ایام محرم 1398
1388/10/20 12:39:00
سرویس صحن
240 نماینده با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند

محکومیت اهانت امام جمعه ریاض به مکتب تشیع

**۲۴۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای اظهارات امام جمعه ریاض در اهانت به مکتب شیعه و مرجع تقلید بزرگوار آیت‌الله سیستانی را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، این بیانیه امروز یکشنبه در  پایان جلسه علنی مجلس توسط "حسن غفوری‌فرد" عضو هیات رییسه قرائت شد.

در این بیانیه آمده است: بار دیگر صدای شوم و تفرقه‌افکن آمریکا از حلقوم روحانی‌نمای وهابی سعودی آن هم از تریبون مقدس نماز جمعه ریاض بیرون آمد و در شرایطی که امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری نیازمند اتحاد و انسجام است، مذهب شیعه را مورد حملات احمقانه قرار داد و به مرجع تقلید فرزانه شیعیان و شخصیت برجسته جهان اسلام حضرت آیت‌الله سیستانی بدترین اهانت‌ها را روا داشت.

نمایندگان در این بیانیه عنوان کردند: این آخوند درباری سعودی اگر به کتب معتبر اهل سنت مانند تفسیر طبری، الدور المنصور الثیوتی، الصباق المخرقی ابن حجر اسقلانی، کنوز الحقایق المناوی، مجمع الزواید هیسمی و صدها کتاب دیگر علمای سنی مراجعه می‌کرد با صدها روایت محکم در فضائل حضرت علی(ع) و شیعه مواجه می‌شد و می‌فهمید که شیعه بخش مهمی از امت اسلامی است و علمای شیعه نقش برجسته‌ای در میراث و تمدن اسلامی ایفا کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: انتظار امت اسلامی از روحانیون و ائمه جمعه عربستان این است که با توجه به مظلومیت مردم شریف غزه و سرزمین‌های اشغالی فلسطین، هرچه فریاد دارند بر سر آمریکا و اسراییل بکشند و نه در میان امت اسلامی تفرقه ایجاد کنند.

نمایندگان تاکید کرده‌اند: جمهوری اسلامی ایران مفتخر است که برخلاف خط آمریکا، ‌انگلیس، صهیونیست‌ و دست نشاندگان آنان، وحدت و یکپارچگی امت اسلامی را در زیر سایه قرآن و فرمایشات پیامبر عظیم الشان(ص) دنبال می‌کند و منادی وحدت در جهان اسلام است.

240 نماینده مجلس در این بیانیه  اظهار داشتند: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی اهانت خطیب جمعه ریاض عربستان را به مکتب تشیع و آیت‌الله العظمی سیستانی به شدت محکوم می‌کنیم و از دولت عربستان می‌خواهیم در جهت وحدت امت اسلامی با فرد مذکور برخورد جدی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet