کهنوج و جیرفت هم در دستور کار این هفته قرار دارد.

کارگروه دام و طیورهم به بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تولیدکنندگان شیر با حضور نمایندگان اتحادیه تولیدکنندگان،کارگروه آب بررسی عملکرد وزارت نیرو در برنامه چهارم و برنامه‌های ارائه شده برای برنامه پنجم توسعه اقتصادی،‌اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با حضور معاونت امور آب وزارت نیرو و معاونت صنایع و امور زیربنایی وزارت جهادکشاورزی را هم در دستور کار خود دارد.

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی ادامه رسیدگی به پرونده کلاسه 5391 م، رسیدگی به پرونده کلاسه  50093 واتخاذ تصمیم نسبت به نامه‌های وزیر اموراقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی همچنین جلسه با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معاونین وی را در دستور کار دارد.

همچنین کارگروه فرهنگی و اجتماعی،کارگروه اقتصادی و عمرانی،کارگروه سیاسی و نظامی، کارگروه قضائی و حقوقی وکارگروه امور ویژه برای رسیدگی به شکایات واصله جلسه دارند.

کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه تجارت بررسی لایحه تجارت را در دستور کار خود دارد.

کمیسیون ویژه پیگیری و نظارت اجراء اصل 44 قانون اساسی هم ارائه گزارش عملکرد اجراء سیاستهای کلی اصل(44)‌قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توسط وزیر تعاون را در دستور خود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet