عید سعید فطر
1388/10/22 15:06:00
سرویس صحن
فرهنگی تاکید کرد:

تولید و صنعت نیازمند تحولی جدی هستند

**نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: تولید و صنعت نیازمند تحول است و بر این اساس ساز و کارهای اداری مانند همیشه مزاحم هستند، بایستی تحولات اساسی در این زمینه صورت بگیرد.

به گزارش خانه ملت، محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز در نطق میان دستور روز سه شنبه با بیان اینکه اتفاقات مهمی در خصوص مسائل کشور در داخل و خارج در جریان است، اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری دهم برگزار شد و جریانی با استفاده از یک ادعای به ظاهر قانونی اعتراضی را عنوان کردند و از همان هنگام قابل پیش بینی بود که جریان مذکور نخواهد توانست تداوم آن را که از مسیر اولیه خارج می‌شود مدیریت کند و چنین نیز شد.

 نماینده تبریز در ادامه اظهار داشت:‌ شرایطی پیش آمد که ارتباطی با ادعای اولیه نداشت و نباید اتفاقات روز عاشورا با اجتماعات 25 خرداد اشتباه شود. بسیاری از کسانی که در آن روزها معترض بودند در حماسه نهم دی ماه حضور یافته و تبری خود را از اهانت‌های آن جماعت محدود اعلام داشتند.

 نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه حمایت‌های عجولانه و پر حجم دشمنان دیرینه ملت از اغتشاشگران در حوزه بین الملل موید این مدعا است، گفت: ‌آنان تلاش بسیاری داشتند تا حضور میلیونی مردم در حمایت از نظام بر آمده از خون‌های پاک شهدا و ثمره مجاهدت تاریخی ملت ایران را کوچک جلوه دهند که نتوانستند.
فرهنگی اظهار داشت: ‌درباره مجلس و روالی که در جریان است مراقبت شما تعیین کننده خواهد بود و احساس تکلیف، شناخت تکلیف و پافشاری بر وظیفه جوهره اصلی نمایندگی بوده و بسیار مهم و با ارزش است و در این راه نباید از تحمل هزینه اجتناب کرد.
 وی در ادامه با بیان اینکه  مجلس تاثیر گذار باید دارای نمایندگانی با این اوصاف باشد، اظهار داشت:‌ امید دارم همکاران احترام یکدیگر را داشته و با القاب دور از شان با همدیگر مقابله نکنند.

 وی ضمن  گلایه مندی از روح الله حسینیان اظهار داشت: شما در کتاب ارزشمند خود که در توصیف قیام ابا عبد الله حسین (ع) تالیف شده است بارها رفتار امام (ع) را ستوده‌اید و گفته‌اید که تسلیم استدلال‌های قدرت گزینی خواص زمان خود نشده و با وجود مشکلات و موانع فشارهای روانی و استدلال‌های مختلف صحنه را ترک نکرد.

نماینده تبریز اظهار داشت: برخی از انتقادات شما را قبول داریم اما نتیجه‌ای را که گرفته‌اید نمی‌پذیریم.

نماینده تبریز  در نطق میان دستور خود در  مورد معلمان حق التدریس و کارکنان شرکتی و قرار دادهای موقت نیز گفت:‌ باید به یک اقدام عملی موثر برسیم و دولت به طور جد موضوع را در دستور کار خود قرار داده و دستگاه های مسئول مانند وزارت آموزش و پرورش و مسئولان باید با موضوع مواجه شوند تا به یک نظام عادلانه در پرداخت دستمزد برسیم.

فرهنگی همچنی اظهار داشت:‌ طرح مشاغل خانگی نیازمند حمایت و سامان دهی است و  این طرح آماده شده و در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است و در همین راستا از همکاران انتظار داریم در مراحل بعد تمام اهتمام خود را در تصمیم و رسیدگی داشته باشند.

نماینده تبریز اظهار داشت:‌ تولید و صنعت نیازمند تحول است و  بر این اساس ساز و کارهای اداری مانند همیشه مزاحم هستند، بایستی تحولات اساسی در این زمینه صورت بگیرد.

نماینده تبریز  در پایان خطاب به آذری‌ها گفت: مردم آذری زبان شما در تاریخ نام خود را به عنوان حامی حق و حقیقت، عدالت خواهی، سلحشوری، ارادت مند اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ثبت کرده‌ایم همگان شاهد بودند که در فتنه اخیر، آذربایجان با هوشمندی وقار و بزرگواری عبور کرد در حالی که سرمایه گذاری زیادی برای اغتشاش در آذربایجان انجام شده بود و حتی با دروغ پردازی در روز عاشورا نیز هیچ توقیفی به دست نیاورند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet