هدر اصلی
1388/10/20 17:10:00
سرویس سیاسی
در دیدار فرستاده رییس مجلس اوگاندا با لاریجانی مطرح شد

دعوت رییس مجلس اوگاندا از لاریجانی برای سفر به این کشور

**فرستاده رییس مجلس اوگاندا از لاریجانی برای شرکت در اجلاس آتی اتحادیه بین المجالس دعوت کرد که این دعوت مورد قبول رییس مجلس شورای اسلامی واقع شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، ابراهیم کادونبائی فرستاده ویژه رییس مجلس اوگاندا و هیات همراه در خلال ملاقات خویش با مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که ظهر امروز در محل مجلس صورت گرفت، با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ملاقات کرد و پیام دعوت رییس مجلس اوگاندا از لاریجانی برای شرکت در اجلاس آتی اتحادیه بین‌المجالس در کامپلا را تقدیم کرد.

لاریجانی با آرزوی موفقیت برای اوگاندا در برگزاری اجلاس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی موافقت خویش جهت شرکت در این اجلاس را اعلام داشت.

کاظم جلالی نیز در دیدار خود با هیات مذکور با اشاره به روند رو به رشد مناسبات دو کشور گفت: ایران و اوگاندا از امکانات و توانایی‌های فراوانی برای تعمیق و توسعه مناسبات فیمابین برخوردارند که باید در راستای منافع مشترک از آن‌ها بهره گیرند.

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدار خود بر ضرورت و اهمیت اتخاذ مواضع مشترک کشورهای مسلمان و پرهیز از طرح مسائل تفرقه‌افکنانه تاکید کرد و افزود: در شرایط کنونی اتخاذ مواضع مشترک از سوی کشورهای مسلمان پیرامون مسائل عمده جهان اسلام یک ضرورت است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در کمیته اجرایی اتحادیه بین‌المجالس در خاتمه این دیدار آمادگی مجلس شورای اسلامی را جهت در اختیار قرارن دادن تجربیات فنی و اجرایی خود در برگزاری کنفرانس این اتحادیه در کامپلا اعلام داشت.

ابراهیم کادو نبائی نیز در این دیدار با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای اسلامی به ویژه اتحادیه بین‌المجالس اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای پیش رو در زمینه دفاع از حقوق مسلمانان می‌باشد.

فرستاده ویژه رییس مجلس اوگاندا در ادامه این دیدار با تقدیر از مواضع ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مردم مظلوم فلسطین گفت: حمایت همه جانبه ملت ایران از مردم بی‌دفاع فلسطین باید سرمشق دیگر ملت‌ها قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet