عید سعید فطر
1388/10/22 11:04:00
سرویس صحن
باهنر در پاسخ به تذکر اولیاء تاکید کرد:

تعیین اولویت بررسی بودجه‌یابرنامه بارای ‌نمایندگان

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اولویت بررسی بودجه یا برنامه با رای نمایندگان در صحن علنی مشخص می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز سه‌شنبه "علی اکبر اولیا" نماینده مردم یزد و صدوق گفت: روز یکشنبه برنامه پنجم توسعه به مجلس تقدیم شد ولی متاسفانه متن برنامه در اختیار نمایندگان قرار نگرفته است.

وی افزود: براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، نمایندگان 5 روز فرصت دارند که پیشنهادات خود را ارائه دهند در صورتی که هفته آینده تعطیل اعلام شده و قطعاً کم لطفی به قانون برنامه خواهد شد که ما این فرصت را از دست بدهیم و نمایندگان در جریان قرار نگیرند و کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس تعطیل باشد.

اولیاء با بیان این که شنیده شده که برنامه پنجم توسعه در حال تغییر است گفت: اگر این گونه باشد قاعدتاً باید مجدداً برنامه پنجم توسعه به مجلس تقدیم شود.

"محمدرضا باهنر" که ریاست جلسه علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده اظهار داشت: تمام تلاش خود را می‌کنیم که ذره‌ای از حقوق نمایندگان خدای ناکرده  از بین نرود.

وی افزود: چون زمان رسیدگی به قانون برنامه از زمان چاپ و توزیع آغاز می‌شود بدین معنا که هر زمان که قانون برنامه و پیوست‌های آن به صورت کامل به دستمان برسد و آن را چاپ و توزیع کنیم، از آن زمان 5 روز فرصت ارائه پیشنهادات آغاز می‌شود، بنابراین هنوز 5 روز شروع نشده است.

نایب رییس مجلس تصریح کرد: در جلسه گذشته رییس مجلس فرمودند که بررسی هم عرض قانون بودجه و قانون برنامه پنجم به نظر می‌رسد که یک مساله ممتنع است و انشاءالله پس از اینکه در جلسه هفته آینده بودجه را هم دریافت کردیم این مساله را در مجلس به رای می‌گذاریم و تصمیم خواهیم گرفت که بررسی کدام یک از دو لایحه اولویت خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet