ایام محرم 1398
1388/10/20 11:57:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر قنبری:

نحوه رسیدگی به بودجه و برنامه را در جلسه‌ای بررسی می‌کنیم

**رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم ایلام گفت: نحوه بررسی لوایح بودجه ۱۳۸۹ و برنامه پنجم را در جلسه‌ای در مجلس بررسی و برای آن راهی پیدا می‌کنیم.

"داریوش قنبری" طی تذکری آیین نامه‌ای با استناد به ماده 216 گفت: برای بررسی برنامه پنجم به 2 ماه فرصت نیاز است و مجموعا برای بررسی برنامه پنجم و لایحه بودجه به 4 ماه زمان نیاز داریم.

وی افزود: یا باید این بحث امروز در مجلس مطرح نمی‌شد و یا باید سال را 4 ماه اضافه کنیم که امکان پذیر نیست.

نماینده ایلام اظهار داشت: خواهش ما این است که برنامه پنجم وصول نشود و در حال حاضر به بحث بودجه بپردازیم و بودجه به مجلس تقدیم شود.

قنبری اظهار داشت: من نمی‌دانم چرا در ارائه لایحه بودجه تعلل می‌شود در حالی که فرصت چندانی تا پایان سال باقی نمانده است.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: ما به صورت مکرر در سال گذشته و امسال در خصوص عدم ارائه گزارش قانون برنامه چهارم توسعه تذکر دادیم و شما چرا امروز از رئیس جمهور نخواستید که گزارش برنامه چهارم را به مجلس ارائه بدهند؟

وی افزود: اگر قرار باشد که برنامه نوشته شود و اجرا نشود نوشتن برنامه چه فایده‌ای دارد؟ ما برنامه چهارم را چگونه اجرا کردیم و به کدام اهداف رسیدیم که بخواهیم برنامه پنجم را ارائه بدهیم.

فنبری اظهار داشت: من فکر می‌کنم اعتقاد به برنامه محوری مهم‌تر از برنامه نوشتن است و تا زمانی که دولت اعتقاد به برنامه نداشته باشد نوشتن برنامه فایده‌ای ندارد.

نماینده ایلام گفت: خواهش من این است که طبق قانون گزارش برنامه چهارم را از رئیس جمهور بخواهیم تا به مجلس ارائه دهد تا ببینیم که واقعا چه میزان براساس برنامه قبلی عمل شده است.

وی افزود: اگر واقعا اعتقادی به عمل کردن به برنامه در دولت وجود ندارد وقت مجلس هم اینگونه تلف نشود.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر قنبری گفت: در مورد برنامه ما اوایل امسال نامه نوشتیم که برنامه تا اواخر خرداد به مجلس ارائه شود تا شهریور ماه تصویب شود و بودجه برمبنای برنامه تنظیم و در مجلس تصویب شود و به هر صورت برنامه ارائه نشد.

رئیس مجلس گفت: اینکه ما برنامه پنجم و لایحه بودجه را چگونه مطابق آیین نامه تنظیم کنیم انشاالله در جلسه‌ای در مجلس مورد بررسی قرار می‌دهیم و راهی پیدا خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet