هدر موبایل
1388/10/22 12:23:00
سرویس صحن
شریعتی در نطق میان دستور:

ایران اسلامی امروز در اوج اقتدار در منطقه است

**نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب ،در اوج عظمت و اقتدار در منطقه است.

به گزارش خبر نگار خانه ملت، "عفت شریعتی" اولین ناطق میان دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه با اشاره به فرارسیدن روزهای انقلاب اسلامی و 22 بهمن  اظهار داشت: امروز 22 دی‌ ماه 1388 و 26 محرم 1431 هجری قمری است و  بیش از 30 سال از بزرگترین رخداد امام خمینی (ره)، پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد.

وی تاکید کرد: پس از گذشت 30 سال، امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب ،در اوج عظمت و اقتدار در منطقه است.

شریعتی اظهار داشت: در این 30 سال منافقان و فتنه‌گران خارجی و داخلی به سرکردگی نظام سلطه بین المللی بسیار زحمت به این مردم نیک نهاد روا داشتند تا آنجا که از مقدسات نیز شرم نکردند.

وی با تاکید بر اینکه بیان هتاکی‌ها، جنایت‌ها و خیانت‌ها در این دقایق محدود نمی گنجد، خاطرنشان ساخت: اما مردم به یاد دارند و در تاریخ ثبت است.

نماینده مشهد ادامه داد: به عنوان مثال آیا حادثه روز عاشورای سال 73 در حرم مطهر امام رضا(ع) فراموش شدنی است؟ هرگز! حرمت شکنی در عاشورای امسال چیزی غیر از اهداف آن جنایت در عاشورای حرم رضوی نبود. آیا اهانت روزنامه اطلاعات در اواخر دوران طاغوت نسبت به امام راحل را از یاد برده‌ایم؟

شریعتی با بیان اینکه  بسیار واضح است که بی‌حرمتی و اسائه ادب معاندان و دشمنان نسبت به تمثال مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، مقام عظمای ولایت واصل مترقی ولایت فقیه، بر ملا شدن همان شجره خبیثه است، اظهار داشت:‌ مردم بزرگوار ایران با بصیرت و دانایی و بیعت مجدد با ولی فقیه، مقام معظم رهبری و حضوری عظیم و حماسی، پاسخ فتنه گران سیاه کار را دادند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد :‌ خداوند نگهدار سرزمین قرآن و عترت است، این جا ایران، پایگاه ولایت است و جای جای آن عطر شهادت می‌دهد. مشهدش پایتخت معنوی کشور و حرم با صفای سرالله‌اش مامن هر اهل راز است.

وی در ادامه ضمن تشکر  از همه نمایندگان  مجلس که در ایام تولد امام هشتم و قبله هفتم سر بر آستان حضرتش ساییدند و با تشرف خود به مشهد مقدس ایران اسلامی را به پایتختی معنوی شهر شهادت مشهد ستودند، گفت: ‌از ریاست مجلس تشکر می‌کنم که در سفر به استان خراسان رضوی، توسل و توجه خویش را به آبادانی این ارض اقدس در طبق ارادت نهادند.

نماینده مشهد اظهار داشت:‌ از نمایندگان مجلس و ریاست مجلس جهت اهتمام به محقق شدن ردیف مستقل شهر مشهد در بودجه سال گذشته و مصوب شدن آن در کمیسیون تلفیق سپاس فراوان دارم و از ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد تشکر می‌کنم که در سفرهای استانی به ویژه در سفر سوم، مصوبات سرنوشت‌ساز و مهمی را برای تحقق اهداف توسعه‌ای خراسان رضوی به ویژه مشهد مقدس رقم زدند و این مایه مباهات برای همه ماست.

شریعتی در ادامه افزود:‌ مستدعی است پیش بینی اعتبار لازم در بودجه سال 89 و تداوم ردیف مستقل در سال‌های آتی برای پایتخت معنوی کشور را در کارنامه باقیات و صالحات خویش ثبت فرمایید.

نماینده مردم مشهد و کلات همچنین از معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نیز به خاطر مساعدت ویژه در تحقق این مهم و تفویض اعتبار ردیف مستقل به استانداری خراسان رضوی تشکر و سپاسگزاری کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet