انتخابات ریاست جمهوری
1388/10/22 13:40:00
سرویس صحن
در نطق میان دستور مطرح شد:

تاکید نماینده آمل بر افزایش حقوق کارگران

**نماینده آمل تصریح کرد :‌یکی از مسایل مهم کشور مساله معیشتی کارگران است که جدا باید در حقوق و دستمزدها حداقل سالی یکبار بازنگری شود و با توجه به شاخص قیمت‌ها شاهد افزایش آن باشیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"عزت‌الله یوسفیان نماینده آمل "در نطق میان دستور خود در روز سه شنبه با بیان اینکه متاسفانه رسانه‌های ملی و گروهی هم خلاف این سیاست عمل می‌کنند  گفت :‌در کشوری که سالانه 400 هزار تن کمبود برنج دارد، هنوز برنج سال گذشته کشاورزان به فروش نرفته و اراضی کشاورزی در معرض خطر و تبدل به باغات، ساختمان‌ها و ویلا قرار گرفته‌اند و آثار منفی آن مشخص شده است اگرچه رییس جمهور با ماموریت معاون اول اقداماتی را آغاز نمود که جای تشکر دارد اما ما در انتظار نتیجه قابل لمس و برون رفت از وضع موجود هستیم.

یوسفیان اظهار داشت :‌ مساله دیگر وضعیت خانواده، ازدواج مجدد و خطراتی است که بانوان کشور و کیان خانواده را تهدید می‌کندو در این راستا  از مجلس انتظار تصویب قوانین کارساز و از دولت ارایه لوایح قانونی برای رفع مشکلات بانوان کشور را داریم.

وی تصریح کرد :‌یکی دیگر از مسایل مهم کشور مساله معیشتی کارگران است که جدا باید در حقوق و دستمزدها حداقل سالی یکبار بازنگری شود و با توجه به شاخص قیمت‌ها شاهد افزایش آن باشیم. از وزیر آموزش و پرورش هم که دارای سابقه و تجربه هست انتظار اقدام جدی در وضعیت موجود آموزش و پرورش به خصوص وضعیت معیشتی کارکنان برابر قانون مدیریت خدمات کشوری را داریم.

یوسفیان اظهار داشت :‌ما باید برای رویدادها و نعمات الهی شکر گذار خدای متعال باشیم که اگر چه بعضی‌ها در این کشور کفران نعمت می‌کنند. روزهایی مانند 9 دی رفراندوم بزرگ و همه پرسی دیگر در قبول تبعیت از رهبری و حمایت از نظام مقدس ولایی که  از جان و دل ملت ایران است.صورت گرفت  

نماینده آمل همچنین گفت:‌ نیروی انتظامی حافظ جان و مال و ناموس مردم است و روزی نیست که در حفاظت از مرزها و برخورد با اشرار و قانون شکنان خسارت نبیند و  تخلف افرادی معدود در همه جا وجود دارد و این چیزی است که فرمانده نیروی انتظامی در ابتدای اقدامات اخلالگران و اغتشاشگران گفتند.

وی اظهار داشت :‌ بررسی هیات تحقیق و تفحص مجلس از کهریزک اقدام و ارجاع قانونی رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون امنیت مطابق مواد عدیده قانون آیین داخلی مجلس و در این راستا بود که مقام عظمای ولایت هم دستور تعطیلی کهریزک را صادر فرمودند که اگر خبری نبود قطعا معظم له اقدام نمی‌فرمودند. این‌ها نشان داد ما خود قادریم مسایل خود را حل کنیم و از این مسایل هم به لطف الهی عبور کرده‌ایم. اما فتنه گران و کشورهای حامی آنان رسوا شدند لذا قاطعانه از رییس مجلس حمایت می‌کنیم.

نماینده آمل در ادامه ضمن  اشاره به روابط بین الملل گفت : این روابط  تابع مقررات حاکم، عرف بین المللی و عمل متقابل کشورهاست، و  همانطور که می‌دانید در همه کشورها چه نظام‌های دارای دموکراسی و مدعی دموکراسی و چه غیر آن اعتراضات به حق یا ناحق وجود دارند. ولی در کجای دنیا سراغ دارید که اگر اعتراضی روی دهد، سفارت خانه و دفتر نمایندگی علنا از معترضین پشتیبانی کرده و حتی با ساماندهی آن و شرکت کارکنان خود درب‌های سفارت را به سوی اغتشاشگران باز کنند و هر کسی را که به اموال عمومی تعرض کرده و تخریب، رعب و وحشتی ایجاد کرده صاحب امتیاز ویزا و ... کند؟ شما مدعی حقوق انسان‌ها هستید در حالی که از متجاوزان به حقوق مردم حمایت همه جانبه می‌کنید.

یوسفیان اظهار داشت :‌ همه می‌دانند که مرکز هسته‌ای امیر آباد یک مقوله و موضوع صدرصد درمانی و دارویی است و هیچ ربطی به مسایل هسته‌ای ندارد و این موارد ساخته و پرداخته غرب است که می‌گویند این مرکز را قبل از انقلاب و صدرصد برای تولید دارو ساخته‌اند و اکنون سوخت آن به پایان رسیده است.

‌نماینده  آمل ضمن تشکر از  خدمات مدیران سابق سازمان حج و زیارت وتبریک به ریاست جدید  محمدی ری‌شهری گفت: از ریاست جمهور و معاون اول و رئیس سازمان مدیریت و وزیر نیرو به لحاظ اجرایی شدن سد آمل و از رئیس قوه قضاییه به لحاظ اقدامات و انتصابات حساب شده، از وزیر بهداشت به خاطر ساخت بیمارستان در آمل و توجه خاص به امور درمانی شهرستان آمل و از وزارت راه به خاطر توجه خاص به راه ارتباطی جاده هراز صمیمانه سپاسگزاریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet