هدر اصلی
1388/10/19 15:20:00
سرویس سیاسی

بنایی: گلایه حسینیان ناشی از مسایل بیرون مجلس است

**نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: گلایه حسینیان بیشتر ناشی از مسایل بیرون مجلس اشت که در مجلس بازتاب پیدا می‌کند و کسی نمی‌تواند برای آن پاسخی بیاید.

حجت‌الاسلام "علی بنایی" با اشاره به استعفای روح‌الله حسینیان از نمایندگی مجلس اظهار داشت: مسئله استعفا و عدم توانایی نسبت به وفاداری به سوگند نمایندگی به تشخیص شخص نماینده بستگی دارد، ولی با شناختی که از روحیه آقای حسینیان دارم، ریشه مسئله به نوع نگاه و و تلقی از فعالیت‌ در مجلس نشئت می‌گیرد.

وی ادامه داد: یک نگاه به مجلس آن است که مجلس را یک باشگاه سیاسی و محل زد و بند بدانیم؛ مجلس را محل پخت و پزهای بیرونی قرار داده و نتایج آن را بخواهید در صحن‌علنی مجلس برداشت کنید و یا به شکل خانه احزاب به آن نگاه کرده که پایان این مسیر و این نوع نگاه به عملکرد مجلس، استعفای آقای حسینیان است که درست بوده است.

نماینده مردم قم در ادامه خاطرنشان ساخت: اگر مجلس را به محل تضارب آرا و محل انجام کارهای تخصصی در حیطه قانونگذاری و نظارت بدانیم، این نگاه باعث توفیق در جلسات کمیسیون‌های تخصصی و همراهی با سایر نمایندگان در سیر مراحل تدوین قانون و امر نظارت می‌شود.

وی افزود: در نگاه اول وقتی شما کار سیاسی می‌کنید، در مقابل شما سایر سلیقه‌ها و دیدگاه‌ها نیز بیکار نیستند و آنها هم تلاش می‌کنند که حرف خود را مطرح کنند.

بنایی اظهار داشت: در مجلس جایی برای برادر بزرگتر و پدر خواندگی نیست و اساساً مجلس تحمل دیدگاه برادر بزرگتر و پدرخواندگی را ندارد و همه نمایندگان در یک حد مساوی هستند و تبعیت کردن از دیگر نمایندگان بی‌معنی جلوه می‌کند و بنابراین، انتهای خط استعفاء است.

وی تصریح کرد: در نگاه دوم مجلس خانه ملت است و نمایندگان با افکار و سلیقه‌های متفاوت، از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده و رای مردم را به دست آورده‌اند.

نماینده مردم قم با بیان این که مجلس برآیند عقل جمعی است،‌ ادامه داد: در این نگاه مجلس فعال و شاداب است و کارآمدی آن در تعامل با قوای مجریه و قضائیه و تصویب قوانین  کارگشا آشکار می‌شود و نتیجه این دیدگاه حضور قوی‌تر است، نه استعفا.

وی در ادامه گفت: استعفای آقای حسینیان از سمت نمایندگی مردم تهران نتیجه قهری نگاه اول است و اگر مجلس به جای خدمت رسانی و تلاش برای تصویب قوانین کارآمد و موثر، محل بده بستان‌های سیاسی شده پایان راه همین است، زیرا کسی منتظر دریافت دستور از کسی نمانده و پخت و پزهای بیرون از صحن مجلس برای مجلسیان غیرمطبوع است و کسی زیر بار آن نمی‌رود.

حجت الاسلام بنایی در ادامه تصریح کرد: در حالی که دوستان اصولگرا در مجلس برای موضع در قبال عملکرد رییس دفتر رییس جمهور متحیر هستند، یک نماینده اقلیت در خصوص انتشار عکس‌های رییس دفتر رییس جمهور با یک خانه هنرپیشه در اینترنت به رییس جمهور تذکر می‌دهد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد فشار از همین ناحیه است وگرنه عملکرد روشن مدیر اصولگرای مجلس هشتم که جای گلایه ندارد و گلایه حسینیان بیشتر ناشی از مسائل بیرون مجلس است که در مجلس بازتاب پیدا می‌کند و کسی نمی‌تواند برای آن پاسخی را بیابد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رفاقت آقای حسینیان با آقای لاریجانی بر همه دوستان واضح است و آقای حسینیان خود بهترین شاهد بر مخالفت سرسختانه اصلاح طلبان با حضور لاریجانی در صداوسیما بودند ولی دکتر لاریجانی با تکیه بر مبانی اصول اصولگرایی دلخور، سرخورده و سرشکسته نشد.

وی تصریح کرد: همه می‌دانند حنای اصلاح طلبان پیش آقای لاریجانی رنگ ندارد و القای تمایل رییس مجلس به اصلاح طلبان و سایر اتهاماتی که متاسفانه باب شده و به وی می‌زنند، یک وصله نچسب و یک جوک بی‌مزه است که در بین مردم و مجلسیان نخ نما شده و خریدار ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet