هدر موبایل
1388/10/20 14:37:00
سرویس صحن
دهقانی در نطق میان دستور:

ولایت فقیه مشروعیت آسمانی دارد

**نماینده‌ درود و ازنا گفت: نظر برخی این است که ولایت فقیه امری زمینی است و مشروعیت آن از زمین و چیزی شبیه وکالت است که با بیعت مردم انجام می‌گیرد که این امر درست نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت عزت‌الله دهقانی در نطق میان دستور خود در صحن علنی، گفت: نظر برخی این است که ولایت فقیه امری زمینی است و مشروعیت آن از زمین و چیزی شبیه وکالت است که با بیعت مردم انجام می‌گیرد که این امر درست نیست.

دهقانی افزود: در این خصوص کلیاتی را عرض می‌کنم و امیدوارم که صدا و سیما که موضع‌گیری‌های هفته‌های اخیرش قابل تقدیر است بحث را با استفاده از صاحب‌نظران و فقهای خبره بررسی کند.

وی با اشاره به آیات و روایات در رابطه با ولایت حضرت داوود، ابراهیم و امیرالمومنین و معرفی  حضرت علی (ع) از سوی پیامبر(ص) گفت: امام صادق(ع) فرموده‌اند که من ولی فقیه را بر شما حاکم کردم لذا به حکومت او تن دهید، بنابراین ولایت فقیه از جانب خداوند منصوب می‌شود و مشروعیتی آسمانی دارد.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی تفاوت این دیدگاه که ولایت فقیه امری زمینی و یا شبیه وکالت است با آسمانی دانستن آن، از زمین تا آسمان است.

نماینده درود گفت: این شعار مردم ماست که «خامنه‌ای رهبر است، وارث پیغمبر است» این شعار برگرفته از اصل آیات، روایات و مبانی امام (ره) در فقه سیاسی است.

وی تاکید کرد: براساس آموزه‌های ما از آیات و روایات اصل ولایت اختصاص به حق تعالی دارد و هیچ انسانی بر انسان‌های دیگر حق ولایت ندارد و ولایت خداوند به انتصاب خود خداوند صورت گرفته و به انسان‌های وارسته تنفیذ می‌شود.

دهقان در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت:‌ به وزارت بهداشت و درمان در خصوص احداث بیمارستان درود و تکمیل بیمارستان ازنا و درود و تعیین پزشک متخصص برای این دو شهرستان که واقعا مشکل ایجاد کرده است تذکر می‌دهم، البته به وزارت‌خانه‌های رفاه و صنایع نیز به خاطر جابجایی کارخانه سیمان درود و عمل به مصوبه هیئت دولت نیز تذکر می‌دهم و امیدوارم که جوانان بیکار منطقه که با شنیدن مصاحبه رئیس‌جمهور درباره این مصوبات بارقه امیدی در دلشان ایجاد شده مبدل به یاس نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet