خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/10/22 15:02:00
سرویس صحن
منادی در نطق میان دستور:

مردم از احزاب و سران گروه‌های سیاسی انتظار دارند که به اختلافاتشان پایان دهند

**نماینده مردم تبریز در مجلس از رییس مجلس به دلیل ارجاع گزارش کمیته‌ ویژه تحقیق از مسائل مربوط به زندان کهریزک به کمیته‌ امنیت ملی تشکر کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت  علیرضا منادی سفیدان در نطق میان‌دستور در روز سه شنبه با بیان اینکه  هشتم دی ماه امسال تداعی کننده‌ حماسه‌ 29 بهمن 56 در تبریز بود، اظهار داشت:‌ شهروندان تبریز یک روز زودتر از حماسه‌ی ایرانیان حماسه آفریدند و با حضور سیل‌آسای مردم ولایت‌مدار آذربایجان مشت آهنین بر دهان یاوه‌گویان زده و دیگر بار ثابت کردند آذربایجان سر ایران است.

نماینده تبریز خاطر نشان کرد: ‌مردم تبریز از احزاب و سران گروه‌های سیاسی انتظار دارند که به اختلافاتشان پایان داده و آب در آسیاب دشمن نریزند و بدانند که دشمن تشنه‌ خون همه‌ این گروه‌هاست و بدانند که تنها راه علاج حل اختلافات اطاعت از رهبری و عمل به فرمایشات ایشان است.

وی در ادامه خطاب به رییس جمهور آمریکا اظهار داشت:‌ ائمه به ما یاد داده‌اند که خداوند دشمنانمان را از احمق‌ها آفریده است. شما و مشاوران خبیثتان که به همراه اسراییل، ضدانقلاب و انگلیس آن روباه پیر منفور عالم بشریت که در ماه‌های اخیر و حوادث ایران بسیار به زحمت‌های مذبوحانه افتاده‌اید، خوب است بدانید که بعد از 31 سال مبارزه بی‌ثمر و خودفرسایی‌تان با جنبش استکبارستیز ایران هنوز شناخت صحیحی از ایران اسلامی ندارید.

منادی افزود: شما اگر در فرهنگ عاشورایی ایران غور کنید، قطعا پا روی دم شیر نخواهید گذاشت. مردم ایران به خوبی می‌دانند که آمریکا به عنوان گنده لات عربده‌کش دنیا که در منجلاب بحران مالی گرفتار است، هیچ لحظه‌ از دشمنی با این مردم شریف فروگذار نکرده است، ولی الحمدالله هیچ‌گاه نتیجه نگرفته است.

منادی همچنین از رییس مجلس به دلیل ارجاع گزارش کمیته‌ ویژه تحقیق از مسائل مربوط به زندان کهریزک به کمیته‌ امنیت ملی تشکر کرد.
وی در ادامه با اشاره به نقش تبریز در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور طی سال‌های مختلف اظهار داشت: رییس‌جمهور باید در رفع مشکل مالی تیم تراکتورسازی تبریز به دلیل بی‌توجهی سازمان تربیت بدنی دخالت کند؛ چرا به تیم‌های پیروزی و استقلال 5 و 4 میلیارد تومان کمک مالی شده، ولی ریالی برای تیم تراکتورسازی تبریز هزینه نشده است.

منادی با اشاره به وضعیت وخیم قالبافان گفت:‌ قالیبافان قدرت جسمی و نور چشم خود و اعضای خانواده را در راه هنرآفرینی و امرار معاش از دست می‌دهند، ولی هیچ حمایتی از آنان نمی‌شود. با وجودی که مجلس بیمه‌ قالیبافان را به تصویب رسانده و در حکم بودجه‌ سال 88 بر آن تاکید شده است، ولی سازمان تامین اجتماعی هیچ اقدام اجرایی در بیمه کردن قالیبافان انجام نداده است.

وی تاکید کرد: افت شدید قیمت فرش و از رونق افتادن بازار و حمایت نشدن از قالیبافان، زحمات آنان را بر باد داده و فرش‌های بافنته شده روی دست بافندگان مانده است.

نماینده تبریز همچنیبن  تکمیل آزاد راه زنجان - تبریز، افزودن تبریز به پروژه‌ خط اتیلن غرب، تسریع در ایجاد خط دوم انتقال آب زرینه‌رود به تبریز و انتقال آب ارس به دشت تبریز و شبستر، تخصیص بودجه‌ کافی برای اتمام راه آهن دوخطه میانه تبریز طی دو سال آینده تخصیص بودجه‌ کافی جهت اتمام سد شهید مدنی که فقط 10 درصد کار باقی مانده است، تامین بودجه‌ مناسب جهت اتمام 12 کیلومتر باقی‌مانده‌ جاده‌ ارتباطی تبریز - سهند، تامین بودجه‌ کافی برای جاده‌ تبریز - سفیدان - ارمنستان، دستور تکمیل کنارگذر غربی و جنوبی تبریز، تخصیص بودجه‌ مناسب برای تکمیل پروژه‌ استاد شهریار، ایجاد بیمارستان مجهز در شهر آذرشهر، ایجاد شهرک سنگ در آذرشهر، ایجاد شهرک صنعتی اسکو و تخصیص سهمیه‌ آرد مناسب برای روستاییان و شهرهای تبریز، آذرشهر و اسکو. را از دیگر مشکلات حوزه انتخابیه خود عنوان کرد.

نماینده‌ی مردم تبریز در پایان از مقام معظم رهبری برای رفع مشکل وقف دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان دانشگاه آزاد تشکر کرد و گفت: از وزیر علوم می‌خواهم در اسلامی کردن دانشگاه‌ها تلاش وافر کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet