خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/10/20 09:53:00
سرویس صحن
انتقاد لاریجانی از تاخیر دولت در ارائه لوایح بودجه و برنامه پنجم

مجلس بررسی بودجه و برنامه را اولویت‌بندی می‌کند

**رییس مجلس شورا یاسلامی با انتقاد از تاخیر دولت در ارائه لوایح بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور و برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی گفت: مجلس جهت رسیدگی به دو لایحه برنامه پنجم و بودجه سال آینده با محدودیت زمانی مواجه است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" پس از تقدیم  لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از سوی "محمود احمدی نژاد"، ضمن تشکر از توضیحات رییس جمهور در تشریح ویژگی‌های این لایحه، تصریح کرد: برنامه پنجم توسعه به دلیل این که در دو ماه آخر سال تقدیم مجلس شده، ما از نظر مکانیزم رسیدگی به این لایحه در کمیسیون تلفیق و کمیسیون‌های دیگر دچار ضیق زمانی هستیم.

وی ادامه داد: خصوصاً این که هنوز بودجه سال آینده تقدیم مجلس نشده است در حالی که باید تا 15 آذر ماه به مجلس داده می‌شد.

لاریجانی متذکر شد: ما عملاً در دوماه آخر سال باید هر دو لایحه را باهم در کمیسیون تلفیق و کمیسیون‌های دیگر مجلس بررسی کنیم و این موضوع مشکلات زیادی در پی خواهد داشت و از این رو ما باید اولویت بندی کنیم.

وی تاکید کرد: این که کدام یک را برگزینیم که تا پایان سال و در دو ماه آخر مجلس بتواند آن را به نهایت برساند، انشاء الله در جلسه این با حضور نمایندگان بحث خواهد شد و راه حلی برای آن پیدا می‌کنیم.

رییس مجلس همچنین در خاتمه از رییس جمهور و اعضای دولت جهت تقدیم لایحه برنامه پنجم توسعه به مجلس تشکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet