هدر موبایل
1388/10/21 18:15:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با سفیر نیوزلند تاکید کرد

نگاه مثبت مجلس به تحکیم همکاری‌های دو جانبه با نیوزلند

**سفیر نیوزیلند در تهران بعدازظهر امروز با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس، "علی لاریجانی" در ابتدای این دیدار ضمن استقبال از توسعه و گسترش مناسبات فیمابین گفت: دو کشور از امکانات و توانایی‌های گسترده‌ای برای تحکیم و تقویت ارتباطات برخوردارند که در چارچوب منافع مشترک می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

وی بر لزوم تعمیق همکاری‌های فنی – اقتصادی و صنعتی دو کشور تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه مجلس به تحکیم همکاری‌های دوجانبه با نیوزیلند مثبت است، افزود: همکاری‌های پارلمانی بستر مناسبی برای پیشبرد روابط دو کشور در سایر عرصه‌ها است.

وی نقش مجالس در گسترش مراودات فیمابین را بسیار با اهمیت خواند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که گسترش همکاری‌ مجالس می‌تواند در رفع پاره‌ای از سوء تفاهمات و ایجاد درک و شناخت بهتر از واقعیت‌ها و دیدگاه‌های طرفین موثر واقع شود، افزود: شناخت دقیق و ایجاد درک درست از واقعیات و تحولات می‌تواند بستر مناسبی برای رشد روابط را فراهم آورد.

بر اساس این گزارش، سفیر نیوزیلند در کشورمان نیز در این دیدار گسترش و توسعه مناسبات با کشورمان را برای کشورش با اهمیت خواند و افزود: دو کشور در بسیاری عرصه‌های اقتصادی و فنی از ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه همکاری‌ها برخوردارند.

وی همچنین تقویت مناسبات پارلمانی را بسیار مهم خواند و افزود: مجالس دو کشور در زمینه‌های فراوانی می‌توانند به توسعه روابط دوجانبه کمک کنند.

وی خواستار ارتقاء سطح همکاری‌های مجالس دو کشور و تقویت ارتباطات کمیسیون‌های تخصصی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet