ایام محرم 1398
1388/10/22 12:34:00
سرویس سیاسی
لاریجانی اعلام کرد:

آمادگی مجلس برای حل مشکلات قانونی سرمایه گذاری خارجی

**"علی لاریجانی" آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حل مشکلات قانونی جذب سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد.

دومین نشست هیأت رئیسه فراکسیون سرمایه گذاری خارجی روز گذشته با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، رییس کل بیمه مرکزی و مدیران سازمان سرمایه گذاری در محل دفتر ریاست مجلس برگزار شد.

لاریجانی در این نشست ضمن استقبال از تشکیل فراکسیون سرمایه گذاری خارجی در مجلس، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی آماده است با اصلاح برخی از قوانین برای ارتقای سرمایه گذاری خارجی و  فضای کسب و کار کشور، حضور بخش خصوصی را پررنگ نماید.

وی همچنین خاطرنشان ساخت: مجلس از طرح‌های مرتبط با بهبود  سرمایه گذاری خارجی و فضای کسب و کار استقبال می‌کند.

"عزت ا... اکبری تالارپشتی" رییس فراکسیون سرمایه گذاری خارجی در مجلس نیز در این نشست با بیان اینکه از نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی، ایران بهترین کشور برای سرمایه گذاری است، اضافه کرد: لازم است دولت و مجلس بتوانند با همکاری از ظرفیت‌های برنامه پنجم توسعه برای جذب منابع مالی بین المللی و سرمایه گذاری خارجی استفاده نمایند.

 وی در عین حال خاطرنشان  کرد:  فراکسیون سرمایه گذاری خارجی تلاش می کند تا مشکلات قانونی و اجرایی جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور را فراهم نماید.

همچنین "علاء الدین بروجردی" رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به اینکه سند چشم انداز 20 ساله ایران موضوع تأثیرگذار در همه زمینه ها از جمله جایگاه اقتصادی کشور است، لازم است مشکلاتی قانونی فراروی سرمایه گذاری خارجی با تعامل مثبت و هماهنگ مجلس و دولت حل شود و در این  مسیر نمایندگان مجلس از هیچ تلاشی برای حمایت از سرمایه گذاری خارجی  مضایقه نخواهند کرد.

"سیدشمس‌الدین حسینی" وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه گفت: با توجه به اینکه در برنامه پنجم توسعه اقتصادی کشور تمام ظرفیت‌ها برای ارتقای سرمایه گذاری خارجی پیش بینی شده است، از بین شیوه‌های متعدد تأمین مالی پروژه ها، سرمایه گذاری خارجی بهترین راه حلی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار امیدواری کرد با تعاملات مثبت و سازنده وزارت امور اقتصادی ودارایی و مجلس شورای اسلامی، فراکسیون سرمایه گذاری خارجی بتواند زمینه‌های قانونی افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در کشور را حل و فصل  نماید.

"بهروز علیشیری" رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران نیز با بیان این که در شیوه تأمین منابع مالی به روش فاینانس دولت مجبور است بازپرداخت تسهیلات را نیز تضمین کند، در حالی که در پروژه های سرمایه گذاری خارجی ریسک پروژه به عهده سرمایه گذار است، تصریح کرد: در پیست رقابتی بین المللی جذب سرمایه گذاری خارجی، تلاش‌های جدی کشورها در این زمینه وجود دارد.

علیشیری در ادامه افزود: کشورهای مختلف با ارائه مزیت‌ها و بسته های تشویقی متعدد، از جمله معافیتهای مالیاتی، وام‌های ترجیحی و بلاعوض سعی در جذب سرمایه گذاری دارند.

معاون وزیر اقتصاد در ادامه بر همکاری مستمر دولت و مجلس برای فراهم نمودن محیط مساعد سرمایه گذاری برای جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه های زیربنایی تاکید کرد و افزود: دولت و مجلس باید همکاری جدی با یکدیگر داشته باشند و به نحوی عمل کنند که زمینه جذب سرمایه گذاری در حوزه هایی زیر بنایی  نظیر راه آهن، نیروگاه ها و غیره، نیز توسط سرمایه گذاران خارجی فراهم شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet